Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Thompson M1928A1

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Thompson M1928A1

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Śr gru 31, 2008 12:07 pm

Witam, mam pytanie dotyczące repliki Thompsona M1928A1 firmy Cybergun (nie kupiłem go do reko :P , po prostu i tak wisi na ścianie ładnych parę lat, więc może na początek się do czegoś przyda, docelowo będzie chińczyk M1A1). Na Waszej stronie jest napisane, że "po kilku zabiegach waloryzacyjnych prezentuje się bardzo ładnie". Czy ktoś z 101st posiada może tą replikę? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, sugestie modyfikacji etc.

Widziałem w galerii Manewry Otwock XI.2008 któregoś z Was właśnie z M1928A1, choć po kształcie rączki zamkowej bardziej przypomina mi Deniksa, niż mojego Cyberguna.
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Thompson M1928A1

Postprzez skoczek 44 » Śr gru 31, 2008 1:09 pm

Witaj
Ja mam thompsona M1928 tylko nie jest to cyber gun ani tym bardziej denix. Tylko replika model guns http://www.modelguns-worldwide.com/militarychicago.htm

Pozdrawiam Bartek
skoczek 44
zarejestrowani
 
Posty: 167
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 3:19 pm
Lokalizacja: Łódz


Re: Thompson M1928A1

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Śr gru 31, 2008 1:20 pm

Aha to zwracam honor ;D Widzę, że niezłą kasę musiałeś na niego wyłożyć, jeszcze trochę i miałbyś deko (gdybyś np mieszkał u naszych południowych sąsiadów)

Co do cyberguna, może orientujesz się czy ktoś taką replikę u Was posiada(ł)? Ew. j/w jakie działania można podjąć, by Tommy prezentował się bardziej okazale?

Pozdrawiam,
Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Thompson M1928A1

Postprzez POLAND1st2FIGHT » So sty 03, 2009 9:42 pm

Na wstępie dzięki wielkie za zainteresowanie ;)

Teraz tak, replika do tej pory spokojnie sobie wisiała na ścianie. Jako że zająłem się kilka m-cy temu rekonstrukcją, to pomyślałem, że może na dobry początek wystarczy ten Tommy (zwłaszcza, że sporo kasy już mi poszło na mundur i oporządzenie). Także te zabiegi to przede wszystkim pod kątem wizualnej poprawy repliki na potrzeby reko, a przynajmniej na te pierwsze miesiące, potem rozejrzę się za chińczykiem M1A1.

Co do porad, obawiam się, że w kwestii drewna sobie nie poradzę, zważywszy na moje marne zacięcie modelarskie :-\ . Co do dociążenia, mógłbyś mi napisać, czego użyć i gdzie (przedni chwyt to chyba dobre rozwiązanie?) i jak to zamontować, żeby później nie kołatało się w środku? Jeżeli chodzi o elementy 'metalowe' to byłbym wdzięczny za podpowiedź jakiej farby alu użyć (jakiejś modelarskiej, zwykłej olejnej etc.) i w jakiej kolejności: najpierw pasta do metalizowania całości korpusu, lufy i maga, a potem alu na krawędziach?

Pozdrawiam,
Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Thompson M1928A1

Postprzez tomkey68 » So sty 03, 2009 10:08 pm

Witaj. Jeśli twierdzisz , że nie masz zacięcia modelarskiego do może ci nie za specjalnie wyjść ta waloryzacja tommiego . No ale jeśli już to użyj do części metalowych koloru GUNMETAL firmy Model Master ( nr 1795E) najlepiej jak by to było malowane aerografem ( nie będzie zacieków ;) ) po wyschnięciu krawędzie przetrzeć metodą " suchego pędzla " kolorem stalowym ( najlepiej akrylem Pactry nr. A 75 ) . Oczywiście nie będzie to jak oryginal ale napewno o wiele lepszy wygląd od tego fabrycznego .
Pozdrawiam T.
Avatar użytkownika
tomkey68
zarejestrowani
 
Posty: 2195
Dołączył(a): So sty 14, 2006 8:49 pm
Lokalizacja: WaWa/Grodzisk Maz.


Re: Thompson M1928A1

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Pn sty 05, 2009 8:30 pm

hmm a pasta do metalizowania ogrodzeń wg rady Arthura nie wystarczy ;) ? bo z tym aerografem to raczej ciężka sprawa będzie, w ogóle celuję raczej w proste rozwiązania w sam raz dla przeciętnego zjadacza chleba, bo może zacięcie by się znalazło, ale modelarskiego doświadczenia u mnie brak :-\ .

Co do farbki do "przetarć" na krawędziach to dzięki za sugestię, rozejrzę się za tą Pactrą. Pozostaje jeszcze kwestia obciążenia w przednim chwycie, co polecacie tam umieścić i w jaki sposób, żeby później się nie kołatało w środku?

Pzdr
Pfc. Luke
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Thompson M1928A1

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Wt sty 06, 2009 1:26 pm

Dzięki wielkie za fachową pomoc, póki co mam sesję na karku, ale jak tylko będę miał trochę wolnego czasu to na pewno zajmę się 'ukoszernianiem' repliki ;) . Co z tego wyjdzie - czas pokaże, w każdym razie na początek będzie musiał wystarczyć ten Tommy, w końcu od czegoś trzeba zacząć.

Co do fotek, to widać, że PM prezentuje się całkiem nieźle, ale w którejś z galerii zauważyłem obklejoną taśmą kolbę, to znak, że będę musiał nieźle na niego uważać..

Pozdrawiam,
Pfc. Luke
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Thompson M1928A1

Postprzez robert_101 » N paź 04, 2009 12:40 pm

Trzymał ktoś może w reku taka replikę thompsona?
http://www.allegro.pl/item760939404_tho ... zynki.html
::)
robert_101
zarejestrowani
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn paź 27, 2008 7:03 pm
Lokalizacja: Westerplatte Południa


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości