Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Willys heaven

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Willys heaven

Postprzez war correspondent » Wt lip 10, 2007 10:12 am

_____________________________________
"Z wojną jest jak ze starzejącą się aktorką. Jest coraz mniej fotogeniczna, za to coraz bardziej niebezpieczna."

ROBERT CAPA, magazyn "Life", 1944

http://www.michalszewczyk.pl/
Avatar użytkownika
war correspondent
101st
101st
 
Posty: 965
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 9:54 am


Willys heaven

Postprzez Lt.Horne » Wt lip 10, 2007 11:16 am

Tego z Allegro kupił mój kolega,popołudniu jadę go oglądać :wink:
Avatar użytkownika
Lt.Horne
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 5:06 pm
Lokalizacja: Łódź


Willys heaven

Postprzez Larwa » Wt lip 10, 2007 8:58 pm

No i jak on wygląda z bliska? ;)
Nie dostał w cenie jakiś niepotrzebnych szpejów do odsprzedania? ;)
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Willys heaven

Postprzez zborek » N lip 15, 2007 6:20 pm

Ajj, szkoda że wyjechałem :neutral: może bym sie postarał :wink: a swoją drogą to Willys czy GPW ??
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


Willys heaven

Postprzez Lt.Horne » Pn lip 16, 2007 4:05 pm

Jeszcze nie byłem,bo jeep o pojechał do Wrześni ,jest to Ford GPW tzw.prawdziw,żadnych patentów ,niemal wszystkie detale original; uchwyty,lampy .mocowania,wskaźniki,siedzenia,sygnał,,filtr powietrza,paliwa,gaźnik,cały osprzęt etc.
Avatar użytkownika
Lt.Horne
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 5:06 pm
Lokalizacja: Łódź


Willys heaven

Postprzez zborek » Pn lip 16, 2007 8:49 pm

Ahh :smile: tylko powzdychać... :wink:
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


Willys heaven

Postprzez Larwa » Pn lip 16, 2007 9:42 pm

Ach, tylko pozazdrościć takiej perełki :)
A wiesz coś więcej o jego historii? skat się znalazł u nas w Polsce?
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Willys heaven

Postprzez Lt.Horne » Śr lip 25, 2007 6:58 am

Veni Vidi Vici :mrgreen:
Forg GPW z 18 Listopada 1943 roku,pełna zgodność numerów ramy z nadwoziem,rama Ford GPW nadwozie ACM typ I Willys standard,wszystkie detale nadwozia ,uchwyty,kalpy schowków,podnóżki,siedzenia,lampy,śruby :!: ,wszystko sygnowane "F" , uchwyt sygnałulistwy elektryki wszystko frodowskie,odbalski "oval" type- piękna nie ruszana ręką chama sztuka..pozazdrościć 23.000...
Avatar użytkownika
Lt.Horne
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 5:06 pm
Lokalizacja: Łódź


Willys heaven

Postprzez Larwa » Wt sie 21, 2007 4:22 pm

Jak myślicie,wart swoich pieniędzy?

http://www.allegro.pl/item228024607_wil ... zepka.html

Ten dołączony silnik to raczej tez nie jest oryginalny z willysa, na moje oko to CJ2 albo cj3? Skrzynia rozdzielcza z bębnem hamulcowym, to chyba tez rozwiązanie powojenne?

I ogłoszenie nr 2 ;)

http://www.allegro.pl/item227140332_jee ... _2szt.html
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Willys heaven

Postprzez zborek » Cz sie 30, 2007 10:38 pm

Tak, nawet jest napisane że chłodnica, silnik i skrzynia są nie oryginalne (zresztą można poznać) ale chłodnicy nie rozpoznałem póki nie przeczytałem... :wink:
Co do obydwu aukcji- SZKODA ŻE NIE MAM PIENIĄDZY :cry:
Pozdro :wink:
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


Willys heaven

Postprzez seb » Pt sie 31, 2007 9:26 am

gadalem z chłopakami z Gdańska i powiedzieli po oglądnieciu fotek że trochę wygórowana cena...
Avatar użytkownika
seb
zarejestrowani
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 10:00 am
Lokalizacja: Gdańsk


Willys heaven

Postprzez zborek » Pt sie 31, 2007 9:55 am

Mają racje (szczególnie co do tego z przyczepką). Co do tych dwóch razem - nie wiem, według mnie nie... - pamiętajmy że to polska i Willysów nie znajduje się w stodołach :wink:
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


Willys heaven

Postprzez Larwa » Pt sie 31, 2007 12:12 pm

\"zborek\" napisał(a):Tak, nawet jest napisane że chłodnica, silnik i skrzynia są nie oryginalne (zresztą można poznać) ale chłodnicy nie rozpoznałem póki nie przeczytałem... :wink:


Chodziło mi o te części które dodaje do willysa ( te co leża luzem, nie zamontowane w samochodzie) . Obecnie, jak na moje oko to zamontowany jest wnim silnik żuka, prawdopodobnie tak samo skrzynia biegów, nie widac tez skrzyni rozdzielczej wiec pozostaje nam tylko napęd na tył :P Chłodnica jest albo z żuka albo co bardziej prawdopodobne z jakiegoś traktora ( sam mam podobna w samochodzie :D )
A co do dołączonych części to po głowicy silnika widać ze jest to przynajmniej silnik z Cj2 , skrzynia rozdzielcza z bębnem hamulcowym wydaje mi się tez nieoryginalna. Nadwozie wygląda na willysowskie, szkoda tylko ze trochę zmasakrowane, boje się myśleć co zrobili z rama żeby zamontować wniej inny silnik i skrzynie. Kierownica GPW, bak tez chyba tu nie pasuje :wink: Ale za to przyczepka wygląda na wmiare oryginalna ;) W sumie to cena rzeczywiście przesadzona

ps. http://www.allegro.pl/item227441627_dod ... 43_r_.html cena systematycznie spada ;)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Willys heaven

Postprzez zborek » Pt sie 31, 2007 10:30 pm

Zdjęciom się nie przyglądałem szczegółowo - masz racje silnik zamontowany to silnik S-21(z np. żuka, czy tarpana itp.) Ten luzem to faktycznie jakiś CJ – (one chyba się nazywają F-head?). Ale wydaje mi się że silniki Cj2 to te same co w MB i M38 (Go devil) – mogę się mylić :oops: gdyż nigdy aż tak dokładnie się nie zagłębiałem w CJ'ach :wink: ...
Co do samego nadwozia- nie przesadzajmy aż takie złe nie jest, ale fakt że wizja pociętej ramy jest dosyć upiorna :mrgreen: podobnie zresztą jak napęd na tył :lol:
Przyczepki dobrze nie widać - zresztą w "realu" widziałem ją tylko raz.

Ps. Po czym poznałeś że kierownica GPW??? bo nie wiem... :oops: - dobrze kąbinuje że te z Willysów były czarne i grubesze, a te z GPW cienkie ?? :roll:
Pozdrawiam :wink:
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


Willys heaven

Postprzez Larwa » Pn wrz 03, 2007 8:48 pm

Ten luzem to pewnie CJ, ale jednak nadal tzw. L-Head Engine czyli silnik dolnozaworowy ( taki w którym zawory są umieszczone, nie jak we współczesnych jednostkach górnozaworowych w głowicy, tylko w bloku silnika)
Natomiast termin F-head określa silniki, które po trochu wykorzystują co nieco z koncepcji silnika dolno, jak i górno zaworowego. W takiej jednostce zawór ssący umieszczany był w głowicy, a zawór wydechowy w bloku.
Faktycznie w Cj także był używany silnik Go devil jednak nie ten sam co w MB czy M38, tylko jego kolejne modyfikacje, polecam zajrzeć na ta stronkę http://ww2jeeps.com/htm/heads.htm
Co do nadwozia to może i masz racje ale pomyśl o tym wyciętym schowku w podszybiu, a jeśli o ramę chodzi to może wiele "modyfikacji" w niej nie zastosowali :) być może wykorzystali oryginalne mocowanie silnika albo odcięli stare i przyspawali własnej konstrukcji ;) Na upartego nawet ztą żukowska skrzynia można by było jeździć i mieć napęd na 4 koła, wystarczyło by zamontować skrzynie rozdzielcza z Gaza 69 w którym owa skrzynia nie jestpołacozna korpusem ze skrzynia biegów tylko za pomocą krótkiego wałka Cardana.
Przyczepka z grubsza wygląda na 2 wojenna ( charakterystyczne mocowanie do haka )
Z kierownica to trochę zamieszałem bo wstyd się przyznać ale nie wiedzieć czemu zawsze myślałem ze kierownica GPW to ta cieńsza z metalowymi, niepokrytymi plastikiem szprychami, a kierownica MB to ta gruba wcałosci pokryta plastikiem. Więc w kwestii wyjaśnienie, Willys montował generalnie 3 rodzaje kierownic:
1- pierwszy typ, to ta "gruba" kierownica jednak w kolorze czarnym, montowana miedzy innymi w slatgrillach
2- drugi typ to także kierownica cała pokryta plastikiem jednak w kolorze nie czarnym a OD
3- no i trzeci typ z metalowymi, odslonietymi szprychami

w GPW było podobnie tylko o ile dobrze misie zdaje to, poszczególne typy były wprowadzane w różnych okresach, ale tutaj chciałbym już prosić Lt. Hornea o wyjaśnienie, kiedy montowany był który typ kierownicy w MB i GPW.

ps. teraz raczej nie spotyka się już takich wozów na rajdach, ale mi się wczoraj udalo dorwać Willysa ( 42 r.) na zlocie pojazdów terenowych w Korczynie, kawał drogi odemnie ale jak widać opłaciło się ( chociaż z Willysa niewiele już w nim zostało ) :wink:
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości