Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Parachute Jump Boots

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Baniak » Pn sie 30, 2010 8:07 pm

AL napisał(a):Od zawsze popierałem i utrzymuję nadal świetną opinię o AmPolowych. Moim zdaniem lepiej poczekać, odłożyć kase-jeśli sie nie ma od reki, i nabyc SOLIDNIE zrobione, WIERNE oryginałom, nie do zajechania, KTÓRE STARCZĄ NA LATA-BUTY Z Am Polu ;D


AMEN! ::)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez ScreamingEagle » N wrz 05, 2010 8:12 am

W Białymstoku jest sklep z militariami nowoczesnymi sprzedawca zobaczył że jestem w mundurze m-42 zaczepił mnie i powiedział że ma Jump Boots jeszcze nie widziałem tych butów ale kiedy tam pójdę zrobię zdjęcie i wrzucę na forum więc Panowie będą mogli ocenić :) aha i powiedział że to są oryginalne Corcorany :D
Avatar użytkownika
ScreamingEagle
zarejestrowani
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 7:22 am
Lokalizacja: Białystok


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Baniak » N wrz 05, 2010 9:21 am

ScreamingEagle napisał(a):W Białymstoku jest sklep z militariami nowoczesnymi sprzedawca zobaczył że jestem w mundurze m-42 zaczepił mnie i powiedział że ma Jump Boots jeszcze nie widziałem tych butów ale kiedy tam pójdę zrobię zdjęcie i wrzucę na forum więc Panowie będą mogli ocenić :) aha i powiedział że to są oryginalne Corcorany :D


Może zamiast wrzucać Nam zdjęcia przeczytasz sobie metkę, to wystarczy do zidentyfikowania co to za wyrób.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez AL » N wrz 05, 2010 3:26 pm

Jakby Ci chciał opchnać czarne Corki-to nie kupuj ;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez ScreamingEagle » Pn wrz 06, 2010 8:56 am

Tylko brązowe :) bo brązowe jump boots pasują do umundurowania m-42 lub m-43 :) na razie mam tylko glany które mają wygląd identyczny jak jump oots ale kolor czarny i nie pasują :D
Avatar użytkownika
ScreamingEagle
zarejestrowani
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 7:22 am
Lokalizacja: Białystok


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Olgierd » Śr wrz 22, 2010 9:01 pm

Witam,
mam pytanie czy ktoś miał kiedyś do czynienia z tymi butami : http://allegro.pl/buty-typu-corcoran-ju ... 96529.html

Powiem szczerze, że z jednej strony cena jest dosyć fajna ale jednocześnie podejrzanie za niska... Nie chciałbym kupić butów które mi się szybko rozpadną - czytałem, że Sturmowe są raczej przeciętne. W butach chodziłbym na codzień więc zależy mi na wygodzie i wytrzymałości :)

pzdr
Olgierd
"Eagles are leading the way" - Sabaton
Olgierd
zarejestrowani
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 14, 2009 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez werdek » Śr wrz 22, 2010 9:08 pm

Parę postów wyżej była o nich mowa. Powiem tak, dopóki nie zmienią podeszwy to nie warto ich kupować. Ale podobno skóra jest lepsza od Sturmowych, ale to tylko podobno.

BTW. Widzę, że dodali przeszycia na pięcie ;)
Avatar użytkownika
werdek
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pn kwi 19, 2010 9:21 pm
Lokalizacja: okolice Tarnowskich Gór


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Baniak » Śr wrz 22, 2010 9:42 pm

Sądzę, że każdy czeka aż pojawi się osoba odważna i je zakupi... po czym podzieli się opinią ;)

Dopóki nie zmienią podeszwy nikt chyba się nie skusi ażeby wziąć je ot tak do sprawdzenia.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Baniak » Cz wrz 23, 2010 11:10 am

Mamy pierwszą opinię na temat tych butów:

Lanc napisał(a):Widzielismy. Produkt Bielski. Konop bodajże miał taką pare i zajechał po 2 dniach. Podobno nowa partia ma odpowiednią podeszwę i ma byc pocniejsza, ale nie słyszałem jeszcze opinii użytkowników. W kazdym razie ta seria, która pokazana jest na aukcji to słabioza nie tylko pod względem tej podeszwy.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Baniak » Pn wrz 27, 2010 1:01 pm

Jest i sprostowanie:

Lanc napisał(a):Sprostowanie: Michał Konop nie zajechał Bielskich Jump Boots po 2 dniach, tylko dłuższym- nie określonym czasie. Pierwsza seria charakteryzuje sie błędna podeszwą. Wkrótce dostanę zdjęcia nowej, wizualnie poprawnej serii, która z tego co zrozumiałem ma zyskać na jakości. Na listopadowych manewrach jedna osoba z Bielskiej 101-szej ma mieć takie buty ze sobą, więc będziemy je w stanie ocenić również organoleptycznie. Za poprzednią -nie poparta faktami - opinię o tych butach przepraszam.


Zatem czekamy ::)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez AL » Śr paź 06, 2010 11:04 pm

Poniżej wymienione buciki będę sprawdzał na własnej skórze w pracy ;D
Myśle że pierwsze wrażenia opisze w ciagu najbliższych dwóch tygodni ;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez AL » Pn paź 11, 2010 7:56 am

Dzisiaj dostałem pare "Butów typu Corcoran". Sprawiają wrazenie solidnie wykonanych. Podeszwa jest gruba, mało giętka-daje poczucie stabilności :D
Język zbyt płytko przymocowany wzdłóż oczek na sznurówkę-modele innych firm łączą go około 4 oczka od gory-sprawia to mniejsze prawdopodobieństwo dostania sie piachu czy wody do wewnątrz buta. Tu koło 7 oczka patrzac od góry mamy łaczenie. Z zewnątrz po przyłożeniu do Am-Polowych wyglądają podobnie. Oczywiscie chodzi o kształt i miejsca przeszyc, bo rodzaje skór w tych dwóch produktach to dwie zupełnie odmienne historie. W tym obuwiu jest ona gruba ale jednoczesnie bardzo miekka i wygodna! Ciekaw jestem jak sie będzie sprawować w ekstremalnych sytuacjach rekonstrukcji... ;)
Mały zonk-w srodku buta jest wkladka która kończy sie na wysokości śródstopia. Sprawia owo łaczenie pewien dyskomfort przy wyjmowaniu nogi-skarpeta sie zachacza. Podejrzewam tylko że przy dłuzszym noszeniu w warunkach"bojowych" takie łaczenie moze doskwierać poważniej. ...Wkładka w butach powinna byc moim zdaniem jednolita, czyz nie??
Podeszwa nie razi tak bardzo-przynajmniej mnie. Uwazam ze ten produkt daje mozliwość mniej zamoznym osobom do posiadania "butów typu Corcoran". Bardziej jednak przypominają obuwie firmy Sturm, wizualnie jak i w dotyku.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez AL » Pn paź 11, 2010 2:41 pm

P.S.
W porównaniu z nowymi Corcami z AmPolu, te ze sklepu Soldier-sc nie nadają sie raczej do oddawania skoków. Nie czuje sie ze kostka ma jakiekolwiek zabezpieczenie poniewaz skóra jest bardzo miękka. Noga wygina sie we wszystkich kierunkach bez najmniejszego problemu, o co trudno w butach firmy Corcoran. Jak na buty dla skoczków to raczej nadaja sie do spacerów po skrajnie niewymagajacym i bezpiecznym terenie...może na przepustke. Nie na front. ;D
Powaznie: bałbym sie ze szybko skrece kostke, gdybym miał biegac w tych butach na manewrach czy rekonstrukcji...
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez AL » Śr paź 20, 2010 11:52 am

buty po 2tyg.chodzenia
po scenie rozpadly sie.Nie polecam nikomu.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Parachute Jump Boots

Postprzez Henryk101 » So paź 23, 2010 9:03 pm

http://www.historical-uniforms.com/buty ... us/p/918Co to sa za buty.Nie sa to Sturmy bo tez sa na stronie.A poza tym rzeczy Frankowskiego sa o 20% drozsze. ;D
GRH Miotla
Avatar użytkownika
Henryk101
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): So wrz 04, 2010 8:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości