Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Odp: Filmy Wojenne

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


[FILM] Everyman's War (2009)

Postprzez Baniak » Pn sie 08, 2011 12:20 pm

Film traktuje o żołnierzu 94tej Dywizji Piechoty - Donie Smith'ie. Nie jest to produkcja o hollywodzkim rozmachu,
ale można z ciekawości obejrzeć. Podobnie jak w innych tego typu filmach jest naprawdę sporo dialogów.

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=0VIUzO3gxiA
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: [FILM] Red Tails

Postprzez Joseph Lesniewski » So sie 20, 2011 8:22 am

Chcąc nie chcąc jest to ten sam film tylko w lepszym opakowaniu o reżyserze nie wspominając.
Pierwotna wersja była wypuszczona przez HBO, Lucas doszedł do wniosku że trzeba by przenieść ten obraz na srebrny ekran no i jak wspomniano wyżej paru aktorów załapało się po raz drugi :D
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


2011. My Way

Postprzez Joseph Lesniewski » So sie 20, 2011 8:26 am

Może i nie o spadkach ale zapowiada się zacnie, będą Japończycy w mundurach WH (złapani przez aliantów w Normandii) no i oczywiście zapowiadają się 133minuty nieziemskiego kina (mam nadzieję).
Trenujący maraton Koreańczyk Jun-shik marzy o zakwalifikowaniu się do reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Tokio w 1940 roku. Gdy udaje mu się uzykać nominację, wybuchają radziecko-japońskie walki graniczne i Jun-shik zamiast na olimpiadę, trafia na front. Jego dowódcą zostaje Tetsuo, największy rywal sportowy i wnuk jego japońskiego pracodawcy. W wyniku błędnie obranej strategii oddział zostaje rozbity, a Jun-shik i Tetsuo dostają się do niewoli. Po ataku III Rzeszy na Związek Radziecki, jeńcy zostają wcieleni do Armii Czerwonej, skąd następnie próbują uciec. Kończy się to kolejną niewolą, tym razem u Niemców. Jun-shik i Tetsuo ponownie spotykają się w 1944 roku, w Normandii, gdzie mają bronić wybrzeża przed atakiem aliantów. Jednak gdy tylko zaczyna się inwazja, podejmują kolejną próbę ucieczki...

Na ekranie pojawią się gwiazdy reprezentujące kraje współprodukujące My Way: Koreańczyk Jang Dong-gun (Nowhere to Hide, Taegukgi), Japończyk Jo Odagiri (Sway, Adrift in Tokyo) i Chinka Fan Bingbing (Flashpoint, Shaolin). Premiera: grudzień 2011.
Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=AhRaqgeT ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=P2td2VfTPAY


oficjalna strona koreańska
http://www.myway-movie.co.kr/

Japońska
http://myway-movie.com/

Making of "My Way".
http://www.youtube.com/watch?v=aAD7JSpC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HBdkAHpY ... re=related
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » Śr sie 31, 2011 5:11 pm

Witam
Dlaczego tak ciekawy wątek "padł"?
Nadal jest wiele filmów, które warto obejrzeć...
Ja polecam "Generał NIL" - według mnie bardzo dobra rola Olgierda Łukaszewicza.

opis filmu

Historia generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim „Nil”, był dowódcą Kierownictwa Dywersji AK oraz zastępcą dowódcy Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej, stał także na czele organizacji NIE, przygotowanej do czynnego
... sprzeciwu wobec powojennego okupanta sowieckiego. Po wojnie i zesłaniu na Syberię, Fieldorf zmuszony jest podjąć grę z Urzędem Bezpieczeństwa. W filmie ukazano brawurowe sceny słynnej akcji AK, w której zlikwidowano dowódcę SS – Franza Kutscherę, jak również z wielką dozą realizmu pokazano okrutne metody przesłuchań i wymuszania zeznań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

Polecam
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » Cz wrz 01, 2011 12:42 am

Witam!

Chris napisał(a):Witam
Dlaczego tak ciekawy wątek "padł"?
Nadal jest wiele filmów, które warto obejrzeć...
Ja polecam "Generał NIL" - według mnie bardzo dobra rola Olgierda Łukaszewicza.

opis filmu

Historia generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim „Nil”, był dowódcą Kierownictwa Dywersji AK oraz zastępcą dowódcy Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej, stał także na czele organizacji NIE, przygotowanej do czynnego
... sprzeciwu wobec powojennego okupanta sowieckiego. Po wojnie i zesłaniu na Syberię, Fieldorf zmuszony jest podjąć grę z Urzędem Bezpieczeństwa. W filmie ukazano brawurowe sceny słynnej akcji AK, w której zlikwidowano dowódcę SS – Franza Kutscherę, jak również z wielką dozą realizmu pokazano okrutne metody przesłuchań i wymuszania zeznań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

Polecam


Film, jak na polskie warunki i polską produkcję, na mój gust, nawet dobry. Oczywiście ocena jego wartości jest o tyle trudna, gdyż każdy odbiera obraz inaczej. Moim zdaniem, jak najbardziej nieobiektywnym, wystąpiło w nim sporo dłużyzn. Co bezpośrednio przełożyło się na zwięzłość i wartkość akcji. Olgierd Łukaszewicz, w roli tytułowej, zbyt przypominał mi Stanisława z "Brzeziny", niż twardego i mocnego przywódcę organizacji podziemnej, o którym prokurator Witold Gatner (opisując jego egzekucję) napisał: "Postawę skazanego określiłbym jako godną. Sprawiał wrażenie bardzo twardego człowieka. Można było wprost podziwiać opanowanie w obliczu tak dramatycznego wydarzenia" Ale to jedynie moje subiektywne odczucia. Ponad to, film nie ustrzegł się kilku błędów. Nie będę się tu nad nimi rozwodził, gdyż nie miejsce na to, a zauważą je Ci, którzy dobrze znają historię Polskiego Państwa Podziemnego, jak również znawcy umundurowania i realiów epoki. Dla nich to "wpadki", które dla przeciętnego widza będą raczej niezauważalne.

I jeszcze jedno...

Nie wiem Chris skąd zaczerpnąłeś opis filmu, ale jego autor powinien się nieźle dokształcić.
Po pierwsze: Gen. "Nil" jako dowódca Kedywu KG AK (od sierpnia 1942 do lutego 1944), koordynował i kierował pracą tego pionu AK na terenie całego kraju a nie tylko w Warszawie.
Po drugie: gen. Fieldorf wydał rozkaz, a następnie zaakceptował plan wykonania wyroku na Frantza Kutshere. Plan akcji opracował i przedstawił "Nilowi", Bronisław Pietraszkiewicz "Lot". I on to właśnie dowodził tą akcją. (W filmie gen. "Nil" opracowuje i szkicuje plan zamachu)
Po trzecie: August Emil Fieldorf, został aresztowany przez NKWD w Milanówku 7 marca 45-go roku pod fałszywym nazwiskiem Walenty Gdanicki i nierozpoznany został zesłany do obozu pracy na Uralu, a nie na Syberię, skąd powrócił po odbyciu kary w październiku 1947 roku.

No to tyle wywnętrzeń na dziś...

... A film wart obejrzenia!!!

Pozdrawiam

M.
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » Pt wrz 02, 2011 7:05 pm

war correspondent napisał(a):Witam!

Chris napisał(a):Witam
Dlaczego tak ciekawy wątek "padł"?
Nadal jest wiele filmów, które warto obejrzeć...
Ja polecam "Generał NIL" - według mnie bardzo dobra rola Olgierda Łukaszewicza.

opis filmu

Historia generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim „Nil”, był dowódcą Kierownictwa Dywersji AK oraz zastępcą dowódcy Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej, stał także na czele organizacji NIE, przygotowanej do czynnego
... sprzeciwu wobec powojennego okupanta sowieckiego. Po wojnie i zesłaniu na Syberię, Fieldorf zmuszony jest podjąć grę z Urzędem Bezpieczeństwa. W filmie ukazano brawurowe sceny słynnej akcji AK, w której zlikwidowano dowódcę SS – Franza Kutscherę, jak również z wielką dozą realizmu pokazano okrutne metody przesłuchań i wymuszania zeznań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

Polecam


Film, jak na polskie warunki i polską produkcję, na mój gust, nawet dobry. Oczywiście ocena jego wartości jest o tyle trudna, gdyż każdy odbiera obraz inaczej. Moim zdaniem, jak najbardziej nieobiektywnym, wystąpiło w nim sporo dłużyzn. Co bezpośrednio przełożyło się na zwięzłość i wartkość akcji. Olgierd Łukaszewicz, w roli tytułowej, zbyt przypominał mi Stanisława z "Brzeziny", niż twardego i mocnego przywódcę organizacji podziemnej, o którym prokurator Witold Gatner (opisując jego egzekucję) napisał: "Postawę skazanego określiłbym jako godną. Sprawiał wrażenie bardzo twardego człowieka. Można było wprost podziwiać opanowanie w obliczu tak dramatycznego wydarzenia" Ale to jedynie moje subiektywne odczucia. Ponad to, film nie ustrzegł się kilku błędów. Nie będę się tu nad nimi rozwodził, gdyż nie miejsce na to, a zauważą je Ci, którzy dobrze znają historię Polskiego Państwa Podziemnego, jak również znawcy umundurowania i realiów epoki. Dla nich to "wpadki", które dla przeciętnego widza będą raczej niezauważalne.

I jeszcze jedno...

Nie wiem Chris skąd zaczerpnąłeś opis filmu, ale jego autor powinien się nieźle dokształcić.
Po pierwsze: Gen. "Nil" jako dowódca Kedywu KG AK (od sierpnia 1942 do lutego 1944), koordynował i kierował pracą tego pionu AK na terenie całego kraju a nie tylko w Warszawie.
Po drugie: gen. Fieldorf wydał rozkaz, a następnie zaakceptował plan wykonania wyroku na Frantza Kutshere. Plan akcji opracował i przedstawił "Nilowi", Bronisław Pietraszkiewicz "Lot". I on to właśnie dowodził tą akcją. (W filmie gen. "Nil" opracowuje i szkicuje plan zamachu)
Po trzecie: August Emil Fieldorf, został aresztowany przez NKWD w Milanówku 7 marca 45-go roku pod fałszywym nazwiskiem Walenty Gdanicki i nierozpoznany został zesłany do obozu pracy na Uralu, a nie na Syberię, skąd powrócił po odbyciu kary w październiku 1947 roku.

No to tyle wywnętrzeń na dziś...

... A film wart obejrzenia!!!

Pozdrawiam

M.



Witam
Opis pobrałem z neta...

Chciałbym dziś polecić film "Kraina tygrysów"...
Doskonały, przykuwający uwagę film akcji w reżyserii Joela Schumachera ze świetną kreacją Colina Farrella, nagrodzoną przez Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków Filomowych.

Polecam
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » Pt wrz 02, 2011 7:13 pm

MarQ napisał(a):Co do filmu 'Najdłuższy dzień' to moje odczucia są jak najbardziej pozytywne, w filmie jest bardzo dużo prawdy historycznej, gorąco polecam!

Film zdobył kilka nagród m.i.:
- za najlepsze efekty specjalne
- za najlepsze zdjęcia czarno-białe
Otrzymał również nominację w kategoriach:
- najlepszy film
- najlepsza scenografia w filmie czarno-białym
- najlepszy montaż
- najlepszy dramat

Film bardzo dobry, polecam
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » So wrz 03, 2011 2:07 am

Chris napisał(a):
war correspondent napisał(a):I jeszcze jedno...

Nie wiem Chris skąd zaczerpnąłeś opis filmu, ale jego autor powinien się nieźle dokształcić.
Po pierwsze: Gen. "Nil" jako dowódca Kedywu KG AK (od sierpnia 1942 do lutego 1944), koordynował i kierował pracą tego pionu AK na terenie całego kraju a nie tylko w Warszawie.
Po drugie: gen. Fieldorf wydał rozkaz, a następnie zaakceptował plan wykonania wyroku na Frantza Kutshere. Plan akcji opracował i przedstawił "Nilowi", Bronisław Pietraszkiewicz "Lot". I on to właśnie dowodził tą akcją. (W filmie gen. "Nil" opracowuje i szkicuje plan zamachu)
Po trzecie: August Emil Fieldorf, został aresztowany przez NKWD w Milanówku 7 marca 45-go roku pod fałszywym nazwiskiem Walenty Gdanicki i nierozpoznany został zesłany do obozu pracy na Uralu, a nie na Syberię, skąd powrócił po odbyciu kary w październiku 1947 roku.

No to tyle wywnętrzeń na dziś...

... A film wart obejrzenia!!!

Pozdrawiam

M.



Witam
Opis pobrałem z neta...

....


No cóż ... jeśli wszystko, co jest publikowane w necie przyjmujesz za dobrą monetę, to popełniasz totalny błąd. Tutaj każdy może napisać sobie co chce. I tak na prawdę nie ponosi odpowiedzialności za pisanie dyrdymałów i bzdur. Nie chcę i nie zamierzam prawić Ci kazań i moralitetów. Jednak powiem jedno... Jeśli zamierzasz być rekonstruktorem, a tym bardziej jeśli nim jesteś, to pięć razy przeczytaj tekst, który chcesz zamieścić w sieci. Przejrzyj net`a w temacie. Poszukaj informacji. Pamiętaj o jednym... (Teraz to co napiszę, ściągnie na mnie gromy ze strony tzw. "dziennikarzy") ... Od kilku lat spora część dziennikarzy, to matołki, które uważają, że zjedli wszystkie rozumy, a tak naprawdę są niedouczonymi. Zresztą, wszystkim wydaje się, że mogą być alfą i omegą dziennikarstwa. Tacy ludzie piszą recenzje i o czym w tym wypadku chodzi... opisy filmów z historią w tle. Z historią, do której nawet nie przysiedli. Gdzieś dzwoni w jakimś kościele... gdzieś, ktoś coś powiedział... A tak na prawdę, to osobnik nie wie o czym pisze....
No to wywnętrzyłem się na dziennikarzy (żeby była pełna jasność: sam nim byłem!!!)

A teraz jeszcze jedna uwaga.
Rozumiem, że bawisz się w rekonstrukcje i że Polska Podziemna nie jest Twoim "konikiem". Zafascynowanie aliantami czy też III Rzeszą, nie zwalnia ze znajomości Naszej historii. Rekonstrukcja historyczna, to pogłębianie wiedzy, szukanie materiałów, przeglądanie zdjęć itd. itp. Dlatego też, każde bzdurno - kretyńskie wypociny powinny być co najmniej przemilczane, a w skrajnych wypadkach sekowane.
Więc jeśli chcesz zamieścić jakiś tekst, to przygotuj się do niego....
I teraz jedno pytanie...
Co stało się 02.10.1944 w Warszawie?
Mam nadzieję, że odpowiesz na to pytanie bez zerkania w internet... wszak jesteś na forum rekonstruktorów i jesteś jednym z nich....
Jeśli nie.... sam sobie odpowiedz, czy możesz się do Nas zaliczać.
Swoją drogą, to Twoja odpowiedź " Witam
Opis pobrałem z neta..." i przejście od razu do następnej produkcji filmowej mnie PRZERAZIŁA. Czy swoją wiedzę czerpiesz jedynie z filmów??? Czy tak wygląda obecnie poznawanie historii??? A gdzie relacje uczestników, gdzie książki i opracowania, gdzie materiały źródłowe... gdzie wreszcie archiwa fotograficzne??? No cóż... być może jestem osobnikiem starej daty, na wymarciu!!!

Pozdrawiam

M.
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » So wrz 03, 2011 2:43 am

I jeszcze jedna, nader ważna rzecz.....

Wszelkie wypowiedzi i stwierdzenia, zawarte we wcześniejszym poście, są jedynie i wyłącznie moimi prywatnymi wypowiedziami i nikt nie będzie m sugerował co mam do powiedzenia!!!! "To jest mój pies i moje pchły...!!!

Pozdrawiam serdecznie...
łączę różne wyrazy

M.
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » N wrz 04, 2011 8:38 am

war correspondent napisał(a):No cóż ... jeśli wszystko, co jest publikowane w necie przyjmujesz za dobrą monetę, to popełniasz totalny błąd. Tutaj każdy może napisać sobie co chce. I tak na prawdę nie ponosi odpowiedzialności za pisanie dyrdymałów i bzdur. Nie chcę i nie zamierzam prawić Ci kazań i moralitetów. Jednak powiem jedno... Jeśli zamierzasz być rekonstruktorem, a tym bardziej jeśli nim jesteś, to pięć razy przeczytaj tekst, który chcesz zamieścić w sieci. Przejrzyj net`a w temacie. Poszukaj informacji. Pamiętaj o jednym... (Teraz to co napiszę, ściągnie na mnie gromy ze strony tzw. "dziennikarzy") ... Od kilku lat spora część dziennikarzy, to matołki, które uważają, że zjedli wszystkie rozumy, a tak naprawdę są niedouczonymi. Zresztą, wszystkim wydaje się, że mogą być alfą i omegą dziennikarstwa. Tacy ludzie piszą recenzje i o czym w tym wypadku chodzi... opisy filmów z historią w tle. Z historią, do której nawet nie przysiedli. Gdzieś dzwoni w jakimś kościele... gdzieś, ktoś coś powiedział... A tak na prawdę, to osobnik nie wie o czym pisze....
No to wywnętrzyłem się na dziennikarzy (żeby była pełna jasność: sam nim byłem!!!)

A teraz jeszcze jedna uwaga.
Rozumiem, że bawisz się w rekonstrukcje i że Polska Podziemna nie jest Twoim "konikiem". Zafascynowanie aliantami czy też III Rzeszą, nie zwalnia ze znajomości Naszej historii. Rekonstrukcja historyczna, to pogłębianie wiedzy, szukanie materiałów, przeglądanie zdjęć itd. itp. Dlatego też, każde bzdurno - kretyńskie wypociny powinny być co najmniej przemilczane, a w skrajnych wypadkach sekowane.
Więc jeśli chcesz zamieścić jakiś tekst, to przygotuj się do niego....
I teraz jedno pytanie...
Co stało się 02.10.1944 w Warszawie?
Mam nadzieję, że odpowiesz na to pytanie bez zerkania w internet... wszak jesteś na forum rekonstruktorów i jesteś jednym z nich....
Jeśli nie.... sam sobie odpowiedz, czy możesz się do Nas zaliczać.
Swoją drogą, to Twoja odpowiedź " Witam
Opis pobrałem z neta..." i przejście od razu do następnej produkcji filmowej mnie PRZERAZIŁA. Czy swoją wiedzę czerpiesz jedynie z filmów??? Czy tak wygląda obecnie poznawanie historii??? A gdzie relacje uczestników, gdzie książki i opracowania, gdzie materiały źródłowe... gdzie wreszcie archiwa fotograficzne??? No cóż... być może jestem osobnikiem starej daty, na wymarciu!!!

Pozdrawiam

M.

Drogi Michale

Zgadzam się z Tobą odnośnie opisu, który umieściłem i nieprawdziwych informacji w nim zawartych, a który zaczerpnięty został z internetu i którego najzwyczajniej w świecie nie zweryfikowałem poprzez żadne inne źródło... moja wina, obiecuję poprawę :) .
Chciałbym jednak podziękować przede wszystkim za szczerą krytykę i sprostowanie...
Oczywiście, że zafascynowanie aliantami, innymi formacjami wojskowymi lub okresem historycznym nie zwalnia mnie ze znajomości Naszej historii i na szczęście tak nie jest... jednakże wiedza moja na ten temat nie jest wystarczająca, więc tym bardziej powinienem to sprawdzić!

Na moje szczęście ;) odpowiedź na Twoje pytanie znałem (dokładniej to w nocy z 2 na 3 października 1944r - nie zmylił mnie nawet rok 19444... ;) ).
Był i jest to przykład heroizmu na skalę światową, o którym powinniśmy pamiętać i pomimo czasów jakie mamy i w jakich żyjemy - rozpowszechniać zgodnie z prawdą historyczną.

Rekonstruktorem jeszcze nie jestem, mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni i że do tego czasu pogłębię swoją wiedzę, do poziomu pozwalającego na godne reprezentowanie członka GRH...

Pozdrawiam
Chris
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » So paź 29, 2011 6:29 pm

Witam

Chciałbym polecić film "Max Manus".
Film opowiada prawdziwą historię partyzanta norweskiego ruchu oporu o nazwisku Maximo Guillermo "Max" Manus (9.12.1914-20.09.1996).
W filmie ukazane są jego losy od wybuchu II wojny światowej aż do lata 1945 roku.
Po zakończeniu kampanii zimowej przeciwko Rosjanom w Finlandii, Max Manus wraca do Norwegii w dniu inwazji Niemiec na ten kraj. Bardzo szybko dołącza do ruchu oporu, stając się jednym z najważniejszych jego członków. Został aresztowany przez Gestapo w 1941 roku. Uciekł do Wielkiej Brytanii i wrócił jako sabotażysta, stał się specjalistą w sabotażu statków. Grupa dowodzona przez Gunnara Sonsteby-ego prowadziła wiele spektakularnych akcji dywersyjnych przeciwko Niemcom. Specjalizowała się w podkładaniu ładunków wybuchowych, były to tzw. miny pijawki, które podkładano na okrętach zakotwiczonych w porcie w Oslo. Najgłośniejszą akcją było zatopienie transportowców Monte Rosa i Donau. Max Manus zakończył wojnę jako porucznik. Po wojnie napisał kilka książek o swoich przygodach, oraz założył firmę zaopatrzeniową Max Manus AS.
Został odznaczony najwyższym odznaczeniem w Norwegii, Krzyżem Wojennym z dwoma mieczami, Medalem za udział w finlandzkiej wojnie zimowej, oraz brytyjskim Krzyżem Wojskowym i Bar.

Oszałamiające efekty wizualne w połączeniu z wciągającą fabułą nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że jest to jeden z najlepszych filmów wojennych o norweskim ruchu oporu.

„Max Manus” zdobył 6 najważniejszy norweskich nagród filmowych i uzyskał 10 nominacji. Okazał się wielkim sukcesem kasowym.

Polecam
Chris
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez ARTHUR » So paź 29, 2011 7:55 pm

Film bardzo dobry ale;
nie przesadzałbym z tymi efektami wizualnymi , chyba ,że opis znowu jest kopia z jakiejś strony lub pudełka .
Film zdecydowanie wart ogladnięcia szczególnie przed akcją w porcie masa prawdziwego niemieckiego sprzętu.
na minus słaba gra aktorska.

polecam natomiast świetny aktorsko film podziemny front ( flamen und citron)czy jakoś tak o duńskim ruchu oporu
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Chris » So paź 29, 2011 8:01 pm

ARTHUR napisał(a):Film bardzo dobry ale;
nie przesadzałbym z tymi efektami wizualnymi , chyba ,że opis znowu jest kopia z jakiejś strony lub pudełka .
Film zdecydowanie wart ogladnięcia szczególnie przed akcją w porcie masa prawdziwego niemieckiego sprzętu.
na minus słaba gra aktorska.

polecam natomiast świetny aktorsko film podziemny front ( flamen und citron)czy jakoś tak o duńskim ruchu oporu


Arthur, tym razem muszę Cię rozczarować... film mi się podobał, więc pozwoliłem go sobie opisać według własnego uznania...
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Martinve » Cz lis 03, 2011 7:30 pm

A co Panowie sądzicie o "Bitwie Warszawskiej 1920"?

Moim skromnym zdaniem, efekty specjalne znakomite i chwała Idziakowi, ale nie wykorzystany talent Szyca+ kiepski scenariusz+ masa idiotycznych wątków które nic do filmu nie wnoszą+ "sztuczność" Urbańskiej i prawie na siłę promowanie jej śpiewania dały efekt raczej mierny w porównaniu do wydanych pieniędzy oraz kampanii reklamowej. Chciałbym oczywiście pochwalić Hoffmana, że odważył się wykorzystać w filmie wojennym jako pierwszy technologię 3D, acz powiem że wolałbym to zobaczyć bez trójwymiaru bo, nie wiem jak Wy, ale ja traciłem ostrość podczas niektórych scen, ciężko mi było skupić wzrok na napisach.

To moja opinia, z chęcią wysłucham Waszych.

Pozdrawiam: Martin
"I'm fed up to the ears with old men dreaming up wars for young men to die in."

~George McGovern
-----------------------
Private First Class Martin J. Welsh, Atlanta GA
Ammo Bearer
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Martinve
101st
101st
 
Posty: 939
Dołączył(a): So gru 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez knightrider » Cz lis 03, 2011 9:29 pm

Do dupy z takim strzelaniem, to jest najlepszy cytat z filmu, a reszta jest do dupy.
knightrider
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 7:05 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości