Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Odp: Filmy Wojenne

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » Śr maja 21, 2008 2:48 pm

Witam!
No jeszcze można dorzucić plecaki M45 + "naddupnik" M45, ale nie bądźmy aż tak drobiazgowi. To naprawdę świetnie zrealizowana komedia wojenna.
Ale ja nie o tym.
Drogi Maxior 21...... Jeśli już oglądasz film, to po pierwsze na końcu występuje coś takiego, co potocznie zwane jest "lista płac". Tam można znaleźć nazwiska aktorów grających w oglądanej produkcji, więc jeśli się chce, to nie ma problemu i nie musisz pisać, że nie wiesz "jak to się pisze...". Poza tym istnieje internet i zawsze można sprawdzić. Dla Twej informacji - Telly Savalas grał postać "Dużego Joe`a".
Maior 21 - napisałeś:"...a najlepsza rola w nim przypadła aktorowi grającego Sosabowskiego." Jeśli tak uważasz, a masz do tego prawo, to wypadało by znać nazwisko aktora, w tym wypadku jednego z najwybitniejszych (moje zdanie !!!!!) - Gene Hackman. Swoją drogą, jest to jeden z filmów, w których pojawiła się plejada wspaniałych gwiazd. Między innymi: Michael Caine, Sean Connery, Dirk Bogarde, Eliot Gould, Antony Hopkins, Laurens Olivier, Robert iRedford, Liv Ullman czy też Edward Fox, który o ile pamiętam został nominowany za rolę gen. Horroksa do Oscara. Niestety nie pomnę czy dostał, ale chyba tak (?). Więc jeśli naprawdę podoba się film, to wypadało by posiąść jakąkolwiek wiedzę na temat jego realizacji (kto, gdzie, kiedy, itd., itp.), i dopiero rozpisywać się w internecie...... no chyba, że oglądasz film tylko po to aby go obejrzeć i spływa on po tobie jak woda po kaczce. A jeśli tak jest, to szczerze współczuję.
No i : myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć przed wciśnięciem "enter". To naprawdę ma przyszłość.

M.
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » Śr maja 21, 2008 3:56 pm

Witam!
Do listy wartych zobaczenia filmów dorzucam:
"Wzgórze" (z Sean`em Connery),
"Wojna i Pokój" (radziecka superprodukcja na podstawie Tołstoja),
"Wyzwolenie" (również radziecka superprodukcja, takiej liczby żołnierzy i sprzętu nie zobaczycie nigdzie, i to bez efektów komputerowych, ale za to totalna propaganda),
"Midway" (Henry Fonda, Charlton Heston + oryginalne kolorowe sekwencje z bitwy),
" Waterloo" (reż. Siergiej Bondarczuk - patrz "Wojna i Pokój" - kooprodukcja Włochy/ZSRR 1970. W obsadzie m. inn. Orson Welles - mam nadzieję, że pamiętacie "Citizen Kane") ,
"Spaleni Słońcem" (Nikita Michałkow o czystce w latach 30-tych, przy okazji to właśnie Jego syn wyreżyserował i zagrał w "9 kompanii"),
...no i jeszcze troszkę z naszego polskieg,o podwórka:
"Kierunek Berlin", "Ostatnie Dni"(Passendorfer w rozkwicie i wspaniały Wojciech Siemion),
"Jarzębina Czerwona"(czy pamiętacie "czterdziestolatka"????),
"Westerplatte" (zdjęcia w autentycznych miejscach na Westerplatte, jeszcze przed "uporządkowaniem" terenu, świetne i realistyczne oddanie wyposażenia, mundurów i broni, po za armatą ppanc, ale za to są 75-tka, polskie Browingi wz.28, kbk Mauser`a itd itp.)
No i na koniec dzisiejszych wynurzeń:
"Prawo i Pięść" (wspaniały polski western, umiejscowiony w realiach ziem "odzyskanych", reż. Jerzy Hoffman i Edward Skórzewski, wspaniały jak zwykle Gustaw Holoubek + plejada polskich gwiazd, no i przepiękna piosenka z tekstem Agnieszki Osieckiej, do muzy Krzysztofa Komedy "Nim wstanie dzień" w wykonaniu Edmunda Fettinga)
...no i serial....
"Czarne Chmury" (Anna Seniuk, Ryszard Pietruski, Leonard Pietraszak, Mariusz Dmochowski, Edmund Fetting, Elżbieta Starostecka i inni.... ale dla wszystkich miłośników nie zapomniani: Józef Nalberczak i Cezary Julski - ".... ja go bułaczkiem, a on Wilcze Doły, on Wilcze Doły, to ja go bukłaczkiem... - Uciekł? - Nie miał prawa..... - Ooo tto chodzi, o ttto chodzi...").

M.
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Cz maja 22, 2008 7:04 pm

Jeżeli chcecie sprawdzić jakiś film:
http://www.imdb.com/
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » Pt maja 23, 2008 1:02 am

[Jquote="Pvt. Jackson"]Jeżeli chcecie sprawdzić jakiś film:
http://www.imdb.com/[/quote]

... no i co w związku z tym...????

"jeśli chcesz".... to najlepszym wyjściem jest zaudanie się do kina!!!!
Tu nie rozmawiamy o "pierdołach", ale o konkretach......
Można oczywiście, podać społeczności ileś stron internetowych, ale wydaje mi się, że nie o to chodzi.....
Jeśli obejrzarałeś film to napisz swą recenzję.
_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Pt maja 23, 2008 10:30 am

Jeżeli ktoś nie pamięta jak nazywa się jakiś aktor albo chciałby zapoznać się z fabułą jakiegoś filmu żeby nie oglądać w ciemno [a forum mu nie wystarczy] można to bardzo łatwo sprawdzić.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Filmy Wojenne

Postprzez Maxiror_21 » Pt maja 23, 2008 5:06 pm

Sorry za błedy i niedopatrzenia :oops: , no ale człowiek uczy sie przez całe życie.A co do tej feralnej wpadki z Italią to mój błąd pomyliło mi sie z innym filmem
Avatar użytkownika
Maxiror_21
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr lut 06, 2008 11:00 am
Lokalizacja: Mnich ( Śląsk )


Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Pn maja 26, 2008 6:37 pm

\"war correspondent\" napisał(a):Witam!
Jeśli ktoś chce wejść w posiadanie, to należy poszukać w marketach typu Saturn itp. Ja zostałem szczęśliwym posiadaczem w ramach "kolekcji wojennej". W boksiku obok "D-Day to Berlin", znalazła się "Parszywa Dwunastka" oraz "Pole Bitwy" a koszt o ile pomnę wynosił ok. 100 PLN

M.


Znalazłem trochę taniej ;)

http://www.stereo.pl/product/index/187076#ddescription
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Filmy Wojenne

Postprzez Joseph Lesniewski » Wt maja 27, 2008 12:13 am

Chcę wam przedstawić parę filmów jednego aktora jak i reżysera możliwe że to właśnie na fali sukcesów jego filmu powstaje serial panów od kompani braci The pacyfic opowiadający o losach Marines by było weselej serial również będzie miał 10 odcinków premiera ma być w przyszłym roku ale do konkretów
Przy serialu pomaga Capitan Dale Dye znany min Kompani Braci jak i wielu wielu innych filmów wojennych, pare news które pojawiły się na youtube:
http://pl.youtube.com/watch?v=ZhfNW5peWPI
http://pl.youtube.com/watch?v=_SAuK5huEUo

Aktor którego chcę przedstawić to nie kto inny jak sam :
[size=18px]Clint Eastwood [/size]
Zaczoł w Westernach ale szybko okazało się że jest to prawdziwy twardziel ekranu i nie mówię tu o brudnym Harrym :D
Parę filmów z jego udziałem:
1968.Where Eagles Dare
Podczas drugiej wojny światowej na niemieckim terytorium rozbija się angielski samolot. Niemcy pojmują jedynego ocalałego - amerykańskiego generała. Niemcy nie zdają sobie sprawy, źe schwytany generał posiada wszelkie informacje dotyczące plany inwazji aliantów. Anglicy decydują, iż nie można pozwolić, aby generał mógł ujawnić jakichkolwiek informacji dotyczących inwazji na Normandię. Powołana zostaje specjalna grupa, której zadaniem jest uratowanie więzionego generała. Podczas zrzutu grupy na terytorium wroga ginie jeden z uczestników. jednocześnie okazuje się, ze misja jest o wiele bardziej skomplikowana...

1970.Kelly's Heroes
Grupa sfrustrowanych żołnierzy, którym dowództwo na każdym kroku daje do zrozumienia że ma ich w nosie, przypadkiem dowiaduje się o możliwości zrobienia wielkiego skoku na złoto ukryte w banku - kilkanaście kilometrów za linia frontu. Przyłapany niemiecki pułkownik spity alkoholem wyjawia że jest w tajnej misji przetransportowania z pewnego banku 16 milionów dolarów w złocie do Francji. I niemrawe i z pozoru słabe wojska nagle zaczynają walczyć i brawurowo przebijają się przez obronę wroga. Niemcy są równie zaskoczeni jak i dowódcy amerykańscy niema jacy już nadziei na szybką zmianę na linii frontu. Piechota dbająca do tej pory jedynie o to by przetrwać nagle rusza do brawurowego ataku, roznosi obronę niemiecką, wzbudza lek i panikę w szeregach wroga. Nareszcie żołnierze dostrzegają realny interes w tej wojnie i mają motywację do walki. Głównymi postaciami są Szajba(D.Sutherland), Duży Joe(T.Savalas), Kelly(C.Eastwood) - świetnie zagrane role parafrazujące trochę westerny ( wsłuchajcie się w muzykę, zwróćcie uwagę na sposób chodzenia, jak noszą broń) a trochę komedie militarne typu MASH. Dobre kino wykpiwające biurokrację wojskową, hipokryzję przełożonych i ujawniające prawdziwe postawy ludzkie w czasie wojny. Zachęcam do obejrzenia.
1986.Heartbreak Ridge główna rola oraz reżyseria !!!
Film o sierżancie armii amerykańskiej, weteranie wojny w Wietnamie, który ma za zadanie wyszkolić pluton młodych kadetów. Problemem jest ich podejście do wojska, stosunek do wojny i zagrożeń. Są oni bowiem hałaśliwi, rozrywkowi i beztroscy. Sierżant Tom Highway ma staromodne, tradycyjne podejście do służby i wymaga dużo, czasem niezrozumiałych i dziwnych umiejętności. W międzyczasie Tom stacza też zabawne potyczki ze swoją ex-żoną Aggie. Umiejętności nabyte przez młodych żołnierzy niespodziewanie zostają wystawione na próbę gdy zostają oni wysłani na Inwazję na Grenadę w 1983r. - film oparty na autentycznych wydarzeniach.

Dwa lata temu Clint ukazał ludzkości bohaterów Pacyfiku w Filmie
2006.Flags of Our Fathers
Film reżyserowany przez Clinta Eastwooda opowiada historię żołnierza Johna Bradleya, który 19 lutego 1945 roku uczestniczył w ataku na małą skalistą wyspę Iwo Jima na Pacyfiku, mającą kluczowe znaczenie jako zaplecze dla planowanej inwazji USA na Japonię. Bitwa o wyspę trwała prawie miesiąc a zginęło w niej 22 tysiące Japończyków i 26 tysięcy Amerykanów. Bradleyowi udało się dotrwać do jej końca, a w ostatnim dniu wraz sześcioma żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi. Upamiętniające to zdarzenie fotografia stała się najsłynniejszą fotografią wojenną.
John Bradley, przez całe życie ani słowem nie wspomniał rodzinie o swoich wojennych czynach. Dopiero po śmierci weterana w 1994 roku jego syn odkrył przeszłość ojca. I właśnie na podstawie książki "Flags of Our Fathers: Heroes of Iwo Jima" Jamesa Bradleya jest oparty ten film.

Lecz czy tylko Amerykanie byli tzw Bohaterami ??? może się mylę ale pierwszy raz w historii kina pokazano też bohaterów z szacunkiem na jaki zasługiwali Japończycy którzy umierali za ojczyznę i tu Clint oddał im hołd w filmie:

2006 Letters from Iwo Jima
Akcja filmu skupia sie wokół japońskiego generała Tadamichi Kuribayashi (postać historyczna), pod którego dowództwem japońscy żołnierze przez 40 dni odpierali atak armii Stanów Zjednoczonych na małą wyspę Iwo Jima. "Red Sun, Black Sand" to próba spojrzenia "z perspektywy japońskiej" na dramat pod Iwo Jima, to obraz dopełniający dzieło Eastwooda - obok wydarzeń widzianych oczami amerykańskiego żołnierza we "Flags of Our Fathers".

Jeżeli przyjrzeć się obu filmom to widać w pewnym momencie atak na pewien bunkier a w drugim filmie widać obronę tego bunkra, niesamowita połączenie i chęć pochylenia czoła przed mistrzem.
Zapewne wszyscy z nas widzieli już te filmy ale nie można było przemilczeć tych pozycji skoro pokazał się temat filmowy na forum :D
pozdrawiam Ahmed
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez AL » Śr cze 18, 2008 1:46 pm

Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Śr cze 18, 2008 6:02 pm

film ciekawy chociaz sama idea 4 żolnierzy amerykańskich otoczonych przez wroga przypomina mi film "za linią wroga"/"saints and soldiers"
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Edler » Śr cze 18, 2008 9:05 pm

Amryanie to mistrzowie reklamy, z największej szmiry zrobią super zapowiedź, aczkolwiek nie mogę się doczekać i z pewnością go zobaczę.może nawet pójdę do kina xDD
mieniony mentalnie Edler powraca! Teraz zanim zapytam przeczytam ;)
Edler
zarejestrowani
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gdynia


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Joseph Lesniewski » Śr cze 18, 2008 10:22 pm

Spike Lee i nie mam pytań reżyser nieprzewidywalny a zarazem klasyk sam w sobie choć jego większość filmów opowiada o czarnych pobratyńcach, należy się mu pełen szacunek za to jak potrafi uchwycić przemiany zachodzące w człowieku nie wspominając o życiu czy cierpieniu.
Film zapowiada się bardzo ciekawie może tym bardziej że czarni mieli początkowo podczas wojny problem z tym by dostawać broń a jak już dostawali to byli traktowani jak nasza armia ludowa u Rosjan :D
Polecam film z 1995 roku czarna eskadra.
http://www.filmweb.pl/f10963/Czarna+eskadra,1995
pozdrawiam Bogdan
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Pn lip 07, 2008 8:18 pm

W tygodniu poprzedzającym pierwszy wyjazd na hel w te wakacje z którego właśnie wróciłem, zaliczyłem dwa filmy ze swojej kolekcji, mianowicie:

Szyfry Wojny/Windtalkers

Film John'a Woo opowiadający o szyfrantach z indiańskiego plemienia Nawaho, którzy służyli w US Army podczas kofliktu na pacyfiku. Szyfr jest oparty na ich języku przez co praktycznie nie do złamania, jedyne co umożliwiłoby Japońćzykom poznanie go byłoby pojmanie któregoś z szyfrantów. Z tego właśnie powodu każdy z Indian ma przydzielonego opiekuna którego teoretycznym zadaniem jest ochrona szyfranta ale w praktyce ma chronić szyfr, chociażby wiązałoby się to z zabiciem podopiecznego. Obraz skupia się na jednej z takich par, Ben Yahzee [Adam Beach], młody indianin rwący się do walki i jego opiekun, Joe Enders [Nicolas Cage], doświadczony żołnierz dręczony wyrzutami sumienia za śmierć swoich podwładnych. Początkowo Enders nie darzy swojego podopiecznego sympatią, i nie specjalnie przejmując się jego bezpieczeństwem, rzuca się w wir walki przy każdej okazji, pchany szaleńczą chęcia zemsty na Japończykach. W miarę jednak jak spędzają ze sobą więcej czasu ich relacje diamtralnie się zmieniają.
Początkowo film sprawiał wrażenie bardzo "Hollywodzkiego" i robionego byle jak, a Nicolas Cage niespecjalnie mi pasował do roli żołnierza z drugiej wojny światowej. Po jakimś czasie jednak zmieniłem o filme zdanie, bardzo dobrze zrobione sceny batalistyczne [w końcu to John Woo], niezła gra aktorska [m. in. Christiana Slatera], i świetna muzyka. Nie jest to może film wybitny ale mile mnie zaskoczył i zasługuje na solidne 7+/10

O jeden most za daleko/A bridge too far

Film opowiadający o operacji Market Garden, głównie o kilkudniowych walkach w Arnhem, lecz pokazujący tez pozostałe elementy tej operacji. Gene Hackman, Anthony Hopkins, Sean Connery, Michael Caine, Robert Redford, James Caan czy trzeba mówić więcej. Ode mnie jak najbardziej zasłużone 10/10
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez AL » Cz lip 24, 2008 8:44 am

To dziś dorzucam coś od siebie.
Panowie , jestem po świeżej lekturze filmu pt. "OPERACJA ŚWIT" w rez. WERNERA HERZOGA .
Goraco polecam to dzielo, ktore jest utrzymane w scenerii dżungli wietnamskiej i opowiada historię młodego pilota US schwytanego i uwięzionego przez vietkong. Już wiem co sobie pomyśleliście-kolejny Rambo;) Panowie, NIC Z TYCH RZECZY. Według mnie to lektura obowiązkowa. Historia oparta na pradziwym wydarzeniu 8) Herzog opowiada przejmującą historię o sile ludzkiego charakteru i nieugiętej woli życia młodego człowieka, ktory został zestrzelony podczas swojej pierwszej misji nad terytorium wroga i rozbija się w niebezpiecznej dżungli. Panowie, Christian Bale jest w tej roli perfekcyjnie wspaniały!!!  :o(zresztą jak w każdej swojej roli-np. "MECHANIK"- wg ,mnie;)) Zbudował niesamowicie barwną, poruszającą i przyciągającą postac. Od niego po prostu nie sposób oderwać wzroku! Tak prowadzi widza że z każda chwilą trzyma nas w napięciu. Kolejne sceny zaskakują i ogląda się je z wypiekami na twarzy...
To nie jest film sztampowy,przeidywalny- w końcu tę historię stworzyło samo życie... 

Z całego serducha polecam!!!
...a jak zobaczycie materiały dodatkowe...co wyczynia reżyser z aktorami na planie, jak z nimi pracuje i jakie zadania im stawia-to szczena opada...niech sie schowają nasze Pazury Szyce i inne Małasze.... ;)
Ostatnio edytowano Cz lip 24, 2008 9:01 am przez AL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Joseph Lesniewski » Cz lip 24, 2008 9:38 am

Nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić.
Kawał dobrego kina.
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości