Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power metalowa

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez BoogeyMan » Wt kwi 20, 2010 1:21 pm

Zajebista, zresztą jak cały Sabaton :D Nie mogę się doczekać reszty piosenek z nowej płyty ;].
"Jakże często, kiedy pytałem dawnego żołnierza, czy pamięta jakiegoś sanitariusza, słyszałem taką mniej więcej odpowiedź: "Najodważniejszy człowiek, jakiego widziałem. Niech mi pan pozwoli o nim opowiedzieć..."
Avatar użytkownika
BoogeyMan
101st
101st
 
Posty: 1079
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 4:50 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Baniak » Wt kwi 20, 2010 1:52 pm

BoogeyMan napisał(a):Zajebista, zresztą jak cały Sabaton :D Nie mogę się doczekać reszty piosenek z nowej płyty ;].


W szczególności Screaming Eagles ;D ;D ;D
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Orzech » Śr kwi 21, 2010 5:41 am

Radiooperator, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.

GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Orzech
101st
101st
 
Posty: 865
Dołączył(a): So sty 17, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Gościkowo


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Joseph Lesniewski » Śr kwi 21, 2010 10:08 am

Odnośnie nowej płyty zespołu Sabaton od paru dni można się nią rozkoszować ;)

Sabaton - Coat Of Arms
Tracklist:
1. Coat of Arms 03:35
2. Midway 02:29
3. Uprising 04:55
4. Screaming Eagles 04:07
5. The Final Solution 04:56
6. Aces in Exile 04:22
7. Saboteurs 03:15
8. Wehrmacht 04:14
9. The White Death 04:10
10. Metal Ripper 03:50

Oprócz kawałka Screaming Eagles polecam też Uprising
http://www.youtube.com/watch?v=EbF8OhBV ... r_embedded

Zresztą cała płyta po prostu wymiata.
Pozdrawiam Bogdan
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Casper » Śr kwi 21, 2010 1:08 pm

Lubię metal, ale tego za ciężko się słucha :)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez BoogeyMan » Śr kwi 21, 2010 2:44 pm

Ty chyba "ciężkiej" muzyki nie słuchałeś ;)

A tak z innej beczki jest jeszcze zespół Sodom, którego część piosenek jest o tematyce wojennej, głównie Wietnamu.

http://www.youtube.com/watch?v=9TPB3K8l6ZI
"Jakże często, kiedy pytałem dawnego żołnierza, czy pamięta jakiegoś sanitariusza, słyszałem taką mniej więcej odpowiedź: "Najodważniejszy człowiek, jakiego widziałem. Niech mi pan pozwoli o nim opowiedzieć..."
Avatar użytkownika
BoogeyMan
101st
101st
 
Posty: 1079
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 4:50 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Jimmy » Cz kwi 22, 2010 8:45 pm

Fajna muzyka,niektóre utwory wydają się być trochę płytkie treściowo.Jednak cała kompozycja fajna,szczególnie fajne są przejścia np. jak w Screaming Eagles.

Podoba mi się Panzerkampf,w tym montażu.

Niestety taki typ muzyki rzadko jest respektowany...publiczne słuchanie takiego czegoś może już popsuć reputację ;]
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Joseph Lesniewski » Cz kwi 22, 2010 8:52 pm

Jimmy napisał(a):Niestety taki typ muzyki rzadko jest respektowany...publiczne słuchanie takiego czegoś może już popsuć reputację ;]



Może dlatego że do tej muzyki trzeba też dorosnąć, a czy może popsuć reputację hm wątpię ;)

Zamiast jednak gdybać co jest dobre a co złe wróćmy jednak do muzyki która jest tematem przewodnim tego tematu.
pozdrawiam Bogdan
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez BoogeyMan » Cz kwi 22, 2010 9:01 pm

Jimmy napisał(a):Niestety taki typ muzyki rzadko jest respektowany...publiczne słuchanie takiego czegoś może już popsuć reputację ;]


A to czemu? Przecież każdy ma prawo słuchać tego, co lubi. Fakt, że do muzyki metalowej przyczepiony jest niezbyt pochlebny stereotyp, ale jeśli ktoś lubi ten rodzaj muzyki to myślę, że nie powinno mu to przeszkadzać. Sam słucham metalu już spory kawał czasu i nie ukrywam tego. Owszem zdarzają się ludzie, którzy mnie zwyzywają na ulicy, ale takich trzeba ignorować i iść dalej :). Natomiast dla znajomych od serca nie powinno mieć znaczenia to jakiej muzyki słuchasz (nie odbieraj tego personalnie, mówię ogólnie). Uważam, że nie warto dostosowywać się pod innych i udawać kogoś innego, trzeba zawsze być sobą. ;) A co do samego Sabatona to myślę, że jest respektowany, przecież grali u nas koncert już parę razy i niedługo będą grać znowu w ramach promocji nowej płytki. Nawet słyszałem dziś w radiu jak mówili o piosence Uprising i puścili jej fragment. :)
"Jakże często, kiedy pytałem dawnego żołnierza, czy pamięta jakiegoś sanitariusza, słyszałem taką mniej więcej odpowiedź: "Najodważniejszy człowiek, jakiego widziałem. Niech mi pan pozwoli o nim opowiedzieć..."
Avatar użytkownika
BoogeyMan
101st
101st
 
Posty: 1079
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 4:50 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Baniak » Pt kwi 23, 2010 10:01 am

Ja nigdy nie czułem żebym popsuł sobie reputację słuchając takowej muzyki...
a słucham już jej od przeszło 14 lat... czyli jedenastego roku życia :)

Należy się cieszyć, że w ogóle tematyka historyczna jest poruszana w muzyce ponieważ
dzięki temu łatwiej przemawia do ludzi aniżeli ciężkostrawne podręczniki do historii. To, że
akurat owe tematy poruszane są w muzyce ciężkiego brzmienia to jest jej ogromną zaletą ;D
Świadczy to o uniwersalizmie, a także o tym, że historia może być wiecznie żywa i przekazywana
na różne sposoby, za co powinniśmy podziękować wszystkim wykonawcom poruszającym ową
tematykę w swoich utworach, bez względu na gatunek muzyczny.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez ARTHUR » Pt kwi 23, 2010 3:55 pm

Metal teraz jest równoprawnym gatunkiem muzycznym, ja słucham tej muzy od 1977 roku. lubie tez inne gatunki jednak metal to nr 1 Sabaton jest ciekawy tekstowo, chwała mu za poruszenie tematyki wojennej jednak kapelka cieniutka i dość mierna ot tak 4-5 liga HM.Nie oni jednak pierwsi i zapewne nie ostatni śpiewają i graja o wojnie. Iron Maiden, Metallica, Sodom, Marduk,Running Wild,Motorhead...... lista długa ,bardzo długa.
ARTHUR
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Jimmy » So kwi 24, 2010 10:20 am

Na początek dam link który nie pojawił się z niewiadomych przyczyn w moim poprzednim poście: Panzerkampf

BoogeyMan napisał(a):A to czemu? Przecież każdy ma prawo słuchać tego, co lubi. Fakt, że do muzyki metalowej przyczepiony jest niezbyt pochlebny stereotyp, ale jeśli ktoś lubi ten rodzaj muzyki to myślę, że nie powinno mu to przeszkadzać. Sam słucham metalu już spory kawał czasu i nie ukrywam tego. Owszem zdarzają się ludzie, którzy mnie zwyzywają na ulicy, ale takich trzeba ignorować i iść dalej . Natomiast dla znajomych od serca nie powinno mieć znaczenia to jakiej muzyki słuchasz (nie odbieraj tego personalnie, mówię ogólnie). Uważam, że nie warto dostosowywać się pod innych i udawać kogoś innego, trzeba zawsze być sobą. A co do samego Sabatona to myślę, że jest respektowany, przecież grali u nas koncert już parę razy i niedługo będą grać znowu w ramach promocji nowej płytki. Nawet słyszałem dziś w radiu jak mówili o piosence Uprising i puścili jej fragment.


"Zdarzają się ludzie"...no właśnie,mówiłem o czymś innym? ;) Ja nie uważam że ta muzyka jest zła.Absolutnie! Fakt, że trzeba być sobą.Faktem jest też że ludzie którzy stoją na wysokich stanowiskach i to często od nich zależy czy taka muzyka ma jakieś prawa,są nauczeni na tym "niezbyt pochlebnym stereotypie".Im się nie wmówi że (power) metal też jest sztuką,też jest muzyką o z własnym "światem" i że może być np.ciekawą formą "edukacji".

Baniak napisał(a):Ja nigdy nie czułem żebym popsuł sobie reputację słuchając takowej muzyki...
a słucham już jej od przeszło 14 lat... czyli jedenastego roku życia

Należy się cieszyć, że w ogóle tematyka historyczna jest poruszana w muzyce ponieważ
dzięki temu łatwiej przemawia do ludzi aniżeli ciężkostrawne podręczniki do historii. To, że
akurat owe tematy poruszane są w muzyce ciężkiego brzmienia to jest jej ogromną zaletą
Świadczy to o uniwersalizmie, a także o tym, że historia może być wiecznie żywa i przekazywana
na różne sposoby, za co powinniśmy podziękować wszystkim wykonawcom poruszającym ową
tematykę w swoich utworach, bez względu na gatunek muzyczny.


Tak się składa że mam 16 lat i to że lubię taką muzykę,wcale nie obchodzi nauczycieli i osób starszych,które także często takie coś tepią...i w takiej sytuacji,nie powinno się tym "nie przejmować",szkoła jest taka że przez metal mogę mieć stopień niższą ocenę...albo i gorzej.Nie mówię że mi się reputacja psuje czy że jestem tak tępiony.Znajomi potrafią to zrozumieć bo sa z młodszego pokolenia,inaczej wychowani/nauczeni.

Ta muzyka przynajmniej jeszcze przez jedno pokolenie będzie się kojarzyć ze złem...choć z drugiej wojna zawarta w jej treściach złem była. ;]
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Andrzej » So kwi 24, 2010 3:57 pm

A ja bardzo lubię Sabaton.
Szczególnie, gdy mam ciężki dzień i puszczę sobie 'Primo Victoria', 'Ghost Division' czy 'Union', to ogarnia mnie spokój. Nie wiem, może muzyka, może głos Brodena... Ważne jest to, że muzyka bardzo mi się podoba, no i w dodatku łączy się z moim hobby. :)
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Rayan » So sie 07, 2010 4:01 pm

Sabaton-Uprising-Powstańcy Warszawscy chyba
Od chwili tej do końca świata... w pamięci ludzkiej będziemy żyć:my wybrańców garść,... kompania braci
Avatar użytkownika
Rayan
zarejestrowani
 
Posty: 50
Dołączył(a): Pt sie 06, 2010 4:56 pm
Lokalizacja: Janikowo k.Poznania


Re: Odp: Sabaton i Iron Maiden - wojna i muzyka heavy/power

Postprzez Andrzej » So sie 07, 2010 9:22 pm

Nie chyba tylko na pewno. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to posłuchaj jeszcze raz.
Zwłaszcza, gdy Broden śpiewa o 1944r. i ''Warszawo walcz!''
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości