Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Bydgoszcz 16/17.05.2009

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez G.Luz » Śr maja 20, 2009 10:48 am

Tommi zdjęcia robią duże wrażenie- i w końcu mam zdjęcie jak walczę hełmem ;D
Saper jeszcze raz dzięki za super organizację i profesjonalne przeprowadzenie imprezy,
Pozdrawiam
B.
Avatar użytkownika
G.Luz
zarejestrowani
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pn gru 19, 2005 11:17 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Guderjan » Śr maja 20, 2009 1:08 pm

Wiking foty extra klimat oddany w 101 % [img]C:\Users\hp\Desktop\bydgoszcz\graty\bydgoszcz\SNV11947.JPG[/img]
Guderjan
zarejestrowani
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 19, 2009 11:00 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Desantownik » Śr maja 20, 2009 1:22 pm

Witam,

Podzielam zdanie kolegów, ze rekonstrukcja była świetnie przygotowana. Wszyscy uczestnicy rekonstrukcji z ramienia GRH "Pegasus" są zadowoleni i usatysfakcjonowani udziałem w tej batalii. Amunicji mieliśmy jak Małpa lodu (po 100 sztuk na STENa), a ja w końcu miałem okazję przestrzelać swojego hukowego Colta M1911A1. Nawet udało mi się z niego "zabić" kilku Niemców :)...

Obrazek

Oby więcej takich imprez w przyszłości.
Mam tylko nieodparte wrażenie, że scenariusz pisał jakiś Hollywoodzki scenarzysta ..... znowu "amerykańscy chłopcy" uratowali sytuację ;).....

Reasumując było nam po raz kolejny miło spotkać się z Wami na imprezie rekonstruktorskiej i walczyć po tej samej (jasnej) stronie mocy ;D ....następne imprezy już wkrótce :D
Howgh

Desantownik

Zaszczytnym jest dzieło żołnierza,
a najwięcej zaszczytnym jest jego życie,
poświęcone w całości innym, nie sobie,
życie, które ma w sobie najmniej egoizmu.
Avatar użytkownika
Desantownik
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 11:12 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Baniak » Śr maja 20, 2009 7:03 pm

Fotki od Marcina, z których część trafi do Naszej galerii z imprezy:
http://picasaweb.google.com/marcinmacen ... k17052009#
Ostatnio edytowano Śr maja 20, 2009 8:29 pm przez Baniak, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Guderjan » Śr maja 20, 2009 8:11 pm

Panowie mam male problemy z zaladowaniem filmu na youtube 800 mg niechce przyjmowac pracuje nad tym Premiera dema przesunie sie w czasie .Prosze nie zwracac uwagi na dzwieki sa zrobione na szybko publicznosci w wersji finalnej nie bedzie .
Desantownik bylem po stronie 90 inf i moje odczucie bylo takie iz nas zmasakrowali odwach zawiodl mial nas wspierac lecz half zdech i .......... :) po 2 minutach od desantu mielismy 70% strat kusmier zaciupal jednego fanfluchta helmem wie ratowal na jak mogl
Pozdrawiam All
Guderjan
zarejestrowani
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 19, 2009 11:00 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Tommi » Śr maja 20, 2009 8:23 pm

Cóż, prawdą jest, że jedno skrzydło polskiego natarcia w pewnym momencie zaległo na środku pola i... leżało bez ruchu, co zmieniło się dopiero po dłuższej chwili :-\ Nadało to jednak bitwie swego rodzaju realizmu - nagłe zatrzymanie się natarcia w obliczu kontruderzenia wroga aż do przybycia posiłków. Fajnie ;)
GRH WIKING
Avatar użytkownika
Tommi
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): So wrz 27, 2008 3:51 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Baniak » Śr maja 20, 2009 8:31 pm

Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda Nam się stworzyć widowisko co najmniej takiego pokroju jak to, bo jak widać poprzeczka została postawiona całkiem wysoko ;)
Avatar użytkownika
Baniak
zarejestrowani
 
Posty: 2177
Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 8:10 pm
Lokalizacja: GRH Five-O-Deuce http://502-101airborne.pl, ok. Warszawy


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Desantownik » Śr maja 20, 2009 10:51 pm

Guderjan napisał(a):Desantownik bylem po stronie 90 inf i moje odczucie bylo takie iz nas zmasakrowali odwach zawiodl mial nas wspierac lecz half zdech i .......... :) po 2 minutach od desantu mielismy 70% strat


cóż...to jest wojna i straty muszą być :D ...faktem jest pole bitwy usłane było trupami żołnierzy obu stron jak nigdy.....śmierć kosiła niby łan ;)
ja także musiałem zginąć...jak cały mój squad, który flankował to stanowisko armatki Pak.

nasz mały squad (ja, Szadi, Tadeusz i kolega z GRH "Poland") miał za zadanie podejść z flanki najgroźniejszy punkt oporu Niemców...gniazdo PAK znajdujące się na naszym prawym skrzydle i je "zneutralizować" ;D .
Na fotach widać jak próbujemy podejść z flanki do stanowiska działka p-panc na odległość rzutu granatem, aby następnie wybić załogę granatami i seriami ze STENów. Za cenę strat w ilości: jeden zabity zdobywamy stanowisko, ale wkrótce tracimy je w kontrataku niemieckim. Podczas próby zlustrowania terenu przez lornetkę ginie nasz porucznik (Stasiu). Wkrótce w desperackiej obronie naszego wysuniętego stanowiska ginie starszy strzelec (Tadeusz) oraz strzelec (Szadi) ....sierżant dowodzący squadem (Ja) zostaje ciężko ranny i jako jedyny uchodzi z życiem z akcji.
A teraz foty z akcji :

Ostrożnie postępujemy naprzód.....w każdej chwili możemy natknąć się na niemiecką zasadzkę...
Obrazek

rozproszyć się w tyrarierę...
Obrazek

padają pierwsze strzały....padnij!!!
Obrazek

niezauważeni przez Niemców wykorzystując zamieszanie w centrum i na naszym lewym skrzydle oraz naturalne osłony skrycie podczołgujemy się jak najbliżej celu naszego wypadu
Obrazek

dalej rozpościera się otwarty teren ...jedyne możliwe podejście to szybkie dojście skokami w osłonie ogniowej naszego BRENa i własnych STENów...czekamy na rozkaz porucznika...sygnał gwizdkiem to znak ze mamy zaczynać....
Obrazek

w ogniu osłonowym naszego BRENa skokami naprzód....
Obrazek

Na mój sygnał skokami do przodu!.... Jedynka ogień zaporowy!....Naprzód!...Padnij!....Dwójka ogień zaporowy!
Obrazek

Starszy strzelec Tadeusz pada ścięty serią z MG.....skóry tanio nie sprzedał....rzucony przez niego granat zabił kilku Niemców.
Obrazek

Ranna obsługa działka PAk broni się jeszcze.....
Obrazek

Do ataku!!
Obrazek

I już mieliśmy ostrzelać z flanki nacierającą od strony lasu Waffen SS......
Obrazek

....gdy sami zostaliśmy zaatakowani z prawej flanki przez załogę transportera opancerzonego
Obrazek

ci, którzy nas zastrzelili....
Obrazek

i to byłoby chyba na tyle w tym temacie :'(
Ostatnio edytowano Śr maja 20, 2009 10:59 pm przez Desantownik, łącznie edytowano 2 razy
Howgh

Desantownik

Zaszczytnym jest dzieło żołnierza,
a najwięcej zaszczytnym jest jego życie,
poświęcone w całości innym, nie sobie,
życie, które ma w sobie najmniej egoizmu.
Avatar użytkownika
Desantownik
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 11:12 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Desantownik » Śr maja 20, 2009 10:54 pm

Tommi napisał(a):Cóż, prawdą jest, że jedno skrzydło polskiego natarcia w pewnym momencie zaległo na środku pola i... leżało bez ruchu, co zmieniło się dopiero po dłuższej chwili :-\ Nadało to jednak bitwie swego rodzaju realizmu - nagłe zatrzymanie się natarcia w obliczu kontruderzenia wroga aż do przybycia posiłków. Fajnie ;)


ale..o ile sobie przypominam...to taki właśnie był scenariusz ;D
Nagłe przybycie posiłków....oskrzydlenie Niemców szybkim manewrem i wzięcie ich w kleszcze miało być sygnałem dla lewego skrzydła polskich sił do poderwania się i wykonania gwałtownego ataku 8)
Dramaturgia scenariusza rodem z Hollywood ;D
Howgh

Desantownik

Zaszczytnym jest dzieło żołnierza,
a najwięcej zaszczytnym jest jego życie,
poświęcone w całości innym, nie sobie,
życie, które ma w sobie najmniej egoizmu.
Avatar użytkownika
Desantownik
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 11:12 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Guderjan » Cz maja 21, 2009 12:17 am

Lecz nie bylo amerykanskiej flagi lopocacej nad pobojowiskiem wiec nie calkiem hoolywod :D ;)
Guderjan
zarejestrowani
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 19, 2009 11:00 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Guderjan » Cz maja 21, 2009 12:18 am

Swoja droga fajnie rozplanowana i sfotografowana akcja
Guderjan
zarejestrowani
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 19, 2009 11:00 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Tommi » Cz maja 21, 2009 8:55 am

Nasz SS-Untersturmfuhrer Albertsson dłuższą chwilę pracował nad scenariuszem imprezy ;) Jak widać wyszło jak trzeba ;)
GRH WIKING
Avatar użytkownika
Tommi
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): So wrz 27, 2008 3:51 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Desantownik » Cz maja 21, 2009 12:39 pm

Guderjan napisał(a):Lecz nie bylo amerykanskiej flagi lopocacej nad pobojowiskiem wiec nie calkiem hoolywod :D ;)


Nie było...bo według komentatora z odsieczą przybyli ....Kanadyjczycy :D
Nic to, ze w mundurach US Army.......ale kto w końcu zwraca uwagę na takie "szczegóły" >:D
Howgh

Desantownik

Zaszczytnym jest dzieło żołnierza,
a najwięcej zaszczytnym jest jego życie,
poświęcone w całości innym, nie sobie,
życie, które ma w sobie najmniej egoizmu.
Avatar użytkownika
Desantownik
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn paź 20, 2008 11:12 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez Guderjan » Cz maja 21, 2009 4:28 pm

:D :D ;D 8) nom komentator sie popisal ;D ;D
Guderjan
zarejestrowani
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt maja 19, 2009 11:00 pm


Re: Bydgoszcz 16/17.05.2009

Postprzez saper » Cz maja 21, 2009 8:07 pm

A ja się martwiłem, że naszywki dla amerykanów będą nie takie jak trzeba :D

Lewe skrzydło drugiego rzutu zaległo, bo tak zakładał scenariusz. Mieliśmy osłaniać prawe skrzydło, które atakowało PAKa. Potem my mieliśmy iść do przodu, ale przed nami... leżał Odwach, który miał przyjść z amerykanami zupełnie inna stroną. Ani granatem ani strzelać, więc leżeliśmy, a jak poszliśmy do przodu, to nadzialiśmy się na silną grupkę Niemców i było pozamiatane. :D
Ostatnio edytowano Cz maja 21, 2009 8:36 pm przez saper, łącznie edytowano 1 raz
saper
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 8:21 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do Gdzie byliśmy/będziemy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości