Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Śr wrz 09, 2009 10:29 pm

Witam,

Czy jest ktoś w stanie podać mi wymiary lub rysunek techniczny drewnianej szpuli saperskiej na 50 stóp lontu?

Obrazek

Poszukuję takowych danych już od dłuższego czasu,ponieważ mam w planie wykonać jej replikę. Ew. jeżeli ktoś ma namiar na oryginał bądź reprodukcję również byłbym wdzięczny za podesłanie linka. Do tej pory do kupienia widziałem jedynie duże szpule Signal Corps na kabel telefoniczny (RL-39 Reel + DR-8 Spool), używane też przez saperów do przenoszenia 500 stóp lontu, ale to bardziej sprzęt do transportu niż do użytku na pierwszej linii. Liczę zwłaszcza na wiedzę kolegów z 326th AEB; o ile mnie pamięć nie myli, takie drewniane szpule wchodziły w skład Demolition Set No.5 wykorzystywanego również przez saperów ze 101st AD.

Rgrds,

T/5 Luke
D Co, 2nd Rngr Inf Bn
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Cz wrz 10, 2009 10:48 am

ARTHUR napisał(a):Mam gdzies wymiary -jak poszukam i znajde wyslę. pierwsza replike robiłem jeszcze bez wymiarów - przeliczając je poprzez porównanie do demo baga na podstawie tego i kilku innych fotek.
Arthur


Będę wdzięczny za pomoc. Byłem już zdesperowany i bliski takiego rozwiązania. Fotka od Strictly G.I. - do nich też pisałem z zapytaniem, ale żadnej odpowiedzi nie dostałem, zresztą ostatnia aktualizacja strony jest z maja ubiegłego roku..
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez Larwa » Pt wrz 11, 2009 9:44 am

POLAND1st2FIGHT napisał(a): Do tej pory do kupienia widziałem jedynie duże szpule Signal Corps na kabel telefoniczny (RL-39 Reel + DR-8 Spool),


Cześć, tak z ciekawości zapytam, DR-8 Spool to te same szpule które były montowane np. na tylnej ścianie wanny Jeepa, używane do układania nowych albo naprawy starych lini telefonicznych ? możesz podesłać jakieś namiary gdzie widziałeś te szpule do kupienia?
pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Pt wrz 11, 2009 11:43 am

Larwa napisał(a):Cześć, tak z ciekawości zapytam, DR-8 Spool to te same szpule które były montowane np. na tylnej ścianie wanny Jeepa, używane do układania nowych albo naprawy starych lini telefonicznych ? możesz podesłać jakieś namiary gdzie widziałeś te szpule do kupienia?
pozdrawiam ;)


Bardzo prawdopodobne, w końcu szpula ta służyła w US Signal Corps do transportowania kabla telefonicznego. Poniżej fotka odrestaurowanego Willys'a (co prawda British Airborne ale Signal Configuration), z przodu po prawej stronie maski widać właśnie DR-8 Spool:

Obrazek

Dosłownie kilka dni temu była do kupienia na allegro (cena wywoławcza 100 pln) - sam się nad nią zastanawiałem, ale okazało się, że to Spool DR-8-A, a więc post war. Co prawda różni się tylko sygnaturą i tą jedną literką, ale dla mnie to ma znaczenie ;). Szpule DR-8-A można dostać bez problemu na eBay (max 30$), natomiast WWII DR-8 masz za 45$ i dalej za 50$:

http://www.wardogmilitaria.com/index.ph ... ts_id=1846
http://www.militarymarketplace.com/cgi- ... p&pid=3985

Pozdrawiam,
Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Pt wrz 11, 2009 12:06 pm

Poszperałem jeszcze trochę i podejrzewam, że mam lepszą odpowiedź. Zapewne o taki zestaw pytałeś:

Obrazek

A jest to rama RL-31 Reel, do niej stosowano dwie szpule DR-4 Spool albo jedną 1800-jardową DR-5 Spool. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem, to już musisz poszukać we własnym zakresie ;)

Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez Larwa » Pt wrz 11, 2009 12:38 pm

Dokładnie oto zdjęcie mi chodziło :D W załączniku przesyłam całe zdjęcie, co ciekawe jak głosi podpis przedstawia ono "101st Airborne lineman" ;)
Obrazek
All-american wonder volume two

Konrad
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Re: Cord, detonating, primer-cord, 50' spool

Postprzez ScreamingEagle » Cz lis 17, 2011 11:36 pm

Też byłbym zainteresowany wymiarami takiej drewnianej szpuli, myślę że uda mi się taką zrobić tylko proszę o pomoc z wymiarami i z czego zrobić lont ? Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
ScreamingEagle
zarejestrowani
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 7:22 am
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości