Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Cześć :)

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Cześć :)

Postprzez Orzech » So sty 17, 2009 9:31 pm

Cześć jako, że to pierwszy mój post to się przedstawię:

Imię :
Mateusz
Ksywa:
Orzech
Wiek :
19
Wzrost :
182cm
Skąd :
Gościkowo (lubuskie), aktualnie studiuję w Poznaniu
Zainteresowania :
- gra na gitarze basowej (aktualnie gram w młodym zespole, zaczynamy działalność)
- oczywiście historia 101 Airborne ( choć dopiero zaczynam zdobywanie wiedzy, ale o tym później)
- geografia ( studiuję Geografię na 1 roku)

Fascynacja airborne wzięła mi się na początku od obejrzenia Kompanii Braci i grania w Call of Duty. Później kupiłem sobie książkę Stephena Ambrose'a: Kompania Braci. Potem była przerwa i po jakimś roku kupiłem inne książki Ambrose'a: D-Day i Obywatele w Mundurach. Bywam też co roku na Zlocie Fanów Fortyfikacji w Boryszynie i podziwiałem militaria i rekonstrukcję batalistyczną. Znalazłem waszą stronkę i zacząłem czytać różne tematy i pomyślałem wtedy o rekonstrukcji i chciałbym odtwarzać skoczka 101 Airborne.
Aktualnie jestem w fazie kolekcjonowania książek i zdobywania wiedzy, która jest w tej chwili bardzo skromna. Mam już większość tytułów podanych na waszej stronie w dziale literatura polskojęzyczna i kiedy mam wolną chwilkę czytam. Leci do mnie też już G.I Collector's Guide.
Co do wyposażenia uważam, że nie mam się co spieszyć i powoli fant po fancie będę zbierał rzeczy w miarę możliwości finansowych i okazji ;) Na początek wolę zdobyć tą niezbędną wiedzę potrzebną do dołączenia do waszej grupy.
I w związku z tym, na razie będę się edukował, i gdy uznam, że już posiadam tą wiedzę i minimum oporządzenia i umundurowania, zgłoszę się wtedy do was z prośbą o przyjęcie do grupy.

W najbliższym czasie chciałbym z umundurowania kupić buty Corcoran z Ząbek i mundur pewnie na ebay. :) Na pewno będę parę razy pisał o pomoc w sprawie fantów, czy się nadają do grupy. :P

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
To chyba na razie tyle ;)
Kontakt GG do mnie podam na PW jak ktoś będzie chciał ;)
Radiooperator, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.

GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Orzech
101st
101st
 
Posty: 865
Dołączył(a): So sty 17, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Gościkowo


Re: Cześć :)

Postprzez Baniak » So sty 17, 2009 9:55 pm

Witam,

Jeśli skupisz się na zgłębianiu wiedzy nie będziesz musiał pytać czy coś jest odpowiednie czy też nie - poza tym spis umundurowania jak i oporządzenia jest u nas na stronie ;)

Polecam zainwestować w literaturę anglojęzyczną - polska to minimum minimum jak dla mnie ;D

Pozdrawiam,
Krzysiek
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Cześć :)

Postprzez Casper » So sty 17, 2009 11:05 pm

Przybij piątkę, też gram na basie ;)
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Cześć :)

Postprzez Orzech » N mar 07, 2010 11:56 pm

nie wiedziałem gdzie napisać ;p żebyście przeczytali ;p, ale już dojechaliśmy do poznania ( pociąg miał 80min opóźnienia ;/) ale jest wszystko ok :D dzięki jeszcze raz :D i do następnego!
Currahee!
( później usuńcie ten post, bo on taki tylko informacyjny ) ;p
Radiooperator, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.

GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Orzech
101st
101st
 
Posty: 865
Dołączył(a): So sty 17, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Gościkowo


Re: Cześć :)

Postprzez mat99 » Pn mar 08, 2010 10:39 am

Najwazniejsze, ze dojechaliście cało.
Dzieki za wczorajsze bieganie z nami ..............i do następnego razu:-)
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Cześć :)

Postprzez jako » Pn mar 08, 2010 2:11 pm

witam
ja też po długim opóźnieniu z samej wawy (80 min) załapałem się na ostatni pociąg do domu ; p
wrażenia? duże zaskoczenie pod względem organizacji i samych ludzi w końcu miła odmiana ; )
no to do następnego pozdro Kuba
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Cześć :)

Postprzez Baniak » Pn mar 08, 2010 2:16 pm

Również Wam dziękuję, przede wszystkim za pytania i dociekliwość w wielu kwestiach... i do zobaczenia ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości