Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Thompson - ładownice

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Thompson - ładownice

Postprzez ARTHUR » So kwi 06, 2013 11:11 am

skoro oficer to moze po prostu sobie w tym miejscu przytroczył MAPNIK ! na co moga wskazywać trok i zapiecie na dota !
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Thompson - ładownice

Postprzez BoogeyMan » So kwi 06, 2013 12:41 pm

http://www.dday-overlord.com/pathfinder ... th_pir.htm

Jeśli wierzyć powyższym informacjom to wynika z nich , że ten oficer to Second Lieutenant Rolf Michaelis.
"Jakże często, kiedy pytałem dawnego żołnierza, czy pamięta jakiegoś sanitariusza, słyszałem taką mniej więcej odpowiedź: "Najodważniejszy człowiek, jakiego widziałem. Niech mi pan pozwoli o nim opowiedzieć..."
Avatar użytkownika
BoogeyMan
101st
101st
 
Posty: 1079
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 4:50 pm


Re: Thompson - ładownice

Postprzez AL » So kwi 06, 2013 1:46 pm

ARTHUR napisał(a):skoro oficer to moze po prostu sobie w tym miejscu przytroczył MAPNIK ! na co moga wskazywać trok i zapiecie na dota !


mapnik??? eee... przecież wyraźnie widać poziome zarysowania cienkich komór ładownicy, a widoczna taśma spoczywa na tejże ładownicy. Jedyny problem wydaje mi sie jest z szerokością tej ładownicy,bo pod nią widać pas a sama w sobie jest dość wąska...
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa


Re: Thompson - ładownice

Postprzez jako » So kwi 06, 2013 3:08 pm

Jak dla mnie jest to ładownica zorientowana klapami do środka. Widać tam krawędzie owych klap. Widzę co najmniej 4. 5 to może być ta czarna plama co idzie od nich w lini. Mogła być zwykle odpięta i wywinięta do tyłu przez co było by widać magazynek. Co do orientacji ładownicy, w końcu każdy nosił oporządzenie tak jak mu było wygodniej z niego korzystać.

Nie zgadzam się z czymś takim, że jeśli nie ma zdjęcia lub innego dowodu to nie było tego, nikt tak nie robił. W końcu wiele rzeczy było ustawianych do tych zdjęć, a z czasem każdy żołnierz mógł jakoś "ulepszyć" swoją konfigurację czy elementy wyposażenia. Zwłaszcza jak je posiał przy lądowaniu czy akcji. Człowiek od zawsze miał skłonność do ułatwiania sobie życia. Zawsze ktoś mógł podpatrzeć jakieś udogodnienie u kolegów.
Takie moje podejście. :)
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Thompson - ładownice

Postprzez ARTHUR » So kwi 06, 2013 5:51 pm

może jestem stary i slepy ale na ładownice do tomka mi to nie wygląda. zdecydowanie dla mnie to mapnik przytroczony poziomo........ ale bez dobrego zdjecia to sobie mogę gdybac
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Thompson - ładownice

Postprzez Baniak » Pn kwi 08, 2013 10:28 am

BoogeyMan napisał(a):http://www.dday-overlord.com/pathfinders_stick_2_506th_pir.htm

Jeśli wierzyć powyższym informacjom to wynika z nich , że ten oficer to Second Lieutenant Rolf Michaelis.


Niestety, ale wierzyć im nie można, bo:
1) Captain Henry G. Plitt i Private First Class John Kleinfelder lecieli w Stick#2 (502nd PIR).

Autor zrobił zwykłe kopiuj/wklej, namieszał jeszcze w nazwie sticku... i zostawił z błędami.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Thompson - ładownice

Postprzez Baniak » Wt kwi 09, 2013 10:02 am

1st Lt Gordon Rothwell jest szósty z prawej,
2nd Lt Rolf Michaelis jest czwarty z prawej (jak Adrian słusznie napisał).

Patrzymy zatem na dowódcę drużyny ubezpieczenia.
Nie ma więc na sobie żadnych pathfinderskich wynalazków.
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Thompson - ładownice

Postprzez AL » Wt kwi 09, 2013 3:55 pm

sorry, mi się widzi jak nic ładownica u czwartego z prawej. Na nic innego z oporządzenia to nie wygląda. Na powiększanych tu skanach mizerna jest jakość i nie można powiedzieć na ich podstawie zbyt wiele.
Mam książkę przed nosem i wyraźnie widać 2klapy ładownicy, w tym jedna z dotem, i kawałek trzeciej. Reszta jest przysłonieta łokciem piątego z prawej spadaka. Wysokość , jak i lekko ukośne położenie zgadza się, porównując ze zdjęciami pathfinderów z innych stron książki.
Można obstawać przy tym , iż to nie ładownica do thompsona, ale to ją właśnie ten element najbardziej przypomina. Miejsce umieszczenia (być moze za przykładem chłopaków z 502go), odznaczające sie klapy w tym jedna z napą, skłaniają mnie osobiście do sądzenia, że to ładownica.
Polecam każdemu kto chce mieć własne zdanie na temat tej małej tajemnicy, zajrzeć samemu do książki De Treza i tyle ;)
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości