Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Rekonstrukcja Grodzisk Wlkp.

Tu prywatnie o pozostałych rekonstrukcjach w jakich nie bierzemy udziału jako Grupa

Moderatorzy: Mako, Jackson


Rekonstrukcja Grodzisk Wlkp.

Postprzez zmaza » Pn wrz 28, 2009 1:15 pm

Witam. Wczoraj w mojej miescinie odbylo sie "przedstawienie batalistyczne". http://www.grodzisk.wlkp.pl/news.php?g=1216

Wszystko super pieknie ale, jeden koles biegal z... BAR'em. Jestem ciekaw czy to mozliwe.

Druga sprawa. Inny koles biegal z replika wspolczesnej broni. Byla to bron hukowa. Jak zgram to wrzuce zdjecia bo chcialem to uchwycic.
zmaza
zarejestrowani
 
Posty: 44
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 12:45 pm


Re: Rekonstrukcja Grodzisk Wlkp.

Postprzez marian » Pn wrz 28, 2009 1:30 pm

Czasem z braku laku na inscenizacjach stosuje się broń współczesną, najczęściej po to aby pozorować ogień automatyczny (łatwiejsza dostępność takiej broni w firmach wypożyczających, tańsza amunicja itd.), jednak na lepszych rekonstrukcjach takie egzemplarze stara się chować do pojazdów, bunkrów itp., tak żeby nie raziły swoim współczesnym wyglądem.

Co do BARa - w sumie Browning wz. 28 produkowany w Europie był bardzo podobny, ale jednak kilka różnic jest na tyle znaczących, że ja bym sobie odpuścił na inscenizacje wrześniowe (o ile ta była wrześniowa).
Avatar użytkownika
marian
101st
101st
 
Posty: 1894
Dołączył(a): N gru 18, 2005 7:57 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Strona główna forum

Powrót do Pozostałe Rekonstrukcje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości