Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Odp: Filmy Wojenne

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Martinve » Cz cze 13, 2013 8:55 pm

Temat interesuje mnie już od czasu wyemitowania tego w Niemczech, nie oceniam gry aktorskiej ani scenariusza, natomiast na wielu portalach z opiniami historyków/recenzentów były poruszane nieprawidłowości w ?interpretacji? historii przez niemieckich scenarzystów. Kto był w Niemczech wie, że temat jest bardzo często poruszany przez niemieckie gazety. Z naszej strony, czyli ludzi którzy mają historię promować i głosić nie może być akceptacji dla zakłamywania jej i to jeszcze za nasze własne pieniądze :)

"Kłam­stwo pow­tarza­ne ty­siąc ra­zy sta­je się prawdą."- J. Goebbels

Com, rzekł rzekłem, jak ktoś ma inne zdanie to zapraszam na czat prywatny, żeby nie zaśmiecać forum :)
"I'm fed up to the ears with old men dreaming up wars for young men to die in."

~George McGovern
-----------------------
Private First Class Martin J. Welsh, Atlanta GA
Ammo Bearer
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Martinve
101st
101st
 
Posty: 939
Dołączył(a): So gru 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez war correspondent » Cz cze 13, 2013 9:07 pm

Wybacz, ale jeśli czegoś nie obejrzałem, to nie komentuję. Pracuję w biznesie związanym z mediami od lat 20. Niestety coraz częściej spotykam się z taką oto postawą: Naczytałem się, śledzę od dłuższego czasu ale nie obejrzałem. Nieważne. Jest tak i tak i koniec. Wybacz, ale taka postawa ma niewiele wspólnego z promowaniem historii. A skąd wiesz, czy emisja serialu nie będzie połączona z dyskusją czy też wypowiedziami historyków? Znasz ramówkę telewizji? A może warto pokazać to co jest kontrowersyjne? Nie sądzę abym "zaśmiecał forum". Ja filmu nie widziałem i jeśli nie zobaczę, to nie zamierzam go oceniać. I jedynie o to mi chodzi.
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Jackson » Cz cze 13, 2013 9:30 pm

Apropos: zgodnie z zapowiedzią TVP po wyemitowaniu 3 odcinka ma zostać wyemitowana debata historyków polskich & niemieckich.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Martinve » Cz cze 13, 2013 9:35 pm

Niestety nie wszyscy mają tyle czasu co Ty żeby wszystko oglądać związanego z branżą medialną. W sumie to dziwne, że ten serial jest bojkotowany przez ambasadę RP chociażby w USA i Berlinie, pewnie panowie Ambasadorowie naczytali się głupot na ten temat i nie są znawcami branży medialnej. Sam film jest zapewne świetnie zrobiony, bo niemiecka kinematografia ostatnimi czasy bardzo się rozwinęła, natomiast jeżeli chodzi o samą treść, to sorry, ale dopuszczanie takich rzeczy, gadanie o "polskich obozach śmierci" zaczyna rozmywać w świecie fakt kto jest odpowiedzialny za Holocaust, już teraz wielu ludzi uważa że to Polacy sami zbudowali obozy i mordowali Żydów, dochodzimy do paranoi.
Moja opinia i zdanie: ktoś chce robić dobre kino? Proszę, ale niech będzie to rzetelne i wielobiegunowe pokazanie tematu :)

@Jackson: dialog jest bardzo ważny, ale nie można zapominać kto de facto był odpowiedzialny za to piekło, jeżeli debata zostanie poprowadzona w sposób odpowiedni i rzeczowy, oparta na odpowiednim udokumentowaniu sytuacji Żydów w II RP oraz podczas wojny, to sama w sobie powinna się odbyć, ale czy emisja filmu da coś pozytywnego? Raczej wątpię, zamiast chełpić się dokonaniami moich pradziadków którzy walczyli w AK to zacznę się wstydzić, że "byli antysemitami"

Warto pomyśleć, o samych żołnierzach którzy jeszcze żyją, za komuny na nich pluto, więziono oraz skazywano za rzekome sabotowanie systemu socjalistycznego, a teraz za ich pieniądze robi się prawie to samo. Gdyby ktoś zrobił coś takiego w USA to zostałby przez środowiska weteranów rozszarpany.
"I'm fed up to the ears with old men dreaming up wars for young men to die in."

~George McGovern
-----------------------
Private First Class Martin J. Welsh, Atlanta GA
Ammo Bearer
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Martinve
101st
101st
 
Posty: 939
Dołączył(a): So gru 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Michaell186 » Pn sie 19, 2013 12:31 pm

Witam

a oglądał ktoś może z forumowiczów Tajemnice Westeplatte ??? Z tego co słyszałem ostro przejechany film ale jeszcze nie miałem okazji samemu sprawdzić.
Michaell186
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn sie 19, 2013 12:28 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez ARTHUR » Pn sie 19, 2013 2:51 pm

film bardzo słaby ale nie tragiczny, widać chęci i pomysł ale realizacja i gra aktorska słabiutkie ! sceny batalistyczne bez polotu płytkie
w zasadzie nie wiem po kiego grzyba kręcić coś takiego. na dobrą sprawę nie licząc sceny ataku epilepsji majora nie wnoszący wiele nowego.... sam konflikt bronić sie czy nie tez był w starszej świetnej wersji tematu w ujeciu filmowym.
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Guarnere » Śr gru 04, 2013 9:08 pm

Assistant Machine Gunner, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.


GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Guarnere
101st
101st
 
Posty: 1429
Dołączył(a): Śr cze 06, 2007 9:12 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez AL » Cz lut 13, 2014 10:11 pm

Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Guarnere » Pn maja 12, 2014 12:42 pm

13.05.2014, TV4, 22:00 > "Święci i żołnierze: Credo spadochroniarza"

Opis z gazety telewizyjnej:
"Film wojenny, USA 2012, reż. Ryan Little, wyk. Corbin Allred, David Nibley, Jasen Wade, 120 min.
Oddział amerykańskich spadochroniarzy rozpoczyna misję w okupowanej Francji. Trzech żołnierzy odłącza się. Próbując przedostać się do strefy zrzutu, muszą stawić czoło wielu niebezpieczeństwom"

"15 sierpnia 1944, oddział amerykańskich spadochroniarzy rozpoczyna misję w okupowanej Francji. Curtis (Jasen Wade), Rossi (Corbin Allred) i Jones (David Nibley) pomagają znajdującym się w rozpaczliwym położeniu członkom francuskiego ruchu oporu."
Assistant Machine Gunner, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.


GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Guarnere
101st
101st
 
Posty: 1429
Dołączył(a): Śr cze 06, 2007 9:12 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez ARTHUR » Wt maja 13, 2014 7:10 am

da się oglądać , taka dobrze zagrana rekonstrucja ( poziom aktorski)
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez majster » Cz cze 26, 2014 3:05 pm

Avatar użytkownika
majster
zarejestrowani
 
Posty: 947
Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Baniak » N sty 04, 2015 8:15 pm

[Battle force] Na froncie (2012)

Opis z Filmweb'a:
Akcja filmu rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej. Na Sycylii złapany zostaje przez nazistów aliancki
kapitan, posiadający ważne informacje dotyczące ruchów wojsk w tamtejszym rejonie. Na misję odbicia
zakładnika wyznaczona zostaje specjalna jednostka żołnierzy pod dowództwem porucznika Allena Wrighta.
Jej celem jest przeniknięcie przez linie wroga, odszukanie obozu, w którym trzymany jest kapitan i skuteczny
atak. W czasie akcji, do żołnierzy przyłączają się członkowie włoskiego ruchu oporu.


Tematyka FSSF... ale w mocno krzywym zwierciadle... science fiction ;)

Screen, który od razu coś powie o filmie ;)
Załączniki
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (159.85 KiB) Przeglądane 37246 razy
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Baniak » Pn cze 06, 2016 7:47 pm

Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Odp: Filmy Wojenne

Postprzez Baniak » So cze 24, 2017 11:33 pm

[Battle force] Na froncie (2012)

Opis z Filmweb'a:
Akcja filmu rozgrywa się w trakcie II Wojny Światowej. Na Sycylii złapany zostaje przez nazistów aliancki
kapitan, posiadający ważne informacje dotyczące ruchów wojsk w tamtejszym rejonie. Na misję odbicia
zakładnika wyznaczona zostaje specjalna jednostka żołnierzy pod dowództwem porucznika Allena Wrighta.
Jej celem jest przeniknięcie przez linie wroga, odszukanie obozu, w którym trzymany jest kapitan i skuteczny
atak. W czasie akcji, do żołnierzy przyłączają się członkowie włoskiego ruchu oporu.


Tematyka FSSF... ale w mocno krzywym zwierciadle... science fiction ;)

Udało mi się film wykopać na cda więc nie wypada się nim nie podzielić :)
https://www.cda.pl/video/15271100
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy

Poprzednia strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości