Go to footer

GRH 101 Airborne forum rekonstrukcji amerykańskich jednostek powietrznodesantowych


Buty Corcoran !

Tylko o umundurowaniu (polowe, wyjściowe, garnizonowe, inne; insygnia; obuwie)

Moderatorzy: Mako, Jackson


Re: Buty Corcoran !

Postprzez grzelmat » N wrz 15, 2013 12:43 pm

witam

a ja mam taki problem

podeszwa moich butów odmówiła posłuszeństwa,

wyciagnałem je i okazało się że gumowa podeszwa jest totalnie sztywna, przy zgięciu licznie pęka

po prostu guma zesztywniała ze starości zapewne, oba elementy i ten przedni i tylni

czy ktoś zna może firmę, szewca co wymieniłby oba te elementy na zbliżone czy pododbe do oryginałów

szkoda butów bo wierzch, skóra itd w bardzo dobrym stanie jest
grzelmat
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): N wrz 15, 2013 12:39 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez POLAND1st2FIGHT » N wrz 15, 2013 1:34 pm

Może to pomoże: mój kolega przywrócił do życia oryginalne 70-letnie overshoes-y za pomocą preparatu Sonax do konserwacji gumy i z tego co mówił sprawdziły się po takim zabiegu w terenie (w zimie) aż miło ;).
We do not beg for freedom - we fight for it
Warszawa, Vosges, Narvik, Tobruk, Mt.Cassino, Ancona
Avatar użytkownika
POLAND1st2FIGHT
zarejestrowani
 
Posty: 96
Dołączył(a): Śr gru 31, 2008 11:32 am
Lokalizacja: Lublin


Re: Buty Corcoran !

Postprzez grzelmat » N wrz 15, 2013 1:49 pm

hm spróbowac sprubuje ale nie wiem czy cos to da

bo guma jest teraz hm jak cermamika, twarda a jak się zegnie to sie kruszy i pęka
grzelmat
zarejestrowani
 
Posty: 2
Dołączył(a): N wrz 15, 2013 12:39 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez James Ryan » N sty 12, 2014 1:26 am

Witam
Mam pytanie do członków grupy oraz osób posiadających doświadczenie w przebarwianiu butów.
Czy jest możliwość abym dał któremuś z was buty czarne corcorany do przebarwienia na brązowo od razu mówię pokrywam koszty związane z zakupem farby i rozpuszczalnika a co do wysiłku to na priv proszę o propozycje ceny za zmianę koloru?
Nie ukrywam zgłaszam prośbę do was bo było tutaj omówione że istnieje taki sposób a jak było wspomniane większość członków grupy 101 ma lub miała buty po takim zabiegu.
pozdrawiam
James Ryan
We must kill all krauts for win this war but all situations are FUBAR
Avatar użytkownika
James Ryan
zarejestrowani
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr lis 18, 2009 8:16 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Mako » N sty 12, 2014 10:47 am

Kiedyś rzeczywiście ten zabieg był stosowany, ale zaraz na początku istnienia grupy.
W obecnej chwili już (od kilku dobrych lat) nikt od nas nie korzysta z przebarwianych butów.
Przy satysfakcjonującej dostępności w Polsce zarówno tych firmy Corcoran jak i reprodukcji Sturmowych czy innych nie ma już potrzeby na przemalowanie - cenowo w niektórych wariantach zakup i przemalowanie wychodzi podobnie.
Avatar użytkownika
Mako
101st
101st
 
Posty: 3314
Dołączył(a): Śr mar 15, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Cz mar 13, 2014 5:57 pm

Witam. Na forum pojawiłem się przelotnie, by zadać jedno, bardzo ważne pytanie.
Zależy mi na trwałych, cholernie dobrych i w miarę ciężkich butach terenowych, na dłuuugie wyprawy.
Dorwałem się do tego http://www.shoeline.com/product.aspx?style=B350-XCS2525

Tylko... No właśnie. Bardzo zależy mi na oryginałach. Mogę na nie wyłożyć te 160-180 dolców, ale tutaj pojawia się problem transportu. Paczka z USA do nas waha się w granicach od 70 do 100 dolarów, a to nie jest przyjemne.

Doradzicie mi może gdzie w Polsce dostanę Korkoranowe oryginały modelu XCS2525, albo ewentualnie jak zapłacić najmniej? (koniecznie za oryginał).
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez ARTHUR » Cz mar 13, 2014 6:40 pm

witaj
ja kupiłem w Paragrafie 22 w super cenie ok 350 PLN

wątpię jednak w praktyczność w długich wyprawach .
ten model oceniam trakcyjnie słabiej niż brązowe jump bootsy i czarne 1500
Avatar użytkownika
ARTHUR
101st
101st
 
Posty: 1015
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:15 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Cz mar 13, 2014 8:47 pm

A to czemu na dłuższe wyprawy nie będą przydatne kamracie?
I czemu gorzej oceniasz, niż te, które wymieniłeś? Wyglądają bowiem dość zachęcająco. A i podeszwa wygląda mi na dobrze przystosowaną w teren.
Z góry nakreślę, że mi to trzeba, jak dziecku, bo jestem w tej dziedzinie lajkiem.
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez jako » Cz mar 13, 2014 9:07 pm

Do jakiego terenu? Góry, las, piach, mokradła, teren zurbanizowany itd. Buty całoroczne czy na konkretny sezon?
Jak się określisz będzie łatwiej dopasować. ;)
Avatar użytkownika
jako
101st
101st
 
Posty: 968
Dołączył(a): Pt paź 20, 2006 5:11 pm
Lokalizacja: Międzyrzecz


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Cz mar 13, 2014 10:34 pm

Tereny... Las właśnie, bagna. Przede wszystkim. Szukam butów nie do zaj***nia. Nie muszą być piękne, nie muszą się ładnie błyszczeć. Jak podeszwa odejdzie, odda się do szewca. Jak zrobi się dziura, to się odda do szewca, który naklei ładną łatkę. W zasadzie nawet, gdy się zniszczą, znoszą, będą zjedzone przez czas (wizualnie) i połatane milion razy, to i tak będą do mnie pasować. Chcę przede wszystkim, by były solidne i starczyły na ogrom czasu. Do poruszania się po różnych terenach (jak pisałem - łąki, mokradła, lasy... Tereny okołobagienne) w czasie wiosenno-letnio-jesiennym. W zimie to tylko, by w nich ruszyć do szkoły/miasta. Czyli w zasadzie takie codzienne buty, w których ruszy się nawet na koniec świata.
Znajomy proponował mi kupić jakieś typowe glaniory, ale zbyt bardzo kojarzyło mi się z upośledzonymi dziećmi metalu chodzącymi po ulicy, owiniętymi w dziesiątki cwaniackich gadżetów. Takich pseudo-twardzieli.
Nie pasowały do mnie, więc zacząłem szukać czegoś w stricte amerykańskim stylu. I trafiłem na Matterhorny, a stamtąd doszedłem do Corcoranów. Od razu do mnie przemówiły, zwłaszcza model XCS2525.

Taki PS: w sumie zależy mi trochę na stalowym paluchu, a zauważyłem, że ten model go ma.
PS2: Taki dodatek... Szukam butów, które na stałe zagnieżdżą się w mojej osobowości, utwardzą mój charakter i będą wspierać osobowość :D
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez Chris » Cz mar 13, 2014 10:40 pm

humbas napisał(a):Tereny... Las właśnie, bagna. Do poruszania się po różnych terenach (jak pisałem - łąki, mokradła, lasy... Tereny okołobagienne) w czasie wiosenno-letnio-jesiennym.


"Pachnie" mi to "wykrywką"...;) , ale mogę się mylić...
W każdym razie buty moim zdaniem się nadają.
Spadochroniarze nie umierają, idą do piekieł, aby się przegrupować.

---------------------------------------

Rifleman, Private First Class
2nd Battalion, 506th PIR, 101st Airborne.
GRH 101 Airborne
Avatar użytkownika
Chris
101st
101st
 
Posty: 2592
Dołączył(a): So sie 27, 2011 12:09 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Ginsheim-Gustavsburg


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Cz mar 13, 2014 10:59 pm

Aj, mylisz się. Niestety. W sumie wykrywka to ciekawa rzecz i może się kiedyś tego podejmę, ale jeszcze nie teraz XD
Po prostu szukam butów z "duszą" które będą mi służyć, przez lata. Które będą sprawiały, że będę z nich dumny.

Jakieś jeszcze opinie, by było z czego wnioskować bracia?
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez hummer86 » Pt mar 14, 2014 7:47 am

Może powiem coś niepopularnego ale jako buty w teren na dłuższą wyprawę to Corcorany się nie nadają.
Mają super charakter. Fajnie wyglądają. Są oryginalne. Super trzymają kostkę.

Nie mają żadnej amortyzacji. Nie mają izolacji podeszwy. Mają bardzo słaby bieżnik (nie mówię o wrsji którą wrzuciłeś tylko wcześniejszych). Są całe ze skóry co w połączeniu z wodą daje kiepski efekt.

Za mało troszkę napisałeś o ich wykorzystaniu ale jeśli chodzi o buty na teren podmokły z dobrym bieżnikiem trwałe i na długie wyprawy to poleciłbym http://en.wikipedia.org/wiki/Jungle_boot. One za to nie trzymają kostki więc nie nadają się w teren górzysty.
Avatar użytkownika
hummer86
101st
101st
 
Posty: 946
Dołączył(a): Pt gru 23, 2005 4:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Re: Buty Corcoran !

Postprzez humbas » Pt mar 14, 2014 6:06 pm

Ale pomijając aspekt konkretnych bagien, w lesie się chyba na upartego sprawdzą jako tako, prawda? Zależy mi na dobrych butach "do wszystkiego", które będą miały swoisty charakterek. Będą wygodne i starczą na długie lata, zarówno poruszając się po mieście, jak i wędrując poza nim :P
Piszę trochę, jak niezdecydowana kobieta, ale wynika to z faktu, że nigdy nie potrafiłem wyrażać się precyzyjnie i fakt faktem, nie potrafię przekazać dokładnie, o co mi chodzi.

Ale jak już pisałem... W zasadzie od kilku miesięcy szukam porządnych butów "do wszystkiego", które na stałe staną się częścią mego wizerunku.
Jak dziad-podróżnik (angielski, lepszy odpowiednik tego słowa - "hobo") wędrujący w wyświechtanym, łatanym płaszczu, stylowym kapeluszu, z brodą do pasa i starymi, lecz jakże sprawnymi i wygodnymi butami. Które po prostu służą.
humbas
zarejestrowani
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz mar 13, 2014 5:52 pm


Re: Buty Corcoran !

Postprzez AL » Pt mar 14, 2014 7:39 pm

KUP SOBIE POLSKIE "SKOCZKI".
Ulubione buty polskich kaskaderów-czy moze byc lepsza rekomendacja...
Ostatnio edytowano Pt mar 14, 2014 7:49 pm przez AL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AL
101st
101st
 
Posty: 2955
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 3:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Strona główna forum

Powrót do US Umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości