Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Odp: Filmy Wojenne

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Nixon » Śr sie 13, 2008 12:58 pm

kiedy ten film wszedł do polskich kin na pocżatku lat 80tych (oczywiście wersja skrócona >:( ), jako biedny uczniak wysupłałem kasę na 8 kolejnych seansów!!!  dla mnie to jeden z najbardziej beściackich filmów. Praktycznie kazda ze scen jest moją ulubioną i długo by szukać tej klasy dzieł sztuki filmowej, które tak mocno dają do myślenia. Trzeba jedynie być świadomym o czym tak naprawdę jest ten film, ale to już zrobili moi sympatyczni przedmówcy.
Pzdr
Day of Days
Avatar użytkownika
Nixon
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 3:15 pm


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Śr sie 13, 2008 9:15 pm

Mimo że wiele takich opini słyszałem przed obejrzeniem filmu do Czasu Apokalipsy podchodziłem jak do "kolejnego filmu wojennego" stąd jak zauważyliście mój zawód :)

[przy okazji przypomniało mi się to słynne zdjęcie: http://images2.fotosik.pl/291/68e7743d69e8ca54.jpg ]
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Adem » Cz sie 28, 2008 8:08 am

Wczoraj w tv leciał "Na tyłach worga" super filmik, pokazujący nie bohaterstow lecz walke o przetrwanie...

Pzdr. i polecam
Adem
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt sie 12, 2008 7:32 am


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Joseph Lesniewski » Pt sie 29, 2008 8:39 pm

                                          1945 - Objective Burma
Amerykańscy spadochroniarze dokonują desantu na terytorium Birmy. Celem ich ataku jest silnie strzeżona placówka okupacyjnych wojsk Japonii... Errol Flynn legendarny bohater kina akcji, wciela sie w rolę dowódcy patrolu spadochroniarzy

trailer:
http://pl.youtube.com/watch?v=urQtRPxIZN8
pozdrawiam Bogdan

ps.Film jest perełką w tematyce kina wojennego i zarazem obowiązkową pozycją !!!!
Obrazek[url=http://imageshack.us]
Ostatnio edytowano Pt sie 29, 2008 8:41 pm przez Joseph Lesniewski, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » N sie 31, 2008 12:09 am

Defiance
http://pl.youtube.com/watch?v=-J4mN-W-p0A
Film o braciach Bielskich, czterech żydach którzy wraz z żydowskimi uchodźcami z Białorusi tworzą w pobliskim lesie oddziały partyzanckie.
Początkowo film wydawał mi się "super świetny i w ogóle", ale kiedy poczytałem o mordowaniu cywilnej ludności w Koniuchach i Nalibokach moje nastawienie do niego trochę się zmieniło.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » N wrz 07, 2008 6:36 pm

20:00 TVP2
1-szy odcinek nowego polskiego serialu "Czas Honoru" opowiadającego o cichociemnych
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez memphis_belle » N wrz 07, 2008 8:10 pm

właśnie obejrzałam i śmiem powiedzieć, ze lekki żalik.
mam nadzieję, ze później coś się polepszy . . .
Aid to the wounded!
Avatar użytkownika
memphis_belle
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 6:45 pm
Lokalizacja: Caen / Olsztyn


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Baniak » N wrz 07, 2008 8:35 pm

Później to już będzie tylko eksponowany wątek miłosny i trochę akcji jak w Pearl Harbor :)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez memphis_belle » N wrz 07, 2008 9:29 pm

myślę, że daleko im do Pearl Harbor : D chociażby pod takim względem jak muzyka...:)
( ja tam lubię ten film... :P)
Aid to the wounded!
Avatar użytkownika
memphis_belle
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 6:45 pm
Lokalizacja: Caen / Olsztyn


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Casper » N wrz 07, 2008 9:53 pm

Pearl Harbor to film pokazujący całą prawdę o kobietach.. jeden chłop się gdzieś zapodział to do drugiego poleciała ;D
A tak naprawdę to jest tam sporo niepotrzebnych scen, tak ja sądzę  :)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Baniak » Pn wrz 08, 2008 9:00 am

A propos "Czasu honoru" - moja mama określiła sceny ze szpitala jako takie drugowojenne "Na dobre i na złe" ;D
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Joseph Lesniewski » Pn wrz 08, 2008 8:52 pm

Trudno się z nią nie zgodzić wszak wiele w tym racji.
Odnośnie samego serialu nie dzielmy skóry na miśku :D
Zobaczymy co kolejny odcinek przyniesie byle Zakościelny czy jak mu tam nie skakał już po wyrku bo to czysta żenuła.
pozdrawiam Bogdan
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Pt wrz 19, 2008 10:48 pm

obecnie w kolekcji filmów wojennych o której wspominałem w pierwszym poście można dostać "najdłuższy dzień". Jako że film jest na ogół trudno dostępny to myślę że warto wykosztowac się te 30 [a jak się poszuka to nawet i 15] zł.  :)
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » So lis 01, 2008 1:04 am

Jakiś czas temu chorując znalazłem czas żeby obejrzeć 3 filmy ze swoej kolekcji, a mianowicie:

Wojna Harta/Hart's War:
Film opowiadający o poruczniku Hartcie {Collin Farell} , który pracuje w sztabie i nigdy nie brał udziału w prawdziwej walce. Wpada w zasadzkę niemiecką i po kilkudniowych przesłuchaniach zostaje wysłany do obozu jenieckiego. Amerykanami zarządza tam pułkownik McNamara {Bruce Willis} doświadczony weteran. Niedługo po przybyciu Harta w obozie pojawiają się dwaj czarnoskórzy piloci, jednym z nich jest porucznik Scott {Terrence Howard}. Gdy ginie jeden ze współwięźniów podejrzenia padają na Scotta, z którym ofiara miała konflikt. McNamara postanawia wszcząć proces, jednak tak naprawde to przykrywka dla innych działań.
Film wydał mi się trochę, a nawet trochę bardzo naciągany, wszyscy niemcy szprechający poprawną angielszczyzną, żadnych konsekwencji wobec McNamary za celowanie do komendanta obozu z jego własnej broni, sam proces itp. itd. Jedyne co mogę zaliczyc na plus to dobra gra aktorska, zwłaszcza Terrenca Howarda

Kolejny film to Patton którego chyba nie musze nikomu przedstawiać, jedyny minus to błędy zarzucane mu przez róznych historyków

Ostatni z tej trójki to Najdłuższy Dzień/The longest day, pokazujący D-Day. Bardzo spodobało mi się że praktycznie każdy element tej operacji został uwzględniony lądowania na plażach jak i działania spadchroniarzy. Znalazło się miejsce na mniej znane fakty takie jak zastosowanie ruppertów zrzucanych na pozycje wroga jak i crickety rozdane spadochroniarzom. Pokazany został Pointe Du Hoc, chyba wszystkie plaże i lądowania spachroniarzy [chociaż coś mało 101-szej w porównaniu do 82-ej], niemieckie dyskusje sztabowe itp. itd. Znalazło się troche miejsca na humor, kapelan nurkujący za swoim zestawem, dowódca brytyjski z psem, francuzi i Sean Connery ze swoimi komentarzami :D Ogólnie film uważam za bardzo warty obejrzenia. Jedynie jakoś John Wayne mi tam nie pasował, tak poza tym film świetny

ostatnio doszedł do tej listy jeszcze John Rambo (Rambo IV) chociaz to już raczej Science Fiction to nie ukrywam, film całkiem strawny.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Wt gru 02, 2008 10:49 pm

Polsat 23:05

Ike odliczanie do inwazji:
Kulisy przygotowań do inwazji w Normandii, w 1944 r. Film pokazuje 90 dni, które minęły od objęcia przez generała Dwighta D. Eisenhowera dowództwa do 6 czerwca 1944 - dnia inwazji.

Nie widziałem więc nie wiem czy warto ale podaje informację (za shoutboxem BRO ) jeżeli ktoś szuka filmu na wieczór.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości