Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Chciałbym dołączyć do grupy

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » Cz mar 31, 2011 6:36 am

Dzień dobry!

Chciałbym oficjalnie złozyć wniosek o członkostwo w waszej grupie rekonstrukcyjnej. Militariami i historią II Wojny Swiatowej interesuję się od dawna, modelarstwo pojazdów i figurek żołnierzy to było moje hobby. 101 dywizję w szczegółach, chyba jak większość Polaków poznałem dzięki Kompani Braci, serialu, który uwazam jest dużo lepszy od Szeregowego Ryana, książka S. Ambrose'a jest nawet lepsza od serialu. Przeglądając strony internetowe o grupach rekonstrukcyjnych wasza wydaje mi się najpoważniejsza, chociaż o dużych wymaganiach sprzętowych ale to chyba dobrze. Ja do tej chwili zgromadziłem następujacy sprzęt:
- mundur M-42 + flaga + orzeł
- buty spadochronowe
- furażerka z obszyciem piechoty spad.
- pas główny Garand + szelki główne
- torba na opatrunek
- szelki do spodni
- pasek do spodni
Wiem, że to nie aż tak wiele, ale sądzę, że do wakacji powinienem zebrać minimum przez Was wymagane plus karabin.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.


Z poważaniem
Krzysztof Czajkowski
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez Jackson » Cz mar 31, 2011 10:16 am

Czołem,
witamy na forum. Dobrze by było gdybyś napisał tez skąd jesteś, ile masz lat. Sprzętowo masz już prawie całe minimum ale warto żebyś np. zamiast furażki kupił manierkę albo saperkę. No i na mundur 42 niepotrzebna jest flaga. Jesteś jednak na dobrej drodze, poczytaj forum odwiedź strony które możesz znaleźć tutaj http://101airborne.pl/pl/linki/tematyka-militarna , ważniejsza niż sprzęt jest wiedza :)

Pozdrawiam,
Pvt. Jackson
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez Mako » Cz mar 31, 2011 10:51 am

Witaj,
tak jak napisał Jackson czekamy na więcej informacji o Tobie. Jeśli będziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało. Jednocześnie zapraszamy do przeglądania naszego forum i strony internetowej.

Pozdrawiam
Mako
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez mat99 » Cz mar 31, 2011 11:25 am

Pvt. Jackson napisał(a):Czołem,
witamy na forum. Dobrze by było gdybyś napisał tez skąd jesteś, ile masz lat.



No własnie. Czekamy na info ;)
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » Cz mar 31, 2011 1:40 pm

Witam, dzięki za szybkie odpowiedzi, ja mam 32 lata, mieszkam w Bydgoszczy, z zawodu (chyba jeden z bardziej znienawidzonych zawodów w Polsce) jestem inżynierem budowy dróg, mam żonę, dziecko i generalnie jestem ustatkowanym, szczęsliwym człowiekiem.Dosyć mocno interesuję się fortyfikacjami, w zeszłym roku trafiłem zupełnie przypadkiem od 15 do 22 sierpnia na Hel i generalnie impreza D-day po prostu wymiata, jak tam byliście, to pewnie mam was na zdjęciach.Na forum zaglądam często, stronę macie na prawdę super, co najmniej dwie klasy przed konkurencją. Co do furażerki, nie mogłem się powstrzymać, świetnie wygląda na głowie, pozatym można powiedzieć, że zamyka sylwetkę jako całość. Manierkę i saperkę pewnie kupię w najbliższej przyszłości. Pozdrowienia.

Krzysztof
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez mat99 » Cz mar 31, 2011 2:47 pm

Krzysztofie,

odezwij sie do mnie na maila: maciej.urban@stenarecycling.com

pozdrawiam,

Maciej
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » So kwi 16, 2011 4:55 pm

Witam, mój sprzęt, oprócz tego, co powyżej powiększył się o manierkę z pokrowcem (kopia), opatrunek czerwony (org.), saperkę z pokrowcem (org.), tak więc już został właściwie hełm i karabin. Niestety, z jednego z butów, które kupiłem za ok. 240 na Allegro, odkleił się obcas. Dałem do szewca, ponieważ są bardzo wygodne, chodzę w nich cały tydzień na budowie, więc mam nadzieję, że ten obcas to nie reguła w tych kopiach, tylko przypadek.
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez Baniak » So kwi 16, 2011 4:58 pm

krzczajka napisał(a):Niestety, z jednego z butów, które kupiłem za ok. 240 na Allegro, odkleił się obcas. Dałem do szewca, ponieważ są bardzo wygodne, chodzę w nich cały tydzień na budowie, więc mam nadzieję, że ten obcas to nie reguła w tych kopiach, tylko przypadek.


Czy masz kopie firmy Miltec/Sturm czy "polskie" Corcorany jak te http://allegro.pl/buty-typu-corcoran-ju ... 63643.html?
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » So kwi 16, 2011 9:02 pm

Dokładnie te same, co na aukcji.
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez AL » So kwi 16, 2011 9:11 pm

Polecam lekturę:
viewtopic.php?f=17&t=1299

To sa buty ładnie wygladające i do niczego wiecej niestety sie nie nadają...
Szkoda, ze sprzedawca zachwalajac w opisie aukcji swój produkt-tak wpuszcza w maliny ludzi którzy chca miec porządne buty...
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » So kwi 16, 2011 9:55 pm

Po przeczytaniu całego wątku, widzę, że nie ja jeden dałem się wrobić, ale cóż, takie życie. Zobaczymy, jak się będą sprawować po naprawie u szewca, mimo to zacznę myśleć o prawdziwych Corcoranach.
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez Baniak » So kwi 16, 2011 10:01 pm

krzczajka napisał(a):Po przeczytaniu całego wątku, widzę, że nie ja jeden dałem się wrobić, ale cóż, takie życie. Zobaczymy, jak się będą sprawować po naprawie u szewca, mimo to zacznę myśleć o prawdziwych Corcoranach.


W tych "korkach" z allegro należy wymienić podeszwę, bo to co dostajesz nijak nie jest podobne, a nawet zbliżone do oryginału.
Spróbuj zareklamować te buty i je ewentualnie zwrócić.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez Andrzej » So kwi 16, 2011 10:35 pm

Ja tam na tych polskich ''Korkotrampkach'' mam zamiar sobie chodzić ot tak, na co dzień, bo są czarne i tańsze od buciorów FJ. A brązy mi nie pasują.

I tylko tyle w materii tych butów.
Lepiej szarpnąć się na prawdziwe Corcorany.
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » N kwi 17, 2011 6:56 pm

Odnośnie odp. kolegi Baniaka i Góry, pewnie kupie oryginale corki - sami wiecie, że na początku zgromadzenie ekwipunku kosztuje duuuuuuuu...żo kasy, natomiast co do tych nieszczęsnych butów, to pewnie zakatuję je w ty roku bo mimo wszystko są wygodne.
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Chciałbym dołączyć do grupy

Postprzez krzczajka » N kwi 17, 2011 7:02 pm

Panowie, przepraszam, za Górę, chodziło mi o kolegę Andrzeja, wiem, że będzie polewka, pragnę powiadomić, że po prostu mam lekko w czubie. Proszę bez złośliwych komentarzy ::)
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am

Następna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości