Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Hełm m1C

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Hełm m1C

Postprzez garison44 » Pn wrz 04, 2006 9:36 am

pierwsze trzy repliki ok. Ceny bardzo niskie.
Czwarta i piąta aukcja to również hełmy odrestaurowane. Poczekaj z zakupami znajde Ci dziś parę aukcji np. taką jak ta: http://cgi.ebay.com/SUPER-WW-II-M-1-COM ... dZViewItem
Ostatnio edytowano Pn wrz 04, 2006 9:40 am przez garison44, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Hełm m1C

Postprzez past » Pn wrz 04, 2006 11:47 am

\"garison44\" napisał(a):pierwsze trzy repliki ok. Ceny bardzo niskie.
Czwarta i piąta aukcja to również hełmy odrestaurowane. Poczekaj z zakupami znajde Ci dziś parę aukcji np. taką jak ta: http://cgi.ebay.com/SUPER-WW-II-M-1-COM ... dZViewItem

Dla informacji dodam że kupując w USA nalezy zwracać uwagę na formę płatności - gość z tej aukcji nie przyjmuje kasy paypalem , czyli pozostaje Western Union czyli koszty rosną o około 15$
(chyba że ktoś ma lepszy patent- chętnie bym się dowiedział)
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Hełm m1C

Postprzez garison44 » Pn wrz 04, 2006 2:15 pm

To wie każdy kto kupuje na Ebayu. Trzeba być przygotowanym na koszty związane z transakcją. Ten link jest tylko przykładowy. Ja zwykle piszę do kolesi i wcześniej ustalam formę płatności. ok. 80% aucji załatwiłem wysyłając pieniądze pocztą jako polecony priorytet. To było przed paypalem. Nigdy nie zginęła mi kasa.
Należy zapytać wcześniej czy gość akceptuje gotówkę w liście ( cash in a registered airmail letter ).
Zdecydowanie najlepszy jest paypal.
Ostatnio edytowano Pn wrz 04, 2006 2:26 pm przez garison44, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


Hełm m1C

Postprzez Lt.Horne » Pn wrz 04, 2006 4:56 pm

\"Casper\" napisał(a):Najgorsze w kupywaniu oodzielnie jest to ze można niechcący kupić coś co do siebie pasować niebedzie, wiec jak co bede tu słał linki i mówcie czy sie nadaje :P

Nie ma możliwości , żeby liner z pot-em nie pasowały do siebie :-).
Ja swój ( a w zasadzie kilka hełmów ) również złożyłem z kilku zakupów na eBayu,-"garnek" ,liner,od Murray-a reszta i podobnie jak Maciek wysyłałem kasę w liście-mój rekord to $250 ...doszło :-).
Avatar użytkownika
Lt.Horne
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 5:06 pm
Lokalizacja: Łódź


Hełm m1C

Postprzez hummer86 » So wrz 09, 2006 8:08 pm

Tak jak juz bylo napisane. Zainwestowac w ksiazki ze zdjeciami i opisami. Tez przechodzilem ten etap co ty ale wiedza to podstawa.
d chwili tej do końca świata,
...w pamięci ludzkiej będziem żyć:
my, Wybrańców garść,
...kompania braci                                               Henryk V - William Szekspir
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Hełm m1C

Postprzez Larwa » Pn wrz 11, 2006 4:38 pm

Witam, niedawno wszedłem w posiadanie takiego oto hełmu:
Obrazek

Obrazek

i stąd moje małe pytanie, czy takowy dzwon to juz wersja późniejsze spłaczona o te 1/2 czy 1/4 cala czy może jednak wcześniejsza i nadaje sie do rekonstrukcji?
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Hełm m1C

Postprzez pvt.Toye » Wt wrz 12, 2006 6:45 pm

Powiedz, czy łączenie listwy biegnącej wokół jest z tyłu? Jeżeli tak to jest to późniejsza wersja płytsza o te 1/4 czy 1/2 cala. Wczesne hełmy miały to łączenie z przodu. Widać też ze posypka korkowa jest dośc swieza. Jeżeli chodzi o pasek parcianyi to prezentuje się całkiem dobrze (zdaje się ze repro, tak?) Dalej. Jest to najprawdopodobniej wersja dla piechoty choć nie widzę na zdjęciu czy w linerze są spadochroniarskie paski A.
"As i walk through the valley of the shadow of death, i fear no evil, 'cause I'm the meanest motherfucker in the valley!".
pvt.Toye
zarejestrowani
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr gru 28, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: Opole


Hełm m1C

Postprzez Larwa » Wt wrz 12, 2006 9:22 pm

Tak, tak chociaż łączenie sprytnie zamaskowane korkiem jest z tyłu. Jest to wersja spadochroniarska ( a przynajmniej liner :) ) a tak to mniej więcej wygląda:

Obrazek

Czy 2 różne kolory pasków można tłumaczyć historycznie w ten sposób, iż zakłady naprawcze otrzymały jeszcze przed 6 czerwca paski w kolorze od#7, które następnie mógłby być stosowane do naprawy uszkodzonych linerów?
Ponadto jak widać uszy są ruchome wiec z tąd moje kolejne pytanie, czy mógłbym prosić kogoś o zdjęcie dzwonu ze stałymi uszami ponieważ zamierzam zająć sie nimi i potrzebuje czegoś na wzór czyli wysokość, miejsce zamontowanie itp.

ps. acha, jeszcze jedno pytanie, czy uszy był wyłącznie lutowane lutem twardym czy też może stosowano zgrzewanie ?
pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc.
Ostatnio edytowano Wt wrz 12, 2006 9:24 pm przez Larwa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Hełm m1C

Postprzez jurgen » Wt wrz 12, 2006 11:08 pm

toczka w toczkę hełm z Ebaya za 75$. Jeżeli to ten sam co mój, to ratuje go tylko wymiana dzwonu na nowy :(
Avatar użytkownika
jurgen
zarejestrowani
 
Posty: 88
Dołączył(a): So cze 24, 2006 9:25 pm
Lokalizacja: Olsztyn


Hełm m1C

Postprzez past » Śr wrz 13, 2006 8:11 am

w kwestii wymiany uszu poczytaj odpowiedzi Grzegorza do mojego postu na naszym forum
http://www.forum.normandia44.com/viewtopic.php?t=495

niestety pogadałem z metalurgiem i taka wymiana jest dość skomplikowana jeśli chce się uzyskać bdb efekt.

tu masz fotke ze strony jmurraya
Obrazek
Ostatnio edytowano Śr wrz 13, 2006 8:11 am przez past, łącznie edytowano 1 raz
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Hełm m1C

Postprzez pvt.Toye » Śr wrz 13, 2006 4:15 pm

Słuchaj, to jest dzwon płytki - późniejszy, nie ma sensu bawić się w spawanie uszu na stałe. W sumie fajnie ze będą D bale ale zaraz zazraz coś tu nie gra..ano właśnie płytki hełm i stałe uszy D bale to niezbyt dobry pomysł. Tak jak Jurgen mówił - kupić głęboki, wczesny dzwon swivel bale (najodpowiedniejsza opcja) i z nim pokombinować.
Ostatnio edytowano Śr wrz 13, 2006 4:16 pm przez pvt.Toye, łącznie edytowano 1 raz
"As i walk through the valley of the shadow of death, i fear no evil, 'cause I'm the meanest motherfucker in the valley!".
pvt.Toye
zarejestrowani
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr gru 28, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: Opole


Hełm m1C

Postprzez Larwa » Śr wrz 13, 2006 6:32 pm

Dzięki wszystkim za rady, chyba rzeczywiście odpuszczę sobie kombinowanie z tym hełmem. Tak Jurgen to ten z ebaya.
A co do trudności wlutowania uszu to chodzi o możliwość zdeformowania dzwonu pod wpływem ciepła palnika? czy może jeszcze ocoś innego ?

A jakie jest wasze zdanie na temat pasków?
Avatar użytkownika
Larwa
zarejestrowani
 
Posty: 80
Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 12:32 pm
Lokalizacja: Jordanów


Hełm m1C

Postprzez Adam » Pn wrz 25, 2006 8:34 pm

Adam
zarejestrowani
 
Posty: 4
Dołączył(a): N wrz 03, 2006 6:30 pm


Hełm m1C

Postprzez Ironkamil » Pt paź 06, 2006 4:14 pm

A ja mam następujące pytanie jak mamy liner drugo wojenny i cały komlet tych zapięć spadochroniarski (męski i żeński) to jak potem go przymocować do linera :?:
quot;Is everybody happy?" cried the Sergeant looking up,
Our Hero feebly answered "Yes," and then they stood him up;
He jumped into the icy blast, his static line unhooked,
And he ain't gonna jump no more.
Avatar użytkownika
Ironkamil
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lip 04, 2006 5:20 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Hełm m1C

Postprzez Grzegorz » So paź 07, 2006 9:48 pm

\"Ironkamil\" napisał(a):A ja mam następujące pytanie jak mamy liner drugo wojenny i cały komlet tych zapięć spadochroniarski (męski i żeński) to jak potem go przymocować do linera :?:

Witam

Tu niestety ani historii, ani techniki się nie oszuka. Musisz to zrobić tak, jak w oryginale, czyli po ślusarsku. Najpierw jednak trzeba bardzo dokładnie wyznaczyć miejsca wiercenia otworów w linerze pod zatrzask "żeński". Najlepiej zrobić to na podstawie dobrej repliki hełmu któregoś z kolegów. Potem trzeba bardzo fachowo wywiercić otwór w fibrze. Nie polecam robienia tego w warunkach amatorskich, bo fibra jest wyjątkowo podła do wiercenia - kto wiercił płytki pod obwody drukowane ten wie. Potrafi ten materiał tak złapać za wiertło, że może Ci ten liner wystartować w kosmos, albo zostać rozszarpany, gdyby jednak zwycięzyła siła Twojej ręki w trzymaniu go podczas takiego zacięcia się wiertła.

Najlepiej, żeby otwory były wiercone w warunkach warsztatowych z bardzo mocnym osadzeniem linera na drewnianym klocku, przez który będzie przechodzić wiertło razem z fibrą. Trzeba to robić z olbrzymim czuciem i wycofywać wiertło z otworu na pierwsze objawy strzępienia się fibry i łapania strzępów za wiertło.

A potem trzeba już tylko ładnie wnitować zatrzask "żeński" w liner. Tu też polecam jednak udanie się do ślusarza, chyba że masz komplet bardzo specyficznych zakowników do nitów oczkowych, ale coś mi mówi, że przeciętny człowiek nie tak zaraz ma takie rzeczy. :wink:

Pozdrowienia

G.
Avatar użytkownika
Grzegorz
zarejestrowani
 
Posty: 18
Dołączył(a): Cz sty 19, 2006 6:23 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości