Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez memphis_belle » N kwi 06, 2008 9:05 pm

\"mat99\" napisał(a):
\"memphis_belle\" napisał(a):
\"mat99\" napisał(a):Po drugie, za rok, półtora, jak będziesz bliżej 18ki....pogadamy.


\"koral\" napisał(a):obecnie mam 21 lat


LOL. :mrgreen:


Memphis, czytaj uważniej :mrgreen:
Nie do Korala pisałem....


ops, sorki :D rzeczywiscie :D
Aid to the wounded!
Avatar użytkownika
memphis_belle
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 6:45 pm
Lokalizacja: Caen / Olsztyn


Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Jackson » Śr kwi 09, 2008 12:25 am

Widzę że tu się zrobił po części wątek zapoznawczy, a że wpadam na wasze forum od jakiegoś czasu to w wypadało by się przedstawić :) A więc :p

Witam wszystkich. Nazywam sie Marcin [ a właściwie "na imię mi" ;] Urodzony Anno Domini 1992 [kiedy konkretnie? -w profilu:] Miejsce urodzenia: Praga [Warszawska;]. W Warszawie zamieszkuję dalej [tylko w innej części]. Paintballowiec-amator [pozbawiony możliwości grania na 3 miesiące ze względów zdrowotnych] i okazjonalny modelarz [głównie bitewniaki & WW2, ehh ten brak czasu] Podobnie jak niektórzy moi rówieśnicy, którzy się przewijają przez to forum od czasu do czasu, historią II wojny światowej zainteresowałem sie głównie przez gry i filmy [chociaż wydaje mi się jakbym IIWŚ był zaciekawiony od urodzenia :] Pomimo wiary w moją wiedzę i "fachowość" dopiero teraz tak naprawdę zaczynam się zagłębiać w temacie, poluję na książki, a w wakacje mam zamiar ruszyć śladami memphis_belle oraz aliantów i zrobić mały desant na Normandię ;) Dość często bywam na różnego rodzaju imprezach o charakterze wojskowym i to właśnie tam zaciekawiłem się tematem grup rekonstrukcji historycznej. Jako że jesteście pierwszymi "amerykanami" po wyszukaniu grup rekonstrukcji historycznej, dlatego tez wylądowałem na waszej stronce ;) Spróbować wstąpić do waszego grona zamierzam... za kilka lat [2 minimum ;) ]. {chyba że najpierw przekabacę się na BRO ;p} Jak narazie dopiero poznaję perypetie 101-szej i losy 2WŚ ogólnie i odkładam fundusze na wyposażenie :)

No i to chyba na tyle:)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez TNTMarine » Wt lip 08, 2008 10:27 pm

Witam Serdecznie wszystkich, a szczególnie Easy Company :)
Nie wiem w sumie, czy takie przedstawienie na forum coś daje, bo i tak nie jest to w cztery oczy (defakto sześć) ,ale moze się dowiem, czy mam jako takie predyspozycje "to this Duty & sacrefice "
Moja osoba wiąże się z tematyką wojny dosłownie .... domowej :) .Codziennie muszę stawać opór obozowi mojej rodziny :)
Ok, teraz troche z poważniejszej nutki.
Mam naimę Adam.Mam obecnie 17 lat i uczęszczam do Liceum plastycznego.Moim głównym zainteresowaniem jest II wojna swiatowa - obecnie czytam pierwszy tom "Tajemnice Wunderwaffe" Witkowskiego.Moje hobby to modele plastikowe (uczęszczałem do modelarni, ale ktos miał przerażające poglądy, więc stało się :/ ) - preferuje modele samolotów.Moim drugim hobby są samoloty, lotnictwo - te cywilne i wojskowe.Czasami uda mi się wyjechać na Airshow, które są dla mnie niczym świetny koncert rockowy, a nawet jeszcze lepiej.... coś świetnego.Jak już się tak rozpisuje i zwierzam jak to często bywa, to powiem, że chciałem wstąpić do szkoły lotniczej, ale wymagania to coś co mnie zatrzymało - na szczęście Bozia dała coś w zapasie ;).Wracając do zainteresowań, to moją uwage przyciąga astronomia-kosmonautyka,nowoczesna technika wojskowa, filmy wojenne
+ 2 inne, historia ogólnie i ostatnio ASG.Niestety, mój kuzyn, uznał że nie jestem warto wstąpienia do jego nowo utworzonej grupy rekontrukcyjnej, więc zaczełem interesować się innymi.Przypadkowo, szukając informacji na temat 101'st airborne ,natknołem się na was i nie ukrywjąc coś mi błysneło w oczach , hehe.Steven i Hanks stworzyli kino świetne i niesamowicie realne pokazujace prawde aż nadwyraz :) .Przyznam ,że czcze ten film od pierwszej klatki, aż do teraz.
Nie żebyscie pomyśleli ze chce temu łajdakowi coś udowodnić.Gdybym dostał się do was to by było pewne spełnienie innego wcześniej drugiego, a terraz pierwszego marzenia.Byłem wcześniej w harcerstwie, jakieś dwa lata z hakiem.Zauważyłem wtedy, ze to nie jest tego czego szukam.Chciałem poczuć sie troche żołnierzem ,na wzór Malarkey'a z Kompani Bracii.W miare upływu czasu rosło we mnie pragnienie poczucia dreszczyku ( choć wiem że niemiły ) emocji towarzyszący tym ludziom podczas działań, poznać ich historie z bliska, walczyć u boku takiego wzorca jak Winters.Miałem dość naszego druha ... z reszta nieb ęde się rozpisywał na jego temat ,bo więkrzość ekipy odłączyła się od niego ,a niektórzy przyłaczyli się do innej nowopowostałej drużyny. Ja odszedłem.
Szukałem .. szukałem ,aż znalazłem was.
Jestem pod wrażeniem waszego profesjonalizmu, choć mój brat się śmieje z tego księdza i modlenia si,e przed bitwa , no , ale to w końcu rekonstrukcja :)
Po dość długim przedstawieniu się , chciałbym się o coś spytać.
Ile kosztuje na oko całościowy wydatek na wyposażenie ? Wiem ,ze nie jest to tania zabawa, ale z silną wolą można coś nazbierać.
Chciałbym jeszcze coś dodać.Gdy bym dołączył do was,albo i wcześniej za wszą zgodą, chciałbym zrobić amatorski film "pełnometrażowy" o was podczas np jakiejs  imprezy zamkniętej - np. podczas imprezy wewnetrznej - na przykład ,podczas manewrów.
Cheers gents!
"Curahee" !!


P.S - Przepraszam że tak nie stylistycznie, ale zazwyczaj staram sie pisac bardziej po polsku.
TNTMarine
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 1:57 pm


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez AL » Śr lip 09, 2008 8:59 am

Witaj,

-fajnie że piszesz
-wydatek na graty spadaka: niekończąca sie opowieść... :D Ale na początku powinno wystarczyć 1000-1200PLN (buty,mundur,hełm)
-daj mi namiar do Brata swego-CHĘTNIE Z NIM KURNA POGADAM!!! ;D ;D 8)

"KAPELAN"
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Joseph Lesniewski » Śr lip 09, 2008 12:34 pm

Szydzą  zazwyczaj z czegoś ludzie którzy nie rozumieją albo po prostu zazdroszczą prawdziwej pasji.
pozdrawiam Bogdan
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez TNTMarine » Śr lip 09, 2008 4:05 pm

Hello 506'.

Kiedyś mój brat był taki jak ja - II wojna,modele,lotnictwo -wszystko to samo ,ale chłop ma 31 lat, i tez już wie co mówi.Chce powiedzieć przez to ,że wyrósł z tego trochę i już nie jest takim maniakiem jak kiedyś.Takim jak ja :)
Ahmed - nic nie napisałem ,że szydzę z kogoś.Źle to sobie zinterpretowałeś ... .
A co do pasji ... to ma swojego bzika i nie może się oderwać od niego.

Ojcze AL, a jak tak można się odzywać ? Widać wojna zmienia każdego ... bez wyjątku :D
W każdym razie dzięki za i info.

Pozdrawiam.
Adam.

P.S - Aha i pamietajcie - "Flies are making ills boys, so remember to get your flies zipped on !"
TNTMarine
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 08, 2008 1:57 pm


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez tomkey68 » Śr lip 09, 2008 5:13 pm

Kiedyś mój brat był taki jak ja - II wojna,modele,lotnictwo -wszystko to samo ,ale chłop ma 31 lat, i tez już wie co mówi.Chce powiedzieć przez to ,że wyrósł z tego trochę i już nie jest takim maniakiem jak kiedyś.Takim jak ja

Stary musisz wiedzieć , że w grupie jest kilka osób "trochę " starszych od Twojego brata i uwierz mi , że wcale zapał im nie mija a wręcz przeciwnie  ;D
Pozdrawia rocznik 1968  ;)
T.
Avatar użytkownika
tomkey68
zarejestrowani
 
Posty: 2195
Dołączył(a): So sty 14, 2006 8:49 pm
Lokalizacja: WaWa/Grodzisk Maz.


Odp: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Joseph Lesniewski » Śr lip 09, 2008 5:23 pm

Jeżeli kogoś uraziłem to najmocniej przepraszam ale z tego co widzę nie pisałem o tobie.
Jeżeli mówisz o wieku to można w pewnym sensie się zgodzić ale nie do końca.
Wszak u jednych pasja przechodzi z wiekiem u innych wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam Bogdan
Ps.Rocznik 1977 :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Joseph Lesniewski
zarejestrowani
 
Posty: 136
Dołączył(a): So gru 30, 2006 3:20 pm
Lokalizacja: Sieradz/Zabrze


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Baniak » Pt sty 02, 2009 6:16 pm

Taka mała aktualizacja związana z rekrutacją (linkiem do strony) ;)
http://101airborne.pl/pl/rekrutacja
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez Luke » Wt sie 18, 2009 2:44 pm

Witam
Mam na imię Łukasz i mieszkam na przedmieściach Gdańska. Obecnie uczęszczam do III LO w Gdańsku. Mam 17 lat ( w styczniu osiągnę pełnoletniość ). Praktycznie od czasu kiedy zacząłem uczyć się historii była ona moim ulubionym przedmiotem szkolnym. Osiągałem sukcesy w konkursach historycznych. I połowa XX wieku, a szczególnie II wojna światowa to mój ulubiony okres historyczny. Od kilku lat czytam książki i oglądam filmy o tej tematyce. Staram się poznać tamte czasy z perspektywy wszystkich walczących stron. Uważam, że filmy np:. Band of Brothers, Szeregowiec Ryan oraz gry np:. COD i MOH pokazują nam jak wyglądała wojna trochę powierzchownie to z książek i wywiadów z walczącymi dowiadujemy się jak to było naprawdę. O Waszej Grupie Rekonstrukcyjnej przeczytałem na Wikipedii przeglądając informacje o 101. Zainteresowała mnie perspektywa odtwarzania tej jednostki. Ponieważ spadochroniarze to najlepsi z najlepszych żołnierzy, a 101 przeszła długi i ciekawy szlak bojowy. Spodobało mi się, że nie chodzicie na skróty i stawiacie na autentyczność. Interesuje mnie dołączenie do waszej grupy. Chciałbym w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę i uczcić walczących w 101 dywizji powietrzno- desantowej.
Z poważaniem Łukasz Rachwał
Luke
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn sie 17, 2009 12:43 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez mat99 » Wt sie 18, 2009 3:06 pm

Witaj:-)
zapraszamy:-)
w pierwszej kolejnosci zapoznaj sie z zasadami rekrutacji (link jest w poscie powyzej).
Potem pisz na maila grupowego.

pozdrawiam,
M.
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez BoogeyMan » Pn wrz 28, 2009 5:28 pm

Witam. Najlepiej jak zacznę od początku. Amerykańskimi spadochroniarzami z okresu IIWŚ interesuję się od dawna, z tym że na poważnie zacząłem się tym interesować jakieś 2 lata temu, wcześniej były tylko gry i filmy z tego okresu. W liceum chodziłem do klasy historycznej i kiedy doszło do tematyki IIWŚ stwierdziłem, że chciałbym zgłębić temat nieco bardziej. Obejrzałem sporo filmów dokumentalnych, przeczytałem książkę Ambrosa "Kompania Braci" i książkę o D-Day. Czytam też różne czasopisma o IIWŚ, ostatnio sporo ich się ukazuje. Po przeczytaniu "Kompanii Braci" naprawdę zacząłem podziwiać ludzi ze 101 - szej, za ich poświęcenie, za odwagę, wytrwałość i szczególną więź, która ich łączy. Stali się dla mnie pewnym symbolem. Zacząłem biegać na długie dystanse na wzór Currahee, wspinać się na linę. W końcu pomyślałem, że fajnie byłoby mieć coś, czym oddałbym im jakiś hołd za to co zrobili dla okupowanej ludności Europy. Postanowiłem kupić sobie mundór. W końcu przyszedł pocztą i uwielbiam w nim wychodzić z domu, nigdy nie chowam go do szafy, zawsze wisi na wieszaku na drzwiach, żebym mógł na niego popatrzeć. Później zakupiłem resztę oporządzenia. Minął jakiś czas, i postanowiłem, że jak mam już ten mundór z oporządzeniem, to czamu by nie dokupić sobie thompsona i postrzelać się na asg. Ale nigdzie nie mogłem znaleść dostępnego tommyego, więc w końcu na żadne asg póki co nie poszedłem. Zacząłem się nad tym głębiej zastanawiać i doszedłem do wniosku, że nawet jakbym brał udział w asg, to nigdy by mnie to w pełni nie uszczęśliwiło. Bo co z tego, że sam będę wyglądał jak spadochroniarz z IIWŚ, skoro reszta uczestników będzie biegała z AK47 albo M16. Zacząłem myśleć o jakiejś grupie rekonstrukcji, ale zdawałem sobie sprawę, że pierwszych lepszych takie grupy nie biorą więc nic w tym kierunku nie działałem. W końcu mój przyjaciel mnie namówił, żebym spróbował. Więc piszę. Czytałem już dział rekrutacji na waszej stronie. Może napiszę jeszcze coś bardziej o sobie. Na imię mam Adrian i jestem z Warszawy. Mam 20 lat i studiuję pielęgniarstwo, z tego względu najbardziej chciałbym odgrywać sanitariusza. Nie wiem co mógłbym tu jeszcze napisać, chyba tylko tyle, że chciałbym się dostać do waszej grupy. Pozdrawiam.
"Jakże często, kiedy pytałem dawnego żołnierza, czy pamięta jakiegoś sanitariusza, słyszałem taką mniej więcej odpowiedź: "Najodważniejszy człowiek, jakiego widziałem. Niech mi pan pozwoli o nim opowiedzieć..."
Avatar użytkownika
BoogeyMan
101st
101st
 
Posty: 1079
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 4:50 pm


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez mat99 » Pn wrz 28, 2009 5:36 pm

Witamy ;)

Napisz do mnie na mail: m.urban@stena.pl.

Pozdr,
Maciej
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez TPM » Cz paź 15, 2009 3:22 pm

Witam! :)

Na imię mi Tomek, po świecie stąpam od 16 lat. Mieszkam w Gdyni. Moje zainteresowanie WWII zaczęło się niewinnie - ot, w moje ręce trafiło demo Call of Duty. Pograłem, kupiłem pełną wersje i stwierdziłem, że mnie to kręci, więc rozpocząłem grzebać w tym temacie (z drobną pomocą ojca ;)). Tak oto dogrzebałem się do Kompanii Braci. I tutaj wspólne tematy z ojcem, rozbiegły się - jego interesowały działania Polaków, mnie natomiast Amerykanów. Zostałem skazany na grzebanie w internecie - w końcu dziś jest on chyba największym źródłem wiedźy. Tak też trafiłem na stronę Waszej grupy rekonstrukcyjnej i postawiłem sobie za cel, że chociaż spróbuje się do niej dostać. :)

Do 18 roku życia (a może nawet wcześniej) powinienem skompletować ekwipunek. W tym czasie nadal poszerzał będę swoją wiedzę i oczywiście odwiedzał to forum. :)

Pozdrawiam!
TPM
zarejestrowani
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz paź 15, 2009 2:57 pm
Lokalizacja: Gdynia


Re: Chcę dołączyć do Grupy - co mam zrobić?

Postprzez mat99 » Cz paź 15, 2009 3:57 pm

TPM napisał(a):
Do 18 roku życia (a może nawet wcześniej) powinienem skompletować ekwipunek. W tym czasie nadal poszerzał będę swoją wiedzę i oczywiście odwiedzał to forum. :)

Pozdrawiam!


Czekamy i pozdrawiamy,
M.
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości