Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Smoke grenade

Tylko o broni strzeleckiej, materiałach wybuchowych, granatach, bagnetach, nożach szturmowych, broni ciężkiej i ich replikach.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Smoke grenade

Postprzez POLAND1st2FIGHT » So lut 07, 2009 4:32 pm

Witam,

mam nadzieję, że podpowiecie mi skąd wykombinować granat dymny ;) . Nie zależy mi na konkretnym modelu M8/M15WP/M18. Jedyne co udało mi się znaleźć to replikę M18 ale w malowaniu z Wietnamu. Ponoć konstrukcja się nie zmieniła, więc wystarczy przemalować puszkę na biało, tylko jak zrobić nadruki? Bo ręcznie to może wyjść kiepsko.

Pozdrawiam,

Pfc. Luke
2nd Ranger Bn
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Smoke grenade

Postprzez Baniak » N lut 08, 2009 6:36 pm

Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Smoke grenade

Postprzez past » N lut 08, 2009 8:21 pm

sprowadziliśmy sobie z tego sklepu polecam towar jak i sklep
past
zarejestrowani
 
Posty: 81
Dołączył(a): So sty 28, 2006 8:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


Re: Smoke grenade

Postprzez POLAND1st2FIGHT » N lut 08, 2009 9:45 pm

Dzięki za podpowiedź. Wszystko fajnie, tylko ten cholerny dolar się ceni teraz :-\ . Chyba jednak bardziej mnie robi M18 do przeróbki ale za 1/3 kwoty tego z SoS (a i na nich nadruki wyglądają, jakby były ręcznie robione)
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Smoke grenade

Postprzez POLAND1st2FIGHT » Wt lut 10, 2009 12:18 pm

Byłbym jeszcze bardzo wdzięczny za pomoc posiadacza M18 w ustaleniu wysokości liter SMOKE, grubości pasa koloru, podania dolnego ciągu liter i cyfr (wraz z ich wysokością) oraz odległościami pomiędzy tymi wszystkimi elementami (najlepiej dla wersji yellow). Z linijką w ręce nie powinno to zająć więcej niż 5 minut, a dla mnie to bezcenne informacje, żeby móc stworzyć właściwy szablon ;) .

Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci to coś takiego: http://www.wwiireenacting.co.uk/forum/v ... 114&t=5787 natomiast prawdziwość ciężko mi zweryfikować, więc wolę się upewnić.

Jeszcze gdyby mi ktoś mógł opisać, jakie funkcje sygnalizacyjne pełniły granaty dymne M18 w poszczególnych kolorach, to już w ogóle byłoby świetnie ;D

Pozdrawiam,

Pfc. Luke
2nd Ranger Bn
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Smoke grenade

Postprzez POLAND1st2FIGHT » So maja 23, 2009 9:53 pm

Zgodnie z postem, do którego wstawiłem link ostatnim razem, gość dostosował smoke'a z namu do wersji WWII wg ilustracji z książki Michaela DeTrez'a 'First Airborne Task Force'. Jeżeli ktoś posiada w/w publikację to byłbym wdzięczny za wrzucenie skana/fotki strony 34 ;) .

Co prawda już dawno przemalowałem swój granat dymny (na podstawie zdjęć oryg. egzemplarzy), ale chciałbym skonfrontować go jeszcze z tym przedstawionym przez DeTrez'a. Także liczę na pomoc właściciela/-li tej książki.

Pzdr,
Łukasz
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości