Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Witam serdecznie

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Witam serdecznie

Postprzez Chris » So sie 27, 2011 12:47 pm

Witam wszystkich
Jestem tu po raz pierwszy...
Może na początek kilka słów o sobie...
Mam 33 lata, mieszkam w Zielonej Górze, historią II WŚ interesuję się od zawsze, moje zainteresowania obejmowały cały okres II wojny, oraz prawie wszystkie jednostki wojsk amerykańskich, brytyjskich, polskich i ..... niemieckich, a także wszelkiego rodzaju fortyfikacjami, jednakże ogrom informacji sprawił, że musiałem ograniczyć ten zakres...choć nadal chciałbym wiedzieć "wszystko o wszystkich" ;) .
Obecnie interesuję się utworzonym drugim frontem w Europie - przede wszystkim formacjami właśnie wojsk amerykańskich biorących w nim udział, oraz wojskami niemieckimi począwszy od 1939 roku. Dodatkowo nadal interesują mnie wszelkiego rodzaju fortyfikacje, głównie w Europie. Kolejną pasją jaką posiadam to fotografia - nie wyobrażam sobie, abym nie udokumentował tego wszystkiego co udało mi się zobaczyć...
Od dwóch lat jeżdżę na różne rekonstrukcje (nadal chciałbym wiedzieć i widzieć wszystko co dotyczy historii), w tym czasie "zaliczyłem" Grunwald, Boryszyn, Srebrną Górę i przede wszystkim Hel na który to przygotowywałem się od dłuższego czasu (to cud, że dostałem urlop w firmie w tym czasie!). Epoki historyczne są różne z dwóch powodów:
1. Coraz większa pasja dotycząca GRH, oraz brak zgody na urlop w firmie na czas wybranych rekonstrukcji.
2. Urlop, czy krótkie wypady planuję tak, aby żona nie czuła się pokrzywdzona (zawsze zwiedzimy wiele innych miejsc, lub wypoczywamy tak jak na Helu nad morzem ;) - jeśli chodzi o tegoroczny D-Day Hel, to właśnie tam zrodziła się myśl o wstąpieniu moim w wasze szeregi (żona była zafascynowana!).
Jednak ze względu na specyfikę mojej pracy (pracuję w dużej firmie, zdarzają się wyjazdy w delegację i problemy z urlopem), proszę o klika informacji na temat logistyki i organizacji.
Jeśli chodzi o sprzęt i umundurowanie, to nie powinienem mieć żadnych problemów z zakupem, potrzebuję tylko kilku podpowiedzi co kupić i gdzie...
Jeżeli jesteście zainteresowani moją skromną osobą, to proszę o jakiś kontakt (e-mail, gg, tel.) celem ustalenia szczegółów.
Pozdrawiam serdecznie
Chris
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Witam serdecznie

Postprzez Andrzej » So sie 27, 2011 12:54 pm

Obecnie interesuję się utworzonym drugim frontem w Europie


Tak nawiasem, to nazywanie desantu w Normandii ''otwarciem II frontu'' jest błędne.

jeśli chodzi o tegoroczny D-Day Hel, to właśnie tam zrodziła się myśl o wstąpieniu moim w wasze szeregi


Na Helu GRH 101 Abn niestety nie gościła.

A od siebie - witam i życzę kontynuowania pięknych pasji. ;)
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: Witam serdecznie

Postprzez Chris » So sie 27, 2011 1:04 pm

Dzięki za odpowiedź...
źle się zrozumieliśmy...ja nie uważam lądowania w Normandii za otwarcie II frontu...
natomiast jeśli chodzi o D-Day, to byłem przekonany, że była tam GRH 101 Abn... ale cóż, widocznie się mylę... przepraszam ;)
Pozdrawiam
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Witam serdecznie

Postprzez Baniak » So sie 27, 2011 1:30 pm

Chris napisał(a):Dzięki za odpowiedź...
źle się zrozumieliśmy...ja nie uważam lądowania w Normandii za otwarcie II frontu...
natomiast jeśli chodzi o D-Day, to byłem przekonany, że była tam GRH 101 Abn... ale cóż, widocznie się mylę... przepraszam ;)
Pozdrawiam


Cześć Chris,
Maila wysłałeś do Nas (dzisiaj go odebrałem), Nasza grupa była na tegorocznym D-Day Hel.
Oprócz Nas 101st odtwarzały jeszcze Filthy Thirteen (506th PIR) i Reenacting Zone South (506th PIR).
Być może stąd pomyłka, co do grup.
Ostatnio edytowano So sie 27, 2011 1:54 pm przez Baniak, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Witam serdecznie

Postprzez Jackson » So sie 27, 2011 1:42 pm

GRH 101 Airborne była obecna na Helu ale turystycznie, po cywilnemu :)

Zawsze miło poznać pasjonata II WŚ tak więc zapraszamy w nasze szeregi, najlepiej kontaktować sie na maila grupowego podanego na stronie:
http://101airborne.pl/pl/kontakt
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Witam serdecznie

Postprzez Baniak » So sie 27, 2011 1:45 pm

Pvt. Jackson napisał(a):GRH 101 Airborne była obecna na Helu ale turystycznie, po cywilnemu :)


W 2/3 masz rację ;D
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Witam serdecznie

Postprzez Chris » So sie 27, 2011 1:59 pm

Baniak napisał(a):
Chris napisał(a):Dzięki za odpowiedź...
źle się zrozumieliśmy...ja nie uważam lądowania w Normandii za otwarcie II frontu...
natomiast jeśli chodzi o D-Day, to byłem przekonany, że była tam GRH 101 Abn... ale cóż, widocznie się mylę... przepraszam ;)
Pozdrawiam


Cześć Chris,
Maila wysłałeś do Nas (dzisiaj go odebrałem), Nasza grupa była na tegorocznym D-Day Hel.
Oprócz Nas 101st odtwarzały jeszcze Filthy Thirteen (506th PIR) i Reenacting Zone South (506th PIR).
Być może stąd pomyłka, co do grup.


Myślałem, że jesteście razem-jako jedna grupa...
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Witam serdecznie

Postprzez AL » So sie 27, 2011 2:46 pm

Chris, jest kilka grup w naszym kraju , które odtwarzają 101Airborne Division ;D

A TAK WOGÓLE TO ZAPRASZAM NA PRIV ;D
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Witam serdecznie

Postprzez Andrzej » N sie 28, 2011 4:18 pm

natomiast jeśli chodzi o D-Day, to byłem przekonany, że była tam GRH 101 Abn... ale cóż, widocznie się mylę... przepraszam ;)
Pozdrawiam


Ogólnie, na Helu było dużo spadochroniarzy, a - jak powiedział Baniak - grup odtwarzających 101st były trzy, plus wolni strzelcy. Wiele GRH odtwarza tę jednostkę.
http://obserwartor.blogspot.com/

Starzy żołnierze nigdy nie umierają. Bledną jedynie ich gwiazdy.

Douglas MacArthur
Avatar użytkownika
Andrzej
zarejestrowani
 
Posty: 197
Dołączył(a): So sty 02, 2010 12:21 pm
Lokalizacja: Słupsk/Pomorskie


Re: Witam serdecznie

Postprzez Chris » N sie 28, 2011 7:10 pm

AL napisał(a):Chris, jest kilka grup w naszym kraju , które odtwarzają 101Airborne Division ;D

A TAK WOGÓLE TO ZAPRASZAM NA PRIV ;D



Witam

Dzięki Al, na pewno skorzystam...
Pozdro
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość