Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Mudnur 101 AA.

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Mudnur 101 AA.

Postprzez Barson1 » N sty 02, 2011 6:49 pm

Witam!
Po pierwsze ; Chciałbym się serdecznie przywitać z wszystkim użytkownikami forum (jestem tutaj nowy) :). Mam pytanie dotyczące mundurów używanych przez 101 AA. Jaki odcień, gdzie kupić i jaki to ma być model jeżeli chce odtwarzać żołnierza z Normandii. A i konieczni chciałbym żeby był to sklep z POLSKI. Np ; Mundury historyczne ,Partyzant itp. Podam tutaj propozycję ;
http://www.partyzant.pl/index.php?IDP=1 ... 2&IDPKat=0 czym rożni się ten mundur od tego ; http://www.historical-uniforms.com/usmu ... ia/p/16602 . Jest jeszcze jeden mudnur w ocieniu zielonkawym którego zdjęcia nie nie znalazłem :(. Prosił bym o wyjaśnienie który mundur mam kupić jeżeli chciałbym odtwarza SPADOCHRONIARZA 101 AA z okresu walk w Normandii . A i jak to było z tymi wzmocnieniami . Generalnie proszę o odpowiedź dotyczącą tego co mam kupić :)
Z góry dziękuje i pozdrawiam !
Barson
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: Mudnur 101 AA.

Postprzez marian » N sty 02, 2011 7:33 pm

Mundury były ze wzmocnieniami i bez - i jeden i drugi jest poprawny na Normandię. W tej chwili w Polsce raczej nie kupisz wersji bez wzmocnień, ponieważ chyba wszyscy sprzedawcy sprzedają M42 Sturma, a oni już nie produkują wersji nie wzmacnianej.

Co do odcieni, przeszukaj forum pod kątem haseł bodajże M42 + khaki - ktoś ostatnio o to pytał i dostał wyczerpującą odpowiedź.

Na historical uniforms nie polecam kupowania czegokolwiek, bo jak sam widzisz przepłacisz i to mocno (mundury bez wzmocnień jak były w sprzedaży, były tańsze od wzmacnianych).

Na koniec zapraszam do swojego sklepu www.i-militaria.com, mamy na stanie od ręki M42 wzmacniane Sturma w większości najbardziej typowych rozmiarów oraz inne fanty do rekonstrukcji spadaków i nie tylko.
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mudnur 101 AA.

Postprzez Barson1 » N sty 02, 2011 7:37 pm

Witam!
Wielkie dzięki!
Sklep ciekawy...w najbliższym czasie zrobię u was poważniejsze zakupy :)
DZIĘKUJE I POZDRAWIAM ! BARSON !
Barson1
zarejestrowani
 
Posty: 74
Dołączył(a): N sty 02, 2011 6:24 pm


Re: Mudnur 101 AA.

Postprzez gruby » N sty 02, 2011 10:00 pm

Oczywiście możesz dokonać zakupów w jakimkolwiek sklepie w Polsce lub u Mariana, ale możesz również spróbować zakupów na aukcjach (np. allegro) lub od ludzi ,którzy z różnych powodów pozbywają się całości lub części swojego umundurowania i wyposażenia. Zazwyczaj wychodzi znacznie taniej , jeśli chodzi o repliki a poza tym jest możliwość trafienia na oryginał w dobrej cenie. Dobrze by było jednak abyś zamierzane zakupy skonsultował na forum , bo doswiadczenie moje (i nie tylko ) uczy ,że wiele rzeczy kupisz nie takich jak potrzeba. Diabeł tkwi w szczegółach i wiele zależy od tego jaką konkretnie jednostkę chcesz rekunstruować oraz w jakim okresie.
Avatar użytkownika
gruby
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N lis 01, 2009 11:22 pm
Lokalizacja: Koszalin


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości