Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Cześć

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Cześć

Postprzez cichy » So wrz 05, 2009 10:30 am

Chciałem sie tylko przywitać.
Mam na imie mirek, nie jestem już młodzieniaszkiem, ale jak rozmawiam z niektórymi pasjonatami to czuję się jakbym miał szesnaście lat (braki w wykształceniu).Jestem od jakiegos czasu obok Was (zloty) i robi na mnie duże wrazenie to co robicie. W latach siedemdziesiatych przerabialismy z kolegami mundurki harcerskie na us army, przyszwalismy z żóltego filcu "fałki" i bawilismy sie na pobliskim poligonie.Później system mi to wszystko "wywalił", praca, wojsko, itp... Pamietam też jak w kinie wyświetlali "O jeden most za daleko" i te polskie słówka które dało sie wyłapać w smolocie... wtedy wszystko mi sie mieszało gdzie Sosabowski, gdzie 101 a gdzie 82. Później przeczytałem "Najdłuższy dzień" i miałem niedosyt historii ,ale świat gonił, różne zmiany praca , rodzina, zwykły real, nie dały za bardzo kontynuowąć.
Jestem obecnie takim niewielkim zbieraczem militariów, ale mi tego za mało, zacząłem jeździć na zloty, widziłem Was ostatnio w Podrzeczu i Bielsku , na Hel niestety nie dotarłem, chociaż bardzo chciałem...Czytam forum i śledzę Waszą stronę jak to nazywacie robie reco. Może z czasem się odważę i poproszę o rekrutację...

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
Ostatnio edytowano So wrz 05, 2009 11:00 am przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Re: Cześć

Postprzez Mako » So wrz 05, 2009 10:46 am

Witaj,
ze swojej strony chciałbym życzyć powodzenia w zbieraniu fantów i zdobywania wiedzy. :)
W Bielsku nas nie było ;)

Pozdrawiam
Mako
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Cześć

Postprzez cichy » So wrz 05, 2009 10:50 am

Ale były Wasze Cienie ;-). Czytałem że nie lubicie tego miejsca...
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Re: Cześć

Postprzez robert_101 » N wrz 06, 2009 12:44 pm

Jednym z tych cieni bylem ja.... ::)
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Re: Cześć

Postprzez cichy » N wrz 06, 2009 1:26 pm

No witam, ale z tymi Cieniami to nie tak, bo nie wiedziałem "..która rzecz go rzuca...". Natomiast spotkałem ludzi w mundurach spadochroniarskich M41, którzy bardzo mnie gościnnie podjeli i wypowiadali sie z szacunkiem o 101...
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Re: Cześć

Postprzez Baniak » N wrz 06, 2009 3:27 pm

cichy napisał(a):No witam, ale z tymi Cieniami to nie tak, bo nie wiedziałem "..która rzecz go rzuca...". Natomiast spotkałem ludzi w mundurach spadochroniarskich M41, którzy bardzo mnie gościnnie podjeli i wypowiadali sie z szacunkiem o 101...


Śmiem twierdzić, że były to mundury M42. Nie widziałem żeby robiono repliki ich poprzedniczek, a oryginały widziałem już tylko na zdjęciach ::)

Chyba, że chodzi Ci o kurtki M41 w jakich chodziła piechota i piechota szybowcowa bądź spadochroniarze w "koszarach" ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Cześć

Postprzez cichy » N wrz 06, 2009 3:39 pm

Nie to literówka, chodziło mi o chłopaków gdzieś ze śląska i to w M42, ale ja jestem jeszcze laikiem, dlatego nie chciałbym za bardzo zabierać głosu i dziękuję że wogóle mmnie nie zignorowaliście, poczytam jeszcze według Twoich zaleceń i poogladam zdjęcia.

Dziękuję i pozdawiam...
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Re: Cześć

Postprzez AL » N wrz 06, 2009 6:56 pm

Ze Śląska? to pewnie kolega Andrzej z ekipą:) Fajni goście-poznalismy się rok temu na d-day'u. W tym roku nań nie wpadli.............................. ;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Cześć

Postprzez Baniak » N wrz 06, 2009 7:05 pm

cichy napisał(a):Nie to literówka, chodziło mi o chłopaków gdzieś ze śląska i to w M42, ale ja jestem jeszcze laikiem, dlatego nie chciałbym za bardzo zabierać głosu i dziękuję że wogóle mmnie nie zignorowaliście, poczytam jeszcze według Twoich zaleceń i poogladam zdjęcia.

Dziękuję i pozdawiam...


Jeśli Twoje pytania będą konkretne i nie o "oczywiste oczywistości" to na pewno zostanie na nie udzielona odpowiedź ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Cześć

Postprzez cichy » N wrz 06, 2009 7:43 pm

Właściwie to nie mam pytań, nie doczytałem jeszcze całego forum, a jest co czytać.To co wyczytałem na razie mi wystarczy, nie mam na razie środków na "gagzety" a na zabytki tym bardziej, więc może z czasem, podajecie wszystko tak, jak i gdzie można do Was dołączyć, trzeba tylko czytać, a ja się nie spieszę. Chciałem tylko pokazać że istnieję i się interesuję 101, ale na razie mój poziom wiedzy jest nie odpowiedni i mam do Was kawałek drogi, na Śląsk jak i do Stolicy. Może Wy macie jakieś pytania, podpowiem że zbieram naszywki wojskowe i jednego z Was się pytałem czy ma oryginalną na mundurze, po czym zostałem zrugany ;-).Taki mały epizod...
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Re: Cześć

Postprzez tomkey68 » N wrz 06, 2009 7:54 pm

cichy napisał(a): Może Wy macie jakieś pytania, podpowiem że zbieram naszywki wojskowe i jednego z Was się pytałem czy ma oryginalną na mundurze, po czym zostałem zrugany ;-).Taki mały epizod...

O nas z grupy ??? Kiedy i gdzie taki epizod , tak z ciekawości pytam ???
T.
Avatar użytkownika
tomkey68
zarejestrowani
 
Posty: 2195
Dołączył(a): So sty 14, 2006 8:49 pm
Lokalizacja: WaWa/Grodzisk Maz.


Re: Cześć

Postprzez cichy » N wrz 06, 2009 8:00 pm

Gostyń 2009 koło biura zlotu, ale bez urazy, to polegało na tym że On szanuje oryginały i nie przyszyłby na reko
cichy
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): So wrz 05, 2009 9:33 am


Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości