Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Buty Corcoran !

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Buty Corcoran !

Postprzez mat99 » Pt kwi 22, 2011 9:49 am

Baniak napisał(a):Ja od siebie dodam jeszcze, że motyw moczenia butów i chodzenia
w nich, pojawia się często we wspomnieniach weteranów ;)


w sumie to jestem juz weteranem ;D ;D ;D
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


Re: Buty Corcoran !

Postprzez dm.marta » Pt kwi 22, 2011 1:51 pm

mat99 napisał(a):Potem załozylem buty, wlazłem pod prysznic i chodzilem w nich aż wyschły.
I od tej pory jest idealnie.



o tak wyczerpującą odpowiedź mi chodziło ;) :P
dziękuję bardzo za podpowiedzi, bo bym się urządziła w majowy weekend chodząc po górach ;D
dm.marta
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): N lut 20, 2011 9:45 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez knightrider » Cz maja 12, 2011 6:59 pm

Ostatnio miałem okazję zapoznać się z tymi Corcoranami Polskiej produkcji. Oprócz tego, że mają zły wzór podeszwy i zbyt miękką cholewę, nie są takie złe. Wielkim plusem jest ich wygoda, lecz nie wiem jak z trwałością, bo sprawiają wrażenie, że rozpadną się po pierwszym marszu w deszczu.
knightrider
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 7:05 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Cz maja 12, 2011 8:47 pm

Bo sie rozpadaja. Nawet bez deszczu.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Baniak » Cz maja 12, 2011 11:03 pm

AL napisał(a):Bo sie rozpadaja. Nawet bez deszczu.


Już jakiś czas temu Tomek opisał ich wytrzymałość a propos codziennego użytku, tylko trzeba wrócić
kilkanaście postów wstecz.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Barson1 » N maja 15, 2011 12:13 pm

Te polskie "Corcorany" są naprawdę do niczego.... kolega je kupił i odkleiły mu się podeszwy raz w drodze do sklepu raz na manewrach :D . A poza tym źle wyglądają. Skóra dziwnie czarnieje . Pozostają na niej rysy których nie można zapastować o.O . Może to wada danego egzemplarzu ? Sam siedziałem nad jednym z nich i pastowałem go do bólu i nic.... a poza tym skóra strasznie się "gniecie" i przeciera w miejscach oczek do sznurówek. Generalnie nie polecam...
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » N maja 15, 2011 5:34 pm

cóż...szkoda mi Twojego kolegi ze wywali bez sensu kasę na te 'buty'.Ale właśnie dlatego wyrażamy tu swoje opinie na temat rzeczy które już sami sprawdziliśmy zeby innym ułatwic nieco zakupy do rekonstrukcji i zeby ustrzec przed błędnymi wyborami.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez ARTHUR » N maja 15, 2011 7:14 pm

ja dla odmiany wczoraj na MVB miąłem traume - kupiłem czarne corcorany z czerwona wszyswka za jedyne 300 PLN -nówki nie śmigane ale rozmiarówka była lekko pokręcona i niestety musiałem oddać 9 zreszta nadal nie moge si połapać w tym co było nie tak ja nosze amerykańskie 10 z podewszwą 12 1/2 i s a na mnie za duze to było 9 1/2 ale z podeszwa 10 1/2 i niestety nie dało się ich założyć !
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » N maja 15, 2011 8:26 pm

Artur, ja miałem kilka par brązowych z czarno-biała metka w rozmiarach 8, 8 1/2, 9 i wszystkie miały podeszwe rozm.10 1/2 :)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Barson1 » Pn maja 16, 2011 10:55 pm

No cóż tak to jest jak się zamawia na zasadzie " nic o nich nie wiem ...na zdjęciu niby okey trochę im brakuje ale co tam spróbuję" . A później przychodzi paczka i wielkie rozczarowanie....
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Baniak » Pn maja 16, 2011 10:56 pm

Dlatego jest takie forum jak to.

Cytując Tomka:
Ale właśnie dlatego wyrażamy tu swoje opinie na temat rzeczy które już sami sprawdziliśmy
zeby innym ułatwic nieco zakupy do rekonstrukcji i zeby ustrzec przed błędnymi wyborami.


Korzystajmy z wzajemnych doświadczeń i uczmy się na czyichś błędach skoro ktoś wcześniej
przetarł już ścieżkę ;) Poza tym Tomek zdążył już skrytykować te buty jakiś czas temu.

AL napisał(a):Dzisiaj dostałem pare "Butów typu Corcoran". Sprawiają wrazenie solidnie wykonanych. Podeszwa jest gruba, mało giętka-daje poczucie stabilności :D
Język zbyt płytko przymocowany wzdłóż oczek na sznurówkę-modele innych firm łączą go około 4 oczka od gory-sprawia to mniejsze prawdopodobieństwo dostania sie piachu czy wody do wewnątrz buta. Tu koło 7 oczka patrzac od góry mamy łaczenie. Z zewnątrz po przyłożeniu do Am-Polowych wyglądają podobnie. Oczywiscie chodzi o kształt i miejsca przeszyc, bo rodzaje skór w tych dwóch produktach to dwie zupełnie odmienne historie. W tym obuwiu jest ona gruba ale jednoczesnie bardzo miekka i wygodna! Ciekaw jestem jak sie będzie sprawować w ekstremalnych sytuacjach rekonstrukcji... ;)
Mały zonk-w srodku buta jest wkladka która kończy sie na wysokości śródstopia. Sprawia owo łaczenie pewien dyskomfort przy wyjmowaniu nogi-skarpeta sie zachacza. Podejrzewam tylko że przy dłuzszym noszeniu w warunkach"bojowych" takie łaczenie moze doskwierać poważniej. ...Wkładka w butach powinna byc moim zdaniem jednolita, czyz nie??
Podeszwa nie razi tak bardzo-przynajmniej mnie. Uwazam ze ten produkt daje mozliwość mniej zamoznym osobom do posiadania "butów typu Corcoran". Bardziej jednak przypominają obuwie firmy Sturm, wizualnie jak i w dotyku.


AL napisał(a):buty po 2tyg.chodzenia
po scenie rozpadly sie.Nie polecam nikomu.


viewtopic.php?f=17&t=1299
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Buty Corcoran !

Postprzez knightrider » Pt paź 28, 2011 8:30 pm

Ja rok temu kupiłem te polskie, bo były w przecenie przez niedobarwienie skóry, i się trzymają całkiem dobrze, i nie mam nic przeciwko nim, co niedziele jeżdżę w nich na strzelanki asg, więc są mocno używane, i nic się nie psuje jak na razie.
knightrider
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 7:05 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Pt paź 28, 2011 9:08 pm

Albo Ty miałeś farta, albo ja pecha ;D
OK. Gratuluję zakupu. :) Dzięki bardzo za opinię, ale nie dowodzi ona , że ten produkt jest trwały i nieazwodny jak choćby buty z AmPolu. Ja używałem butów tego polskiego producenta w stricte NIE POLOWYCH warunkach, a wręcz cieplarnianych i zwyczajnie sie rozpadły (!) dlatego nie polece ich nikomu(!!!), a juz na pewno nie osobie zaczynającej z rekonstrukcja, bo ja sie na tym obuwiu naciałem i uważam ze szkoda na nie kasy. A i opis sprzedawcy jest moim zdaniem co najmniej... kłamliwy: że niby ich buty przechodza lepiej próby terenowe i są bardziej wytrzymałe, aniżeli buty innych producentów. Ciekawe z jakimi butami to zostało porównane....!!!
Poza tym skóra w polskim obuwiu "typu corcoran" jest cieńsza i bardziej miękka nawet w porównaniu ze Sturmowymi Corcami i but nie usztywnia kostki (!). Wogóle. Jeżeli bedziesz miał okazje pobiegać w AmPol'owskich oryginalnych Corcach, docenisz jakosć i profesjonalizm wykonania oryginalnych butów dla spadochroniarzy.
Pozdro serdeczne i niech sie dobrze noszą polskie corcorany! :)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Chris » Pt paź 28, 2011 10:14 pm

Witam

Zgadzam się z Al-em w 100%, wie co mówi... :)
Posiadam właśnie oryginalne Corcorany z Am-Polu, buty po kilku zabiegach związanych z dopasowaniem ich do stopy poprzez zamoczenie ich np. w wannie i chodzeniu do momentu, aż wyschną, oraz zakonserwowaniu olejkiem lnianym i rozgrzaną pastą do butów (poprzez wcieranie na zmianę i pozostawianie do wyschnięcia) były gotowe do używania.
Buty sprawdziły się idealnie na pierwszych manewrach w terenie... i nie tylko.
Oczywiście nie każdego stać na wydatek rzędu 500 zł, ale w tym przypadku uważam, że jest to zakup wart tych pieniędzy...
Pozdrawiam
Chris
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Buty Corcoran !

Postprzez knightrider » So paź 29, 2011 11:19 am

To prawda, że są cieńsze i nie usztywniają kostki, ale dałem za nie 120zł, i do reko mi wystarczają jak na razie.
knightrider
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 7:05 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości