Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


M1 Garand

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


M1 Garand

Postprzez Jankoś » Śr lut 20, 2008 12:28 pm

Czy mógłby ktos podac mi linki do repliki m1 garand moga byc strony zagraniczne. Prosilbym o rade ekspertow. Z gory wielki dzięki
Jankoś
zarejestrowani
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 6:03 pm


M1 Garand

Postprzez Bajdu$ » Śr lut 20, 2008 4:05 pm

Jankoś pytasz o to po raz 3 ... spojrz na poprzednie posty moje i Memphis belle i tyle ci powiem...
Ostatnio edytowano Śr lut 20, 2008 4:22 pm przez Bajdu$, łącznie edytowano 1 raz
Bajdu$
zarejestrowani
 
Posty: 24
Dołączył(a): N gru 16, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: TORUŃ


M1 Garand

Postprzez garison44 » Śr lut 20, 2008 6:38 pm

:roll: Modelguns to arystokracja wśród replik z shit-metalu. Zdecydowanie najdroższa. Dobre złudzenie oryginału, prawdziwe drewno, zasada działania prawdziwej broni.
Młodym rekrutom zdecydowanie bardziej polecam Marushina i Tokio Marui. Cenowo duzo bardziej przystępne, a wizualnie prawie takie same jak modelguns.
Weźmy sobie na warsztat M1 Garanda.
1. Obie firmy robią je bardzo dobrze, tylko Marushin jest połowę tańszy co przy cenie 1000 Euro za replikę z modelguns to duża różnica na korzyść Marushina.
2. W obu przypadkach zawsze coś może się ukruszyć, pęknąć, bo to tylko gówno warty znal/cynkal.
3. Mając Marushiny, lub Tokio Marui zawsze można pobawić się w realistyczne ASG, co na manewrach daje dużą frajdę i adrenalinę. Z modelgunem można polatać i postrzelać, ale najpierw trzeba do komory zamkowej przymocować worek do którego będą wpadać wystrzelone "łuski" bo inaczej strzelania będzie na jeden magazynek.
4. Ogólnie trzeba dobrze rozplanować zakupy mili państwo, bo elementów postaci spadaka jest naprawdę dużo. Broń zostawcie sobie na koniec.
5. Zawsze jest jeszcze opcja "Pan/i Doktor" :wink:
Avatar użytkownika
garison44
zarejestrowani
 
Posty: 1165
Dołączył(a): Cz gru 22, 2005 7:04 am
Lokalizacja: Warszawa


M1 Garand

Postprzez Jankoś » Śr lut 20, 2008 9:22 pm

Dzieki memphis belle to super sklep.Postaram sie z niego skorzystac
Jankoś
zarejestrowani
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 6:03 pm


M1 Garand

Postprzez memphis_belle » Śr lut 20, 2008 9:56 pm

no, WRESZCIE. nie ma za co :] Ogólnie to mój tata kupował garanda na modelgunsie i typ wysyła z Francji, bo z Anglii mu nie wolno. No i nie ma problemu z przesyłką , nawet cła nie kazali płacić :P Troche czekalismy ale było warto. Teraz na ebayu kupujemy niektore elementy oryginalne garanda i zamieniamy je z replikami, zeby bardziej koszerny byl ;p
Aid to the wounded!
Avatar użytkownika
memphis_belle
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 6:45 pm
Lokalizacja: Caen / Olsztyn


M1 Garand

Postprzez Diacon » Pt lut 22, 2008 9:05 pm

Jako, iż jestem nowicjuszem w sprawach replik broni, chciałem spytać was o broń z www.modelguns.co.uk , rozumiem że jest to wierna replika broni, można włożyć magazynek z amunicją i tyle, nie możemy wystrzelić nic bo nie jest to ASG ani nic podobnego? Więc jest to tylko odzworowana replika z możliwością wyrzucania łusek razem z pociskami?


Poza tym zauważyłem, że mają w ofercie oryginalną broń z okresu 2 WW?? (na w filmikach widać że strzela i wyrzuca łuski) ?

Prosiłbym o wyjaśnienie znawców tematu.



Pozdrawiam :mrgreen:
Diacon
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lut 22, 2008 7:58 pm


M1 Garand

Postprzez zborek » Pt lut 22, 2008 11:28 pm

Witam.
Repliki z modelguns są to repliki broni ładowane kapiszonami ukrytymi w łuskach/nabojach, z replik tych nie można strzelać... ( z lufy nic nie wylatuje) Po naciśnięciu na spust wybity zostaje kapiszon(ten w łusce/naboju) po czym łuska wypada elegancko z zamka. Działanie tych replik opiera się na stukotaniu (odgłos strzału), wyrzucaniu łusek i pięknym wyglądzie :wink: (...a, no i jeszcze troche dymi). Co do pytania odnośnie oryginałów- chyba żadnych filmików z oryginalną bronią na stronce nie ma... myślę że filmiki o które pytasz to filmy właśnie z replikami.
Troche masło maślane wyszło ale mam nadzieje że w miarę jasno napisałem :mrgreen:

PS. Poczytaj troche forum, o modelguns była już mowa... :evil:

Pozdrawiam :grin:

Paweł
Hajo, silver !!
Avatar użytkownika
zborek
zarejestrowani
 
Posty: 60
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:16 pm
Lokalizacja: Warszawa


M1 Garand

Postprzez Diacon » So lut 23, 2008 12:22 am

O, właśnie o to mi chodziło, dzięki, wyjaśniłeś mi co i jak, no faktycznie wyglądają pięknie, aż myślałem że nie które to prawdziwe :mrgreen:


pzdr
Diacon
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt lut 22, 2008 7:58 pm


M1 Garand

Postprzez memphis_belle » So lut 23, 2008 12:33 pm

filmiki pokazuja repliki, ktore mozna kupic :] jesli chodzi o garanda, to z lufy nie dymi jedynie wyskakuja luski i przy ostatnim 'strzale' jest ten znany 'brzdek' . przy thompsonie za to, mozna 'strzelac' ogniem ciaglym lub pojedynczym, z ;lufy leci dym i wyskakuja luski, ktore niestety trzeba potem zbierac i od poczatku ladowac co zajmuje sporo czasu. przy ciaglym ogniu wystrzelenie magazynka zajmuje jakies 6 sekund, wiec raczej nie mozna zaszaleć :] ale zarowno garand jak i thompson wizualnie wygladaja swietnie.
Aid to the wounded!
Avatar użytkownika
memphis_belle
zarejestrowani
 
Posty: 36
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 6:45 pm
Lokalizacja: Caen / Olsztyn


M1 Garand

Postprzez skoczek 44 » So lut 23, 2008 3:47 pm

Jestem posiadaczem thompsona z modelguns i jestem zadziwiony jak świetnie jest wykonany strzelanie też daje niezły efekt wyskakujące łuski oraz dźwięk bomba minusem jest napełnianie łusek i ich zbieranie, ale ogólnie broń jest świetna
skoczek 44
zarejestrowani
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódz


M1 Garand

Postprzez mat99 » So lut 23, 2008 6:18 pm

\"skoczek 44\" napisał(a):Jestem posiadaczem thompsona z modelguns i jestem zadziwiony jak świetnie jest wykonany strzelanie też daje niezły efekt wyskakujące łuski oraz dźwięk bomba minusem jest napełnianie łusek i ich zbieranie, ale ogólnie broń jest świetna


Bartek,
rozbrołeś Pastora?
M.
ucp.php?i=profile&mode=signature
Avatar użytkownika
mat99
101st
101st
 
Posty: 2471
Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 10:29 am
Lokalizacja: Wawa/Krak


M1 Garand

Postprzez Jankoś » N lut 24, 2008 2:28 pm

Zna moze ktos sklep z breplikami (konkretnie m1 garand) w czechach? Dobra stronka jest modelguns(anglia) ale repliki sa drogie i nie zaliczaja siedo replik asg. Prosilbym o kilka przykladow. Z góry wielkie dzięki
Jankoś
zarejestrowani
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 6:03 pm


M1 Garand

Postprzez skoczek 44 » N lut 24, 2008 4:02 pm

Tak rozbroiłem Pastora, thompson już wyczyszczony i gotowy do użytku :smile: . Wezmę go na najbliższe manewry.
skoczek 44
zarejestrowani
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódz


M1 Garand

Postprzez past » N lut 24, 2008 5:53 pm

W Czechach nie używa sięreplik kupno strzelającego Carbina czy Garanda nie jest problemem prawnym.
iechota US ARMY
www.bigredone.pl
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


M1 Garand

Postprzez Edler » N lut 24, 2008 9:24 pm

Jedziemy do czech :D Ale chyba przewiezienie takiego Garanda przez granice wiąże się z pozwoleniami.
mieniony mentalnie Edler powraca! Teraz zanim zapytam przeczytam ;)
Edler
zarejestrowani
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn lip 31, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości