Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Postprzez sargent101 » Wt kwi 27, 2010 7:47 pm

Właśnie ukazała sie nowa książka związana z bitwą o Normandie,przypadkiem wyhaczyłem w necie: Antony Beevor D-Day. Bitwa o Normandie. http://merlin.pl/D-Day-Bitwa-o-Normandi ... 71865.html Jeszcze nie nabyłem tej ksiązki ale jest ona dostępna w necie.Jak tylko skoncze czytać Piekło Pacyfiku to obowiązkowo sie biore za d-day.A tak apropo czy ma ktoś książke-album: D-day operacja overlord-od lądowania w Normandii do wyzwolenia Berlina? Można gdzieś dosta na polskich stronach internetowych?
"Tylko rzeczy cenne można ocalić poprzez poświęcenie"-David Webster
Avatar użytkownika
sargent101
zarejestrowani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 11:02 am


Re: D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Postprzez sargent101 » So maja 01, 2010 11:00 am

chciałbym wnieśc poprawke do tematu.chodziło mi o książke:D-Day operacja overlord: Od ladowania w Normandii do wyzwolenia Paryża.
"Tylko rzeczy cenne można ocalić poprzez poświęcenie"-David Webster
Avatar użytkownika
sargent101
zarejestrowani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 11:02 am


Re: D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Postprzez Jimmy » Śr cze 30, 2010 8:45 pm

Widziałem ostatnio w tesko tę Bitwę o Normandię ...i muszę ją mieć.Na razie biorę się za Ryana i jego "O jeden most za daleko",dopiero przyszła i jeszcze pachnie nowością :) Wstyd się przyznać że dopiero teraz... :(
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Postprzez sargent101 » N sie 08, 2010 11:26 am

Witajcie.Własnie ukonczyłem czytać książke o której wspominałem powyżej.A więc krótko powiem że warto przeczytać dlatego że jest tam wiele ciekawych relacji i opowieści dotyczących amerykańskich spadochroniarzy przed i po wylądowaniu w Normandii.Są ukazane wszystkie bitwy z udziałem piechoty,czołgów jak i walki w powietrzu nie tylko ze strony Us ale też innych państw sprzymierzonych biorących udział w bitwach.Krótko mówiąc,książka warta uwagi.Polecam wszystkim.
"Tylko rzeczy cenne można ocalić poprzez poświęcenie"-David Webster
Avatar użytkownika
sargent101
zarejestrowani
 
Posty: 27
Dołączył(a): Cz paź 29, 2009 11:02 am


Re: D-Day. Bitwa o Normandię - Antony Beevor

Postprzez Baniak » Pt sie 27, 2010 9:18 pm

Książka traktuje temat po łebkach i pomimo sporej objętości ciekawej treści jest jak na lekarstwo.
Autor zupełnie zapomniał o udziale dywizji powietrznodesantowych w inwazji. Ponadto dzień D
też jest tylko wspomniany. Książka w większości poświęcona jest działaniom od operacji COBRA
do zdobycia Paryża. Do co było przed Cobrą jest potraktowane po łebkach.

Książkę można zakupić, ale nie jest to pozycja, na którą warto czekać i mieć ją na półce.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości