Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Mundur M42 gdzie kupić

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Casper » So lut 20, 2010 10:24 pm

Witaj.
Nie kieruj się kolorem munduru, nawet w wojnę występowało kilka odcieni.
Mundury nie był produkowane w jednej fabryce, i dlatego barwnik mógł być inny.
Kolorem się nie martw ;) Tutaj masz ciekawą fotkę, wszystkie kolory to khaki :)
http://www.atthefront.com/khaki_main.jpg
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jimmy » N lut 21, 2010 7:15 pm

Fakt...
Ale w grupie macie zwykle podobne mundury jeśli nie takie same,przynajmniej na fotkach tak widać.Napis airborne chyba powinien być jednak tylko czarno żółty...

Nie wiem też jakiego koloru powinny być sznurki...właściwie teraz munduru nie kupuję ale zamierzam.

Poczytam jednak trochę forum.Myślę że było tu wiele podobnych pytań,nie chcę zaśmiecać go tymi samymi problemami.
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jackson » N lut 21, 2010 7:38 pm

Niebieskie Airborne'y są od 82 Airborne. Co rozumiesz przez sznurki? Troki przy spodniach do wiązania kieszeni?
Avatar użytkownika
Jackson
101st
101st
 
Posty: 3043
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 2:39 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jimmy » Pn lut 22, 2010 9:24 pm

Tak...Nie wiem,widziałem różne,cieńsze grubsze.Bardziej żółte lub z innego materiału.
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez AL » Pn lut 22, 2010 9:58 pm

Bo były w epoce różne wzory-ten temat już wielu wałkowało na tym forum-szkoda sie powtarzac. Trza poczytac. Nie tylko to co na forum.
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Baniak » Pn lut 22, 2010 10:01 pm

Jimmy napisał(a):Tak...Nie wiem,widziałem różne,cieńsze grubsze.Bardziej żółte lub z innego materiału.


Polecam Ci pooglądać fotki spadaków z Normandii lub z przed inwazji - wtedy zobaczysz ile wariantów owych troków było :D

Kilka postów wcześniej jest mój post z linkami do zdjęć moich dwóch mundurów - jeden ma paski wzoru 101st, drugi 82nd. Jest to klasyfikacja dokonana przez Michela De Treza w ksiażce AMERICAN WARRIORS i przez CHRISTOPHE DESCHODT, LAURENT RAUGER w książce D-Day Paratroopers- The Americans. Znajduje to potwierdzenie/odzwierciedlenie na fotach z epoki.

Polecam zakup książek zanim zaczniesz kupować graty.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jimmy » Cz lut 25, 2010 1:41 pm

Dziękuję za pomoc.

Właściwie też myślałem że powinienem najpierw trochę poczytać o sprzęcie,nie wiedziałem tylko od jakiej książki zacząć, i nie miałem jeszcze kontaktu z obcojęzyczną literaturą.Co więcej, dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak błędnie oceniałem możliwość rozbieżności w budowie,wyglądzie mundurów,myśląc że obejmuje ona troki i tylko kilka innych dobrze rozpoznawalnych drobiazgów.Byłem chociażby przekonany że Miltec to wierna kopia i że także inni producenci zadbali już o dokładność w odwzorowaniu munduru... teraz wiem już jak mało wiem.To musi być dobrze przemyślany zakup,możliwie od wszystkich stron.

Podziwiam Waszą postawę,spodziewałem się słownego bombardowania za moją niewiedzę,w której startująca nadzieja na szybkie jej uzupełnienie, została błyskawicznie zestrzelona.

Na razie staram się nie marnować czasu i czytam internet.
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Baniak » Cz lut 25, 2010 2:30 pm

Różnic w mundurach jest sporo od wielkości i miejsca przyszycia kieszeni na klatce piersiowej, przez troki (kolor, materiał) przez wielkość kieszeni na spodniach aż po materiał, z którego wykonywano wzmocnienia kieszeni... i to jeszcze nie wszystko.

Mundury Milteca są przyzwoite aczkolwiek nie powalają wykonaniem ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jimmy » Cz lut 25, 2010 5:36 pm

Zapytam tak z ciekawości...Czy Miltec naprawdę był użyty w "Band Of Brothers"?

Baniak napisał(a):Różnic w mundurach jest sporo od wielkości i miejsca przyszycia kieszeni na klatce piersiowej, przez troki (kolor, materiał) przez wielkość kieszeni na spodniach aż po materiał, z którego wykonywano wzmocnienia kieszeni... i to jeszcze nie wszystko.

No właśnie,zauważyłem m.in. na Twoich zdjęciach. (Chyba powinienem się zwracać per Pan ;],czuję się mały,nie tylko fizycznie)
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez gagus » Pt lut 26, 2010 2:56 pm

Jimmy napisał(a):Zapytam tak z ciekawości...Czy Miltec naprawdę był użyty w "Band Of Brothers"?


z informacji dostępnych na ich stronie wynika, że nie:
http://www.sturm-miltec.de/trade/index. ... 14&ID=7740
z pewnością, gdyby dostarczali mundury do takiej produkcji, chcieliby się tym pochwalić, a tu "ni chu chu" o BoB.
gagus
zarejestrowani
 
Posty: 300
Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 8:44 am
Lokalizacja: offock


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Baniak » Pt lut 26, 2010 3:08 pm

Jimmy napisał(a):Zapytam tak z ciekawości...Czy Miltec naprawdę był użyty w "Band Of Brothers"?


Z tego, co pamiętam taka informacja znajdowała się na stronie Mundurów Historycznych z Poznania.

Łatwo sprawdzić czy mundury Milteca były użyte przy produkcji BoB. Otóż Miltec, jako jedyny, ma strasznie "szmatowate" kieszenie na kurtce na klatce piersiowej oraz klapy je zapinające. Widać tą różnicę na zdjęciu moich mundurów. Wystarczy porównać ze zdjęciami z BoB.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Jimmy » Pt lut 26, 2010 3:15 pm

Taką informację można znaleźć w wielu źródłach.Ostatnim razem przeczytałem to na allegro (http://www.allegro.pl/item922614696_m42 ... ii_ws.html) i strasznie mie się to podejrzane wydaje.A na zdjęciu z bluzą to chyba nawet nie Miltec,kieszenie są nieco większe...chyba.
Jimmy
zarejestrowani
 
Posty: 67
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 11:44 pm


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Casper » Pt lut 26, 2010 3:31 pm

Bo to jest chwyt marketingowy :-)
Na allegro kiedyś był powojenny hełm, miał wymalowaną ładną pikę 506 pułku, koleś dopisał że hełm jest taki sam jak w filmie BoB, sprzedał się szybko i nieźle chociaż na innych aukcjach były takie same a tańsze. Tak to działa.
Casper
zarejestrowani
 
Posty: 518
Dołączył(a): Śr sie 30, 2006 6:53 pm
Lokalizacja: Ostrów Maz.


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez marian » Pt lut 26, 2010 3:32 pm

A już jako zasadę przyjąłbym duży dystans do tego co piszą na stronie mundury-historyczne.pl
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Mundur M42 gdzie kupić

Postprzez Mako » Pt lut 26, 2010 5:16 pm

Morał z tego taki i rada, żeby podchodzić z dystansem do tego co jest napisane na aukcjach i niektórych stronach sklepów, a tym bardziej nie wierzyć w to ślepo. Lepiej się skonsultować wcześniej niż kupić i później żałować. Jest tak jak napisał Casper - "kłit makertingowy". Niektórzy ludzie stosując takie taktyki chcą się odkuć, co więcej nawet zarobić na tym, gdyż sami wcześniej popełnili podobny błąd kupując niewłaściwy przedmiot.
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości