Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Replika

Jeśli gdzieś robimy śmietnik, to tutaj.

Moderatorzy: Mako, Jackson


Replika

Postprzez WOPista » N kwi 07, 2013 5:59 pm

Witam!
Chciał bym przedstawić to co mnie zachęciło do rekonstrukcji 101 DPD. Może to nie cudo świata ale na razie jeszcze nad tym pracuje. Muszę jeszcze dorobić przyrządy celownicze, magazynki oraz miejsce na spust. Mógł by mi ktoś podać wymiary magazynka?? Bardzo bym prosił. Replika jeszcze nie jest złożona więc proszę o jakieś podpowiedzi co mogę jeszcze przerobić??

http://s5894.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=N91N6dYd4ANTspPseFECJCnNSSdWs32zbGpKnAAIDHUfy7mlJDyFIqpkdq75aa07vfXhK3mABuyGLKT2bQuiWCyWl8kmCT2ZhuwFe-5l_Is&pv=2

Pozdrawiam WOPista
WOPista
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 4:00 pm
Lokalizacja: Karwia/k Władysławowa


Re: Replika

Postprzez sobell » Pn kwi 08, 2013 7:32 am

WOPista napisał(a):Witam!
Chciał bym przedstawić to co mnie zachęciło do rekonstrukcji 101 DPD. Może to nie cudo świata ale na razie jeszcze nad tym pracuje. Muszę jeszcze dorobić przyrządy celownicze, magazynki oraz miejsce na spust. Mógł by mi ktoś podać wymiary magazynka?? Bardzo bym prosił. Replika jeszcze nie jest złożona więc proszę o jakieś podpowiedzi co mogę jeszcze przerobić??

http://s5894.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=N91N6dYd4ANTspPseFECJCnNSSdWs32zbGpKnAAIDHUfy7mlJDyFIqpkdq75aa07vfXhK3mABuyGLKT2bQuiWCyWl8kmCT2ZhuwFe-5l_Is&pv=2

Pozdrawiam WOPista

nie moge otworzyć .....hmmm
Nieszkolona odwaga jest bezużyteczna wobec tresowanych kul.
-=George Patton=-
Avatar użytkownika
sobell
zarejestrowani
 
Posty: 57
Dołączył(a): N sty 29, 2012 1:07 am
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Replika

Postprzez WOPista » Pn kwi 08, 2013 3:08 pm

Tu fotka z w/w linku

Obrazek

A tu już z przerobioną trochę kolbą.

Obrazek
WOPista
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 4:00 pm
Lokalizacja: Karwia/k Władysławowa


Re: Replika

Postprzez ARTHUR » Wt kwi 09, 2013 4:44 pm

rozumiem ,że Kolega jest uczniem szkoły podstawowej zamierzajacym bawić się w wojsko ,nie zaś w rekonstrukcję historyczna - jesli tak to OK ale nawet w tej klasie nie mozna tej zabawki nazwać repliką. Przykro mi . jest firma robiaca drewniane repliki w klasie uproszczonej i kompletnej . Po co podawać wymiary magazynka skoro to coś thompsona przypomina tylko noca przy wyłaczonym swietle. Dla czego krytykuje to coś ? otóż przy odrobinie woli mozna znaleźć rysunki/ plany konkretnej broni i majac minimum umiejstności ( a takie chyba są ) i wystrugać sobie dosłownie cos bardziej przypominającego wzorzec ! mozna na bazie zdjęcia wykonać zabawkę o wyglacie pierwowzoru.
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Replika

Postprzez sobell » Wt kwi 09, 2013 6:00 pm

Nieszkolona odwaga jest bezużyteczna wobec tresowanych kul.
-=George Patton=-
Avatar użytkownika
sobell
zarejestrowani
 
Posty: 57
Dołączył(a): N sty 29, 2012 1:07 am
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Replika

Postprzez WOPista » Wt kwi 09, 2013 7:51 pm

Ta "zabawka" była tylko "podkładem" na małą rozgrzewkę. Teraz znalazłem rysunki techniczne które spróbuję przełożyć na drzewo (teraz nie mam za bardzo czasu bo testy powtórki itd ale w wolnych chwilach będę przekładał cale w cm i starał się wykonać jak najlepiej) To coś wymiarowałem sam ze zdjęć i danych technicznych które miałem pod ręką. Pracę nad przekładem rysunków rozpocznę w maju kiedy będzie trochę większy luz w szkole. Napisałem już do jednej firmy robiącej takie rzeczy ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. A ten Thompson to po prostu klasa. Ja dopiero zaczynam przygodę w modelarstwie. Kiedyś coś pod koniec podstawówki próbowałem zrobić M1 Garand ale lepiej nie będę pokazywał fotek bo nawet sam go nie chcę oglądać :/

Pozdrawiam WOPista
WOPista
zarejestrowani
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 4:00 pm
Lokalizacja: Karwia/k Władysławowa


Re: Replika

Postprzez sobell » Wt kwi 09, 2013 10:31 pm

Tak trzymaj grunt to dążyć do celu !!! a krytyka musi być warto dobrze z niej wyciągnąć wnioski. ;)
Nieszkolona odwaga jest bezużyteczna wobec tresowanych kul.
-=George Patton=-
Avatar użytkownika
sobell
zarejestrowani
 
Posty: 57
Dołączył(a): N sty 29, 2012 1:07 am
Lokalizacja: Gdańsk


Re: Replika

Postprzez next795 » So sty 28, 2017 12:49 pm

Pozdrowienia! Przykro mi, że nie jest tematem! Bardzo lubię swoje forum! Dziękuję, jestem z tobą)
next795
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt sty 27, 2017 7:09 pm


Powrót do Strona główna forum

Powrót do Offtopic, humor, inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości