Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Cover do manierki odcień

Oporządzenie i wyposażenie (szelki, pasy, ładownice, hełmy, rękawice, łopatki, kilofki, musset bagi, duffle bagi, menażki, manierki itp.). Tu również o dodatkach, jak pudełka na zapałki itp.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Cover do manierki odcień

Postprzez rybson » Śr sie 08, 2012 1:44 pm

Witam, wiadomo coś o przefarbowywaniu ekwipunku w kolorze od3 na kolor od7? Chodzi mi o ten pokrowiec ze zdjęcia. Pochodzi z 1942 r. i czy ten jego odcień jest oryginalny? Powinien być chyba w kolorze od3. :roll:
Obrazek
rybson
zarejestrowani
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 5:15 pm


Re: Cover do manierki odcień

Postprzez knightrider » Pt sie 24, 2012 8:04 am

Ja mam podobnie z pokrowcem na saperkę M43, dokładnie tak samo wygląda, a z roku wynika, że od3 powinno być.
knightrider
zarejestrowani
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz gru 02, 2010 7:05 pm


Re: Cover do manierki odcień

Postprzez rybson » So sie 25, 2012 11:52 pm

Umundurowanie i wyposażenie systemu M43 już z założenia miało być chyba w kolorze od7. Sam mam pokrowiec na saperkę z 1943 r. w tym odcieniu, to nic nadzwyczajnego. Ale już rok 1942 to teoretycznie powinien być jeszcze kolor od3. Dowiedziałem się, że pod koniec wojny i zaraz po amerykanie wrzucali cały szpej do kotłów i przefarbowywali go na ciemniejszy, zbliżony odcień do od7. I na to wygląda, że taki proces prawdopodobnie przeszedł ten pokrowiec na manierkę z fotki.
rybson
zarejestrowani
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 5:15 pm


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości