Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Czołem

Jeśli jesteś nowy na forum i zaczynasz myśleć o rekonstrukcji 101Abn, nie wiesz od czego zacząć - najpierw koniecznie przejżyj wątki w tej kategorii!

Moderatorzy: Mako, Jackson


Czołem

Postprzez Parker » Wt gru 06, 2011 9:34 am

Chciałbym się przywitać na forum, mam na imię Artur, 41 lat, aktualnie w UK (ale często w ojczyźnie), jestem pasjonatem airsoftu oraz historii a szczególnie wojsk i operacji powietrznodesantowych II WS, obecnie zaczynam przygodę z reenactingiem. Interesuję się w jednakowym stopniu Polakami z 1 SBS, Brytyjczykami z 1 i 6 DPD i Amerykanami z 82 i 101 DPD i powolutku przystępuję do rekonstrukcji strzelca 1 SBS spod Arnhem, sierżanta 6 DPD z Normandii, pilota szybowcowego 1 DPD z Arnhem a teraz również strzelca 101 DPD z Normandii (specjalność jeszcze nieokreślona). W zasadzie brytyjski sprzęt i umundurowanie jest już zebrany w podstawce (zostało masę szczegółów i zastępowanie reprodukcji oryginałami a jak sami wiecie to potrwa do końca życia ;D ). Dlatego czas na rozpoczęcie projektu 101 DPD. Mam nadzieję na wspólne spotkanie w przyszłości na "polu bitwy" lub może kiedyś w szacownym gronie członków grupy.

ps. Avatara zmienię po zakupie munduru M42 ;D

pozdrawiam

Parker
Avatar użytkownika
Parker
zarejestrowani
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt gru 06, 2011 8:37 am


Re: Czołem

Postprzez jako » Wt gru 06, 2011 12:08 pm

Witamy na forum Arturze. :)
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Czołem

Postprzez ARTHUR » Wt gru 06, 2011 12:29 pm

Witam i pozdrawiam też Artur i tez 41 ;D
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Czołem

Postprzez Jackson » Wt gru 06, 2011 2:23 pm

Ahoj, witamy na forum :)
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Czołem

Postprzez Mihau92 » Wt gru 06, 2011 3:10 pm

Witamy Arturze! Powodzenia w kompletowaniu każdej sylwetki i prawdopodobnie do zobaczenia na inscenizacji lub zlocie ;)
We few, we happy few, we band of brothers

---------------------------------------
Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Mihau92
zarejestrowani
 
Posty: 1379
Dołączył(a): Wt maja 11, 2010 8:49 pm
Lokalizacja: Łódź


Re: Czołem

Postprzez Parker » N gru 11, 2011 10:10 am

Dzięki za ciepłe powitanie, chętnie wziąłbym udział w jakiejś przyszłorocznej rekonstrukcji (najchętniej na Helu) ale wiem ile mnie czeka pracy z tym związanej. Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z mundurami, jestem zdecydowany na tego sprzedawcę, tylko że ja mam 190 cm wzrostu, 44 cale w klacie i 39 cali w pasie. Więc chyba powinienem brać L/44R?

http://www.reww2.com/index.php?main_pag ... 6527c2bcb5

nigdzie nie ma rozmiarówki long jak w przypadku mundurów TCU z Namu. Nie będę w tym wyglądał jak w gangu od komunii? :D Może są inne mundury droższe ale dłuższe?
Avatar użytkownika
Parker
zarejestrowani
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt gru 06, 2011 8:37 am


Re: Czołem

Postprzez Jackson » Pn gru 12, 2011 4:13 pm

Jeszcze przed Helem, bo na początku Lipca odbywa się jedna z większych imprez w Polsce tj. Strefa Militarna; http://www.strefamilitarna.info/sm/index.php

Z tym sprzedawcą akurat nie mam doświadczenia (i nie wiem czy ktoś ma ;p) natomiast na zdjęciach mundur wydaje się całkiem porządny, warto mimo wszystko profilaktycznie przeszyć w kroku. Co do rozmiarówki to mundur m42 wyprodukowany przez firmę STURM noszę w rozmiarze 46 (przy wzroście 190cm i jakichś 100 cm w klatce) i leży akurat. Według rozmiarówki tego sklepu powinnienem teoretycznie nosić 44 albo 42 (?). Zawsze można spróbować zamówić spodnie i bluzę w różnym rozmiarze.
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Czołem

Postprzez krzczajka » Wt gru 13, 2011 7:12 pm

Hej, na Helu możesz mieć taki problem, że będziesz jedynym rekonstruktorem "brytyjskim" ;D , polecam Gostyń i Ogrodzieniec - w lipcu. Nie będziesz czuł się obco. Co do munduru zdecydowanie polecam 46 R - rozmiarówka reprodukcji jest zawyżona, przy twoich gabarytach koszulę pod kombinezon powinieneś kupić w rozmiarze m48 - ja przy 182 cm mam 46 i rękawy są za krótkie
Pozdrowienia

Krzysztof
Avatar użytkownika
krzczajka
zarejestrowani
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr mar 30, 2011 6:46 am


Re: Czołem

Postprzez Parker » Wt gru 13, 2011 11:08 pm

Na Helu oczywiście byłbym spadakiem ze 101szej gdybym skompletował wszystko co trzeba i zaczepił w jakiejś grupie, Gostyń postaram się odwiedzić również w tym roku.

Co do sprzedawcy to wiem, że Baniak sprowadzał i polecał te mundury więc może się odezwie w sprawie rozmiarówki za jakiś czas.
Avatar użytkownika
Parker
zarejestrowani
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt gru 06, 2011 8:37 am


Re: Czołem

Postprzez Baniak » Śr gru 14, 2011 10:05 am

Parker napisał(a):Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z mundurami, jestem zdecydowany na tego sprzedawcę, tylko że ja mam 190 cm wzrostu, 44 cale w klacie i 39 cali w pasie. Więc chyba powinienem brać L/44R?

http://www.reww2.com/index.php?main_pag ... 6527c2bcb5

nigdzie nie ma rozmiarówki long jak w przypadku mundurów TCU z Namu. Nie będę w tym wyglądał jak w gangu od komunii? :D Może są inne mundury droższe ale dłuższe?


Tego sprzedawcę mogę Ci polecić, bo brałem od niego kilka mundurów... tylko, że po co płacić 99 USD jak u innego Chińczyka
na ebayu, możesz taki sam mundur kupić już od bodajże 65 USD. Niestety, ale wymiary które podają Chińczycy nie zawsze są
zgodne z prawdą i rozbieżności potrafią być czasami znaczne. Kurtki od Chińczyków są dodatkowo taliowane czego nie widać
w produktach sturmowych. Poza tym zakup Chińczyka wyjdzie Cię taniej (wliczając nawet koszt wysyłki) aniżeli zakup munduru
sturmowego, który jakościowo znacznie ustępuje. Sądzę, że możesz celować w kurtkę 46R, bo trochę się zbiegnie po pierwszym
praniu. O ile jeden cal w klatce nie zrobi wielkiej różnicy, o tyle jeden cal w długości rękawa już ją mocno potrafi uwidocznić.
U każdego Chińczyka można oddzielnie dobierać rozmiar kurtki i spodni. Podpytam się jeszcze posiadaczy większych rozmiarów
o ich wymiary, bo w tym roku sprowadziłem dwa mundury w rozmiarze 44R i wtedy będę mógł podać więcej szczegółów.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Powrót do Strona główna forum

Powrót do FAQ - tylko organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości